Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uygulama Yapma

Mobil Uygulama Yapma

Mobil Uygulama Yapma sanıldığı kadar zor bir iş değil. Tabi ki herkes mobil uygulama yapamaz ancak biraz yazılımdan anlayan çoğu kişi basit uygulamalar hazırlayabilir.

Mobil Uygulama Yapma için birçok platform mevcut. Bu platformlar sayesinde hem daha kolay- kodlama bilgisi olmadan hem de para ödemeden ya da çok az para ödeyerek mobil uygulama yapabilirsiniz. Mobil Uygulama Yapma çalışmalarınızda aşağıdaki platformları kullanabilirsiniz:

Appery.io:

Appery, Android, iOS ve Windows Phone için uygulamalar oluşturmak için kullanabileceğiniz ve dahili bileşenlerine erişimi olan Apache Cordova’yı (Telefon Gapı) içeren bir bulut tabanlı mobil uygulama oluşturucusudur. Oluşturucu bulutta çalıştığı için yükleyecek veya indirecek bir şey yok ve çabucak başlamanız kolaydır.

 

UI oluşturmak için sürükleyip bırakma bileşenlerini kullanan görsel bir düzenleyici içerir. Herhangi bir REST API’sına bağlanabilir ve uygulamanızda kullanabilirsiniz ve anında bir bulut veritabanı ekleyin ve verilerinizi depolamanız gerekiyorsa uygulamanıza arka uç yapabilirsiniz.

Bu platformun basit özelliklerini ücretsiz kullanabilirsiniz ancak özel üyelik için 180 dolara kadar ödemeniz gerekebilir.

Mobil Roadie:

Mobile Roadie, herkesin kendi iOS veya Android Mobil Uygulama Yapma ve yönetmesine olanak tanıyan bir uygulama yaratıcısıdır.

Platform, RSS, Twitter veya Google Haberler anahtar kelimelerini otomatik olarak içe aktaran tüm medya türlerini ve kullanıcıların birbirleriyle gerçek zamanlı olarak sohbet edebilecekleri otomatik serinletici bir duvarı desteklemektedir.

Uygulamanızı, kullanıcılarınızın cihazlarında olduğu gibi, doğru bir şekilde önizlemek için ücretsiz Mobile Roadie Connect uygulamasını kullanabilirsiniz.

 

Uygulama, Mobile Roadie’nin içeriğinizin kalitesini ve uygunluğunu kontrol etmesi ile size gönderme süreci boyunca da yol gösterir.

Ayda 125 dolardan başlayarak 670 dolara kadar çıkan üyelik seçenekleri mevcuttur.

TheAppBuilder: 

TheAppBuilder Mobil Uygulama Yapma, çalışanlara, müşterilere, etkinliklere ve broşürlere uyacak iki ayrı yaklaşımla bir dizi uygulama sunar.

 

Uygulamayı çevrimiçi araç setini kullanarak oluşturabilirsiniz ve sağlanan eğitim veya TheAppBuilder’in kendisi, uygulamanın yapısını tanımlamak ve oluşturmak ve ilk içeriği oluşturmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

Özel AppLibrary’yi kullanarak, kullanıcılarınıza birden fazla uygulamaya bir pencere sağlayabilir ve hatta kendi markanızı kullanarak özelleştirebilirsiniz. Hem herkese açık hem de özel uygulamaları kullanıcı adlarıyla ve şifrelerle koruyabilir ve mevcut mağaza kimlik bilgilerini ve kullanıcı gruplarıyla oturum açmayı etkinleştirmek için TheAppBuilder’ın Active Directory entegrasyonunu kullanan uygulama mağazası aracılığıyla dağıtabilirsiniz.

GoodBarber: 

Mobil Uygulama Yapma platformlarından biri de GoogeBarber uygulamasıdır. Tek bir kod satırı üretmeden uygulamanızın her ayrıntısını kontrol etmenize izin veren iPhone ve Android uygulamaları oluşturmak için bir platform sağlar.

 

350 güzel simgeye ve 600’den fazla Google Yazı Tipine erişime sahip olmak üzere, dokuz renkli, son derece özelleştirilebilir tasarım şablonlarına başlamak mümkündür.

Yerli iPhone ve Android uygulamalarıyla birlikte, kullanıcıların telefonlarının tarayıcılarından erişebilecekleri ücretsiz bir web mobil sürümünüz var. Web sitenizin resmi mobil sürümü olmasını istiyorsanız, bunu alan adınıza da bağlayabilirsiniz.

Mobil Uygulama Yapma bu platformlarla çok kolaylaşacak.

 

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı