Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil Uygulama Geliştirme

Çoğunlukla bir uygulama olarak anılan mobil uygulama, bir akıllı telefon veya tablet bilgisayar gibi bir mobil cihazda çalıştırmak üzere tasarlanmış bir uygulama yazılımı türüdür. Mobil uygulamalar çoğunlukla kullanıcılara PC’lerde erişilenlere benzer hizmetler sunmak için kullanılır. Uygulamalar genellikle sınırlı işlevli küçük, bağımsız yazılım birimleridir. Bu yazılım kullanımı, Apple Inc. ve iPhone, iPad ve iPod Touch için binlerce uygulama satan App Store tarafından popülerleştirilmiştir. Mobil Uygulama Geliştirme için çeşitli platformları kullanarak uygulama hazırlayabilirsiniz.

Mobil Uygulama Geliştirme çalışmaları eğlence sektöründen pazarlama sektörüne kadar çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Son dönemde sağlık sektörü bile mobil uygulamaları sıkça kullanmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle basit kan tahlillerinin akıllı telefona yükleyeceğiniz bir uygulamayla yapılabileceği bile söylenmekte.

Şimdilik pazarlama sektöründe yaygınlaşan firma uygulamaları ile müşterilerin verilerini toplayarak firmanızın reklamını yapabilirsiniz. Mobil Uygulama Geliştirme çalışmaları firmanızın birçok rakibin önüne geçmesini sağlayacaktır. Web siteleri artık yaygınlaşıyor ancak birçok firmanın hala bir mobil uygulaması yok. Mobil Uygulama Geliştirme çalışması yaparak rekabette bir çok kişiyi geçmiş olacaksınız.

Akıllı telefonlar ve mobil uygulamalar dışında, mobil çağ, Google Glass ve akıllı saat gibi yeniliklere yol açtı. İşler sadece buradan ileri gidiyor. Mobil Uygulama Geliştirme çalışması yapmak sizi bu platformda inşa edilecek gelecekteki iyileştirmeler için hazırlayacaktır. Bugün bir mobil uygulamaya yatırım yapmak sizi gelecekteki teknolojilerden de yararlanacak daha güçlü bir konuma yerleştirecektir.

Mobil Uygulama Geliştirme çalışması, kullanılış biçiminden ötürü yeni işletme boyutları ve fırsatları sunar. Müşteri sorunlarını çözmenin ve müşterinin ihtiyaçlarını karşılamanın yeni yollarını belirleyebilirsiniz. Bu, yeniliği yönlendirir ve yeni ürün ve hizmetler üretebilirsiniz.

Şirketler tabii ki kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaya çalışırlar. Akıllı telefon kullanımının gittikçe artan eğilimi ile birlikte, şirketlerin ve işletmelerin Mobil Uygulama Geliştirme ve mobil uygulaması kullanımı, onlar için bir dizi avantaj sağlamak için bir strateji haline geldi. Bu faydalar, bu makalede açıklandığı gibi birkaç çeşit olabilir.

Satış güçlendiricisi olarak Mobil Uygulama Geliştirme düşünün

Herhangi bir işin ana hedeflerinden biri sürekli büyüme ve kar artışıdır. Zara, Starbucks, Domino’s Pizza ve diğerleri gibi pazar liderlerinin başarılı deneyimi, mobil uygulamaların satışları önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olabileceğini ispatlıyor. İşte bazı örnekler:

 • Zara uygulamasıyla satışlarda %60’lık bir artış sağlamayı başardı.
 • Mobil uygulamayı başlattıktan sonra Rebecca Minkoff, şirketin beklediğinden 3 kat daha fazla kıyafet sattı.
 • Domino’nun Pizza çevrimiçi satışları, uygulamayı piyasaya sürdükten sonra %28 büyüdü.

MÜŞTERİLER HER ZAMAN AKILLI TELEFONDALAR

Akıllı telefonlar sadece bir alet olmakla kalmıyor, hayat tarzımızın bir parçası haline geldi. Daha yeni ortaya çıktıklarında küçük işletmeler için Mobil Uygulama Geliştirme ve mobil uygulamaların avantajları o kadar açık değildi. Müşterilerinizin sadece %10’unda cep telefonu vardı ve daha az aktif mobil kullanıcılar vardı. Günümüzde, dünya nüfusunun yaklaşık %60’ı bir cep telefonuna sahipken, değişiklikler aktif kullanıcıların sayısı gerçekten büyüktür.

Dahası, istatistikler yetişkinlerin günde yaklaşık 3 buçuk saatlerini uygulamalarda harcadıklarını ortaya koyuyor. Bu saatin bir kısmını uygulamanızda harcayacaksa makul görünüyor, değil mi? Mümkün olduğunca çok sayıda potansiyel kullanıcıyı kapsayacak şekilde iOS uygulamasını Android’e (veya tersini) dönüştürmek iyi bir fikirdir .

Yeniden hedefleme, işletmelere yönelik mobil uygulamaların mükemmel bir yararıdır

Bitmemiş siparişler yüzünden kaybettiğiniz karı şimdiye kadar hesapladınız mı? Mobil Uygulama Geliştirme, kullanıcıları terk edilmiş siparişleri tamamlamaya, yenilerini üretmeye veya mağazasını ziyaret etmeye teşvik edebilir. Nasıl?

 • Kullanıcıların davranış kalıplarını analiz ederek ve bitmemiş eylemleri tamamlamalarını hatırlatarak.
 • Kullanıcıları yakınlarından geçerken mağazanıza davet etmek için coğrafi konum servislerini kullanarak.
 • Kullanıcıların ilgilendikleri eşyalarla ilgili indirimler ve sıcak teklifler hakkında bilgilendirmek için Mobil Uygulama Geliştirme arama ve alışveriş geçmişini dikkate alarak.

Dahası, yeniden hedefleme çoğu zaman bir web sitesine kıyasla bir uygulamanın rekabet avantajı olarak kabul edilir.

MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME İLE KİŞİSELLEŞTİRME KULLANICILARI ÖZEL HİSSETTİRİYOR

Tüketicilere mobil uygulamalar sağlayan işletmeler onlara yalnızca kullanışlı ve kullanışlı bir yazılım ürünü sunmamakta ayrıca kişiselleştirme yardımı ile işinizle müşterileriniz arasında duygusal bir bağ oluşturmaktadırlar. Kullanıcıların kişisel ayarlarını, dilek listelerini, alışveriş sepetlerini ve kazanç programlarındaki ilerlemeyi hatırlayarak, tüketici daha fazla önem verdiğini hissediyor. Buna ek olarak, ihtiyaç duydukları her şeyi elde etmek için oturum açmak zorunda kalmadıkları için deneyimlerini önemli ölçüde geliştirir.

MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME İLE GÜÇLÜ PAZARLAMA ARACINIZA DÖNÜŞTÜRÜN

Global markalar, yeni müşteriler çekmek için promosyon kampanyalarında milyonlarca para harcıyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler genellikle pazarlama harcamalarını karşılayamazlar, bu da bir uygulamanın onlara önemli ölçüde yardımcı olabileceği bir durumdur. İnsanlara sosyal medyada çok fazla zaman harcadıklarından ve bu zayıf noktanın bir işletme için bir mobil uygulamanın en büyük avantajlarından biri haline geldiği bilinmektedir:

 • Pasif strateji: sosyal paylaşım özelliği, müşterilerinizin uygulamanızda sahip olduğunuz, malınızı depoladığınız veya tükettiği büyüleyici deneyim hakkında diğerlerini bilgilendirmenize olanak tanır.
 • Aktif strateji: Ayrıca insanları işletmeniz hakkında daha aktif bir şekilde anlatmaya teşvik edebilirsiniz. Nasıl? Örneğin, onlara güzel bir hediye veya bir inceleme veya yeniden gönderim karşılığında bir indirim öneriyoruz.

MÜŞTERİ DENEYİMİNİ GELİŞTİRİN

Mobil Uygulama Geliştirme aslında, mobil uygulamaların tüketicilere sunabileceği ana değer, gelişmiş müşteri deneyimi. En iyi yanıt veren web sitesi bile yerel uygulamalar tarafından sunulan yüksek performans seviyesine ulaşamaz. Buna ek olarak, uygulamalar genellikle daha hızlı çalışıyor ve Internet bağlantısı olmadan bile iyi çalışıyor. Uygulamalar, mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için kullanıcıların akıllı telefonlarının diğer donanım ve yazılım parçalarını (bir kamera, coğrafi konum, fotoğraf kütüphanesi vb.) De çalıştırabilir.

MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME İLE MARKA SADAKATİ KURUN

Mobil Uygulama Geliştirme, güçlü bir marka oluşturmak ve tekrar müşteriler oluşturmak için de yararlıdır. Ödüller ve sadakat programları, kullanıcıları uygulamanızla ve işletmenizi meşgul etmek için kanıtlanmış araçlardır. Bir sadakat kurarken kullanışlı olacak birkaç fikir:

 • Her eylem veya satın alım için kullanıcılar daha sonra indirimler, hediyeler ve diğer avantajlar alışverişinde bulunulabilecek puanlarla ödüllendirilebilir.
 • Kuponlar, “1 + 1 = 3” veya “1 şey satın alın ve ikinci dakikada% 50 indirim” gibi sıcak / özel tekliflerdir.
 • Ayrıca, iskonto seviyesi sistemini de uygulayabilirsiniz. Çalışmasının mantığı şu kadar basittir: daha fazla kullanıcı uygulamanızda ve dükkanlarında harcadıkça, elde edecekleri daha yüksek indirimler olacaktır.
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Mobil Uygulama Geliştirme yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı