Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanmak

Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanmak

Akıllı telefon kullanım oranları her geçen gün artıyor. Türkiye’de genç yaşlı demeden birçok kişide çeşitli modellerde akıllı telefon girmek mümkün. Bununla beraber mobil uygulama kullanım oranları da özellikle son üç yılda büyük artış sağladı. İnsanlar artık birçok konuda mobil uygulama kullanıyorlar. İnternet ve akıllı telefonlar hayatımızda yer ettikçe mobil uygulamalar daha çok ilgi göreceğe benziyor. Hal böyle olunca birçok girişimci Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanmak konusunu araştırmaya başladı.

Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanmak son günlerin en merak edilen konularından biri. Ülkemizde mobil uygulama kullanım oranı birçok ülkeyi geride bıraksa da üretimde ne yazık ki geriyiz. Mobil uygulama üretiminde ülkemiz binde bir oranlarında geziniyor. Bu gerçekten çok düşük bir rakam. Bunda mobil uygulamanın yeni yaygınlaşmasının etkileri olabilir.

Uygulanmamış bir fikir bulun

Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanmak için artık farklı ve işe yarar bir fikir bulmalısınız. Eskiden herhangi bir uygulamayla bile para kazanabilirdiniz ancak günümüzde milyonlarca uygulamanın içinden sıyrılmanız lazım. Bunun için ya iyi bir fikir edinin ya da en çok ilgi gören mobil uygulama kategorilerinden birini seçerek uygulama üretimine geçin.

Profesyonelce çalışın

Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanmak için ikinci yapmanız gereken şey kaliteli bir ürün ortaya koymak. Mobil uygulama yapma işinden anlamıyorsanız işini iyi yapan bir ajansla çalışabilirsiniz. Kalitesiz bir uygulamayla para kazanmanız çok zor. Çünkü seçenek çok. İnsanlar başka uygulamalara yönelmek isteyecekler. İyi bir uygulama pratik olmalı, tasarımıyla ilgi çekmeli, hızlı yüklenmeli ve çok pil ömrü yememelidir. Uygulama tasarımında bunlar da göz önünde bulundurulmalı.

Reklam gelirlerinden faydalanın

Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanmak için eskiden reklam gösterimleri iyi bir gelir aracıydı. Ancak günümüzde mobil uygulamalar arttı ama reklam verenlerin sayısı aynı kaldı. Bu yüzden reklam gelirleri eskisi kadar yüksek değil.

Ücretli mobil uygulama satın

Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanmak için ücretli mobil uygulama satabilir veya uygulama içi satın almalar sunarak da para kazanabilirsiniz. İyi bir reklam ve SEO çalışması yaparak uygulamanızın tanıtımını yapabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek