Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uyumlu Web Sitesi

Mobil Uyumlu Web Sitesi

Eskiden telefonlarımızı sadece konuşmak ve mesajlaşmak için kullanırdık. Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle telefonlar konuşmaktan çok internete girmek için kullanılıyor. Mobil Uyumlu Web Sitesi sahibi olmak artık bir zorunluluk halini aldı.

2015 yılında Google bir karara alarak Mobil Uyumlu Web Sitesi sahiplerinin Google sıralamasını yükseltti. Yani bunun tam tersini düşünürsek Google uyumlu olmayan web siteleri sıralamada otomatik olarak düşürüldü. Mobil Uyumlu Web Sitesi sahibiyseniz web siteniz her zaman diğerlerine göre bir adım önde olacaktır.

Mobil internet kullanımı sürekli artıyor. İnsanlar telefonlarından sadece sosyal medya hesaplarına bakmıyor. Alışveriş yapıyor, film izliyor, müzik dinliyor, araştırma yapıyor… Mobil Uyumlu Web Sitesi eskiden ayrı bir mobil site kurularak yapılıyordu. İki ayrı web sitesi bağlantınız olması gerekiyordu. Ancak yeni teknoloji olan responsive ya da duyarlı tasarım dediğimiz yöntemle web siteniz bütün cihazlarda tek url bağlantısı ile açılabilecek.

Mobil Uyumlu Web Sitesi istiyorsanız responsive tasarımı öneririz çünkü Google yeni teknolojileri her zaman ödüllendirir. Yeni başlayanlar için, Google’ın siteyi botla gezdirip daha sonra çevrimiçi olan tüm içeriği dizine ekleyip düzenlemesi daha etkilidir. Bunun nedeni, yanıt veren tasarımla tüm sitelerin tüm cihazlarda aynı URL’ye ve aynı HTML’ye sahip olmasıdır. Bir işletmenin hem bir mobil site hem de masaüstü sitesi varsa, her biri için farklı bir URL ve farklı HTML olacaktır. Bu, Google’ın aynı sitenin birden çok sürümünü taramasını ve dizine eklemesini zorlar.

Web siteniz Google arama motorunda Mobil Uyumlu Web Sitesi sayesinde yükselecektir. Ayrıca bu teknoloji artık herkes tarafından kullanılmaya başlanacağı için gelecekte tekrar responsive tasarım yaptırma gereğinden kurtulmuş olursunuz.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Mobil Uyumlu Web Sitesi çalışmanızda size yardımcı olabiliriz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı