Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Aksaray E-ticaret

Aksaray E-ticaret

E-ticaret sitenizden çok fazla para kazanabilirsiniz. Sadece web sitenizin kaliteli ve profesyonel olduğundan emin olmalısınız. Aksaray E-ticaret sitenizde bir e-ticaret sitesinde bulunması gereken özellikler var mı? Eksikleriniz neler? Bunları tespit ederek daha çok kazanabilirsiniz.

Aksaray E-ticaret siteniz yayına alındıktan sonra satışlar beklediğiniz gibi gitmeyebilir. Hemen moralinizi bozmak yerine sitenizi ve bulunduğunuz durumu kontrol etmelisiniz.

Öncelikle web sitenizin arama motoru optimizasyonu var mı yani SEO uyumlu olarak kuruldu mu? Bu çok önemli bir faktör. SEO uyumlu olmayan web siteleri sıralamada çıkmaz. İnsanlar sizi bulamazlar. Aksaray E-ticaret sitenize az kişinin gelmesinin temel sebebi bu olabilir.

Aksaray E-ticaret sitenizin açılış ve sayfalarının yüklenme hızı da önemli bir faktör. Araştırmalara göre bir e-ticaret sitesinin açılması 3 saniyeyi geçiyorsa müşterilerinin %40’ını daha web sitesi açılmadan kaybediyor. Web sitenizin hızını Google hız ölçme testiyle ölçebilirsiniz.

Bu iki sorunda Aksaray E-ticaret sitenizin sıkıntısı yoksa şu soruların cevaplarını araştırabilirsiniz:

  • Web sitenizin ana sayfasına bakıp anında çıkan kaç kişi var? (ana sayfa tasarımınızda sorun olabilir)
  • Web sitenize ayda ortalama kaç kişi geliyor? (Google sıralamanız düşük olabilir veya Google AdWords reklamlarınızda sorun olabilir)
  • Alışveriş sepetine ürün eklediği halde son anda kaç kişi alışveriş yapmaktan vazgeçiyor? (Ödeme sisteminiz karmaşık olabilir veya web sitenizde güven sarsıcı faktörler olabilir?
  • Havale ile ödeme yapacağını söylemelerine rağmen havale yapmayan kaç kişi var? (Banka bilgilerinde yanlışlık olabilir veya güven kırıcı faktörler olabilir)

Web sitenizde bunun gibi ayrıntı görünen ancak satışlarınızı ciddi oranlarda düşüren hatalar olabilir. Profesyonel bir web ajansıyla çalışarak daha baştan Aksaray E-ticaret sitenizde oluşabilecek sorunları ortadan kaldırmış olursunuz.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Aksaray E-ticaret web siteniz için size yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek profesyonel e-ticaret siteleri için hazırladığımız ekonomik e-ticaret web tasarım paketleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.
About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı