Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uygulama Sektörü

Mobil Uygulama Sektörü

Mobil Uygulama Sektörü yaygınlaşmasının en önemli sebeplerinden biri her alanda uygulanabilir ve kullanılabilir olması. Teknolojinin ilerlemesiyle akıllı evlerde fırınlarda, klimalarda, bulaşık makinelerinde; sağlık sektöründe ve birçok sektörde kullanılarak insanlara kolaylık sağlaması mobil uygulamaların hayatımıza ger geçen gün daha çok girmelerini sağlıyor.

Dijital dünya artık gerçek dünyadan daha ön plana geçti ve daha çok kazanmak istiyorsanız dijital dünyada başarılı olmalısınız. Dijital dünyada başarılı olmak için eskiden iyi bir web sitenizin bulunması yeterliyken artık Mobil Uygulama Sektörü de işin içine dahil oldu. Sosyal medya hesapları, web siteleri, mobil uygulamalar sanal dünyadaki her alanda yer almanız gerekli.

Mobil Uygulama Sektörü sayesinde müşterilerinizle doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Genç nesil artık birçok alanda uygulama kullanıyor. Sadece oyun ya da eğlence amaçlı değil örneğin bir yere tatile gideceklerse mutlaka internetten ayrıntılı bir araştırma yapıyorlar.

Hem sosyal medya platformlarındaki yorumları inceliyorlar, hem de konaklayacakları otelin web sitesine göz atıyorlar.

Ancak günümüz kullanıcılarını tatmin etmek istiyorsanız Mobil Uygulama Sektörü de yer almanız gerekiyor. Sadece otellerle ilgili yorumların paylaşıldığı bir uygulama bularak telefonlarına indirip gidecekleri otelleri buradan rahatlıkla araştırabilirler.

Mobil Uygulama Sektörü ayrıca moda içinde kullanılabilir. Bugün uygulama mağazalarında bulunan uygulamaların yüzde 17’lik kısmını moda ya da ilgili uygulamalar oluşturuyor. Bu hiç de azımsanacak bir rakam değil. Mobil alışveriş her geçen gün e-ticaretteki payını yükseltiyor. İnsanlar e-ticarette mobili daha çok tercih ediyor çünkü ürünleri inceleyip ödeme yapmaları daha kolay oluyor.

Mobil Uygulama Sektörü sayesinde marka sadakatini arttırabilirsiniz. Mobil uygulamalarınız insanları memnun ettikçe müşteri memnuniyeti satışlara da yansıyacaktır. Ayrıca her telefonu açtıklarına sizin logonuzu görecek ve sizin büyük bir firma olduğunuz algısı akıllarda oluşacaktır. Bu hiç de küçümsenecek bir şey değil çünkü Türkiye’de insanlar her 15 dakikada bir telefonlarını açarak telefona bakıyor.

 

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı