Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uygulama Zenginleri

Mobil Uygulama Zenginleri

Akıllı telefon ve tablet kullanımı ülkemizde her geçen gün artıyor. Bunda her bütçeye uygun ya da ikinci el akıllı telefon, tablet bulunmasının büyük katkısı var. İnsanlar artık paralarının çoğunu hiç düşünmeden akıllı telefonlara ya da tabletlere harcayabiliyorlar. Bazı evlerde bilgisayar yok ama akıllı telefon var ve internete akıllı telefon üzerinden giriliyor. Mobil cihaz kullanım oranlarının artması mobil uygulamaların da hayatımıza girmesini sağlıyor. Mobil uygulama yapmak ve buradan büyük paralar kazanmak birçok girişimcinin hayali. Mobil Uygulama Zenginleri listesine bakalım ve gerçekten mobil uygulamayla zengin olunuyor mu görelim.

Scorp uygulaması

Öncellikle ülkemizde Mobil Uygulama Zenginleri dediğimizde aklımıza gelen ilk isimlerden başlayalım. İzzet Zakuto ve Sercan Işık 20 bin lira sermayeyle kurdukları şirketi birkaç ayda 2.3 milyon dolar değerine ulaştı. Scorp uygulamasını üreterek gençlerin vazgeçemediği bir uygulamaya imza attılar. Uygulamayı günde yaklaşık 100.000 kişi kullanıyor. Şu anki şirket değerleri 10 milyon dolara yaklaşmış durumda ve ikinci mobil uygulamalarına yatırım yapmaya hazırlanıyorlar.

Bitaksi-Getir uygulaması

Bitaksi ve Getir uygulamalarının kurucusu ve Mobil Uygulama Zenginleri ‘nden birisi de Nazım Salur. Getir uygulamasıyla anında ihtiyaçlarınızın kapınıza gelmesini sağlayan Nazım Salur iki uygulamasıyla da büyük ses getirdi. Ücretsiz olarak sunulan getir, konum bazlı bir uygulama ancak siparişlerinizi tıpkı BiTaksi uygulamasında olduğu gibi, harita üzerinde konumunuzu değiştirerek istediğiniz adrese vermeniz mümkün.

Dünyadaki mobil uygulama zenginleri ise şöyle:

WhatsApp uygulaması:

Facebook 2013’te WhatsApp’i 16 milyar dolara satın aldı. Bu bize gelecek yıllarda mobil uygulamaların ne kadar değer kazanacağını gösterdi. Mobil Uygulama Zenginleri Amerika’da daha fazla, ülkemizde henüz bu kadar büyük rakamlar gündeme gelmiyor.

Summly uygulaması:

Summly uygulamasını özel yapan aslında üreticisinin 17 yaşında bir genç olması.  17 yaşındaki biri tarafından bu kadar fonksiyonel ve popüler bir uygulama geliştirilmesinin pek çok kişi tarafından şaşkınlıkla karşılanmasının pek de sürpriz olmadığı kesin. Yaşından dolayı Mobil Uygulama Zenginleri içinden en dikkat çeken kişi Nick D’Alosio.

 

About Author

Medanis Destek