Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uygulama Tasarımı

Mobil Uygulama Tasarımı

Mobil Uygulama Tasarımı her geçen gün biraz daha büyüyen bir alan ve web tasarımında olduğu gibi ilham için sürekli yeni kaynaklara ihtiyaç duyulur. Çoğu Mobil Uygulama Tasarımı ile uğraşan kişi diğer tasarımcılardan fikir alır, çok az tasarım tamamen orijinaldir.

Mobil Uygulama Tasarımı ilham için yararlanabileceğiniz birçok web sitesi var. Mobil Uygulama Tasarımı yaparken kullanılan renklerden yazı karakterlerine kadar birçok konuda özenli davranılması gerekir.

Mobil Uygulama Tasarımı ‘nda diyelim ki üç tane düğme tasarladınız. Renk değeri, amacı belirtmek için kullanılır. Siyah ve gri tonlamayla başlayalım.Bir düğmeyi siyah, sonraki koyu gri ve üçüncü açık gri yaparsanız, bunu şu şekilde ifade eder: “Düğme bir ziyaretçinin en önemlisidir, düğme 2 daha az önemlidir ve düğme 3 en az önemlidir.

Kırmızı rengi Mobil Uygulama Tasarımı içinde olumsuz kısımlarda kullanın. Satın al butonunu kesinlikle kırmızı yapmayın örneğin. İnsanlar bunu “dur” ya da dikkat et olarak anlayabilir ve almaktan vazgeçebilir.

Marka, tüketicilerin veya müşterilerin hizmetinizle veya ürününüzle olan duygusal ilişkileri üzerine odaklanmıştır. Renk, bu ilişkiyi ince ama etkili yollarla tanımlamaya yardımcı olur. Etkili olabilmeleri için renklerinin hoşunuza gitmesine gerek yok. Siz pembe istiyorsunuz diye Mobil Uygulama Tasarımı pembe olması doğru değil. Rengin sektörünüzle ve markanızla da uyumlu olması gerekir.

Mobil Uygulama Tasarımı için logo da önemli bir yere sahiptir. İyi bir logo belki de satışlarınızı tek başına arttırmaz ancak kötü tasarlanmış bir logo işlerinizi kötü etkileyebilir. Logonuzun zamana uygun olması gerekir. Modaya uygun olarak yapılan logolar yıllar içinde küçük güncelleştirmelerle zamana uygun hale getirilebilir.

Mobil Uygulama Tasarımı için hazır platformlar kullanarak kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan uygulama tasarlayabilirsiniz. Ancak yazdığımız örnekler buz dağının görünen kısmı sadece. Web tasarımda olduğu gibi kaliteli bir mobil uygulamanın da sahip olması gereken pek çok özellik var. Bunun için kendinizi geliştirmeniz gerekir.

About Author

Medanis Destek