Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uygulama

Mobil Uygulama

Firmanızın sadece bir web sitesinin olması yeterli gibi gelebilir.  Ancak artık herkes bir web sitesi yaptırmanın zorunluluğunu anladı ve her geçen gün web sitesi sayısı artıyor. Günümüzde birçok kişinin akıllı telefon ve Mobil Uygulama kullandığını düşünürsek rakiplerinizi geride bırakmanın yollarından birinin Mobil Uyguluma olduğunu görürsünüz.

Mobil Uygulama Nedir?

Tablet veya akıllı telefonlarda çalıştırılmak üzere kurulmuş yazılımlara Mobil Uyguluma denir. Bir uygulamayı cep telefonunuz için bir yazılım programı olarak düşünün. Bu programlar, basit bir el feneri uygulamasından, deniz haritasındaki pozisyonları tıbbi bir referans kılavuzuna götürmek için ilgili gezinme sistemine kadar ve boyut açısından çeşitlilik gösterir. Mobil Uygulama fiyatları ücretsizden başlar ve yukarıya doğru çıkar. Mobil Uygulama ücreti tamamen uygulamanın satıcısına bağlıdır. İstediğiniz fiyata uygulamanızı satabilirsiniz.

Neden Mobil Uygulamaya İhtiyacınız Var?

Mobil Uygulama sayesinde cep telefonunuzu istediğiniz  gibi uyarlayabilirsiniz. Bunları bulmak ve kurmak genellikle kolaydır; bunları kullanmaya başladıktan sonra, mobil hayatınızın gerekli bir parçası haline gelecektir. İş adamları e-postalarına bağlı kalmayı istemekle birlikte belgeleri gözden geçirebilir, giderleri takip edebilir ve çeşitli gruplar için iletişim bilgileri listeleri tutabilir.

Gençler ve öğrenciler ise daha çok müzik dinleyecekleri veya oyun oynayabilecekleri uygulamaları tercih etmektedirler. Yemek yapmayı seven insanlar Mobil Uygulama sayesinde dünya mutfaklarının görüntülü yemek tariflerine ulaşabilir, öğretmenler öğrencilerini Mobil Uygulama sayesinde takip edebilirler. Her türlü kullanıcının gereksinimleri, uygun uygulamalarla bir multimedya akıllı telefonunda karşılanabilir.

Firmaların Neden Mobil Uygulaması Olmalı?

Ülkemizde akıllı telefon ve tablet kullanım oranı her geçen gün artıyor yapılan araştırmalara göre sadece genç kesim ayda ortalama 7.5 TL uygulamalar için harcıyor.

Türkiye’de insanlar her 15 dakikada bir telefonlarının kilidini açarak telefona bakıyor. Şöyle düşünelim insanların telefonlarında bir uygulamanız varsa insanlar her 15 dakikaya bir kullanmasalar da Mobil Uygulama yani logonuzu görmüş olacaklar. İnsanlar için her an görünür duruma gelmiş olacaksınız.

Mobil Uygulama birçok işlevsellik sunar: genel bilgi, fiyatlar, rezervasyon formları, arama özellikleri, kullanıcı hesapları, haberciler, haber kaynakları ve daha pek çok şey sağlayabilir.

Bir Mobil Uygulama sile sahip olunacak en büyük avantajlardan biri, özel satışlar ve promosyonlar da dahil olmak üzere müşterilerinize sunmak istediğiniz tüm bilgilerin parmak uçlarınızda olmasıdır. İlerleme bildirimleri sayesinde, doğrudan etkileşime daha da yaklaşırsınız ve mantıklı olduğunda, müşterilere ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında kolayca hatırlatabilirsiniz.

Müşterilerinize Mobil Uygulama üzerinden çeşitli basit oyun veya yöntemlerle alışverişlerde kullanabilecekleri puanlar toplamalarını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem daha eğlenceli olacak hem de topladıkları puanlar boşa gitmesin diye alışveriş yapacaklardır.

İşletmeniz için bir Mobil Uygulama, markanızın farkındalığına büyük katkı sağlayabilir. Her telefonu açtıklarında logonuzu ve uygulamanızı görerek sizin bilinen bir marka olduğunuzu düşünmeye başlayacaklar.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle mobil uygulamanızı oluşturmada yardımcı olabiliriz.

 

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı