Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uyumluluk Testi

Mobil Uyumluluk Testi

Telefonların sadece konuşmak ve mesajlaşmak için kullanıldığı günler artık geride kaldı. Geçmişte sadece biri aradığında ya da birini aramak için telefonu elimize alırdık ancak yapılan araştırmalar 2016 yılında her 15 dakikada bir akıllı telefonlara bakıldığını gösteriyor. Mobil Uyumluluk Testi sayesinde web sitenizin tabletlerde veya akıllı telefonlarda nasıl göründüğünü anlayabilirsiniz.

Geçmişte sadece bir web sitenizin olması yeterliydi ancak günümüzde iyi bir web sitesine ihtiyacınız var. Mobil uyumlu bir web siteniz olup olmadığını Mobil Uyumluluk Testi kullanarak anlayabilirsiniz.

Web siteniz bilgisayardan çok iyi görünüyor olabilir. İnsanların çoğu otobüste, kafelerde, iş yerinde ve hatta evlerinde bile artık telefondan internete giriyor. Bu onların daha kolayına gidiyor. Web siteniz akıllı telefonda açılabiliyor mu? Ya da bir tablette? Tabletiniz olmayabilir ya da bütün çeşitlerden akıllı telefonlara girerek bakma ihtimaliniz olmayabilir Mobil Uyumluluk Testi kullanarak bunlar olmadan web sitenizin nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Sadece akıllı telefon deyip geçemeyiz. Web siteleri belli bir ekran ölçüsüne göre hazırlanır. Günümüzde çeşitli ekran boyutlarına ait telefonlar var, bilgisayar ekranlarının ölçüleri bile değişiyor. Mobil Uyumluluk Testi yapmak bu yüzden en mantıklısı olacaktır. Mobil site çeşitli ekran boyutlarından dolayı kullanışlı olmayabilir. Eğer en iyisini yaptırmak istiyorum diyorsanız yeni bir teknoloji olan responsive tasarımı uygulamalısınız. Responsive tasarım sayesinde hangi ekran boyutunda olursa olsun ister akıllı telefon ister akıllı TV web siteniz ayrı bir mobil siteye gerek olmadan açılır. Web siteniz bir nevi sıvı bir hale gelir, hangi kaba koyarsanız onun şeklini alır.

Mobil Uyumluluk Testi her web sitesine uygulanmalı. Profesyonel bir ekiple çalışırsanız bunu size mutlaka hatırlatacaklardır. Web sitenizin mobil uyumlu olmaması gibi bir seçenek günümüzde geçerli değil. Web sitenize mobil bir cihazdan girildiğinde sitenizin düzgün açılmadığını görenler hemen geri çıkarlar. Google bunu olumsuz bir durum olarak algılar ve web sitenizi geri sıralara gönderir.

Önemli olan şey, bu günlerin mobil uyumlu bir web sitesine sahip olması, büyük veya küçük herhangi bir işletme için girişin temel fiyatının olmasıdır.

Neden Mobil Uyumlu Bir Web Sitesine ihtiyacınız Var?

Bunun tek bir cevabı var – talep.

Resmi bilgilerdir – Günümüzde, masaüstü veya dizüstü bilgisayar gibi geleneksel cihazlara kıyasla mobil cihazlarla daha fazla kişi web’e erişmektedir.

Ve bu eğilim sadece artacak.

Kısaca – mobil, webin geleceğidir.

Google bunu biliyor ve bu nedenle mobil olmayan web sitelerini cezalandırmaya başlıyor.

Bu noktada gerçekten düşünün. Mobil sadece geleceği değil, o andan itibaren ve gemiye binmeniz gerekiyor.

Şimdi sitenizin mobil olup olmadığını kontrol edelim.

Web Siteniz Mobil Uyumlu Mu?

Mobil Uyumluluk Testi sadece bir telefon veya tablet üzerinde kontrol etmek ve nasıl göründüğüne bakmaktır.

Ancak önemli olan şey Mobil Uyumluluk Testi ile Google’ın sitenizi nasıl gördüğünü kontrol etmektir.

Bunun üzerine Mobil Uyumluluk Testi için Google Mobil Dostu kontrol sayfasına gidin ve sitenizi kontrol edin. Aşağıda bir bağlantı var.

Panik yapmamanız gerekiyorsa, bunu çözmenin çeşitli yolları vardır.

Web Siteniz için Nasıl Yanıt Vermeli?

1. Seçenek: Mobil Web Sitesi Oluşturucu

İlk önce, Pickaweb’in sunduğu gibi bir mobil web sitesi oluşturucu .

Bu düşük maliyetli bir seçenektir.

Web sitesi oluşturucusunu kullanmak çok kolay ve logonuzu ekleyebilir, sayfalar oluşturabilir ve ana web sitenize yan yana yayınlayabilirsiniz.

Birisi web sitenize bir mobil cihazla göz atarsa, bunu algılar ve mobil sürümü sunar.

Bunun tersi, düşük maliyetli ve kullanımı kolay olması.

Olumsuz size işlevsellik açısından yapabileceklerimizin sınırlı olduğunuzu ve hem güncel tutmak gerekir Bu nedenle, etkili yan yana çalışan 2 web sitesi var.

2. Seçenek: Web Sitesi Oluşturucu

Mobil Uyumluluk Testi yaptıktan sonra mobil uyumlu web sitesi için başka bir bütçe seçeneği, mobil uyumlu şablonlara sahip bir Website Builder kullanmaktır .

Elbette bunun anlamı web sitenizi yeniden oluşturmanız gerektiğidir, ancak ayrı bir mobil sürüm sağlamanız gerekmez.

Yine düşük maliyetli, ancak mevcut şablonların seçimi ve web sitenizi yeniden yapılandırma zorunluluğu ile sınırlandırılmış olabilirsiniz.

3. Seçenek: WordPress Duyarlı Teması

Mobil Uyumluluk Testi sonraki, önceden hazırlanmış Duyarlı WordPress Teması ile web sitenizi yeniden inşa etmektir.

WordPress, dünyanın en popüler web tasarım araçlarından biridir ve bu sayede web sitenizi gelecekte prova edersiniz. Duyarlı Tasarım, web siteniz hangisi cihazın görüntülediği – masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet, akıllı telefon – ne olursa olsun harika görünmesi anlamına gelen gerçekten güzel bir tekniktir.

Ve harika olan, hazır Responsive WordPress şablonlarını satın alabilmeniz ve kaliteniz olağanüstü – gerçekten dünya standartlarında.

Tabii, şablonu içeriğinizle özelleştirmek için bir tasarımcı veya geliştirici edinmeniz gerekecek, ancak şablonlar zaten yapılmış olduğundan maliyetler çok daha düşüktür.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 Mobil Uyumluluk Testi için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Mobil Uyumluluk Testi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek