Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uygulama Reklam

Mobil Uygulama Reklam

Mobil uygulama indirme ve kullanım oranları arttıkça Mobil Uygulama Reklam konusu da ilgi çekmeye başladı. İsterseniz uygulamanıza reklam alabilir isterseniz reklamlarınızı popüler uygulamalara verebilirsiniz.

Uygulamanızın reklamını Mobil Uygulama Reklam ile diğer uygulamalarda vermek uygulamanızın benzer mobil uygulamalarda görünmesini sağlar. Reklamlarınızı uygulamalarla ilgilenme olasılığı yüksek olan kullanıcılara (uygulamaları zaten kullananlara) göstermek, reklamlarınızın verimliliğini artırır; indirme sayısının artması da uygulamanızın mağazadaki sıralamasını yükseltebilir.

İlk yıllarda Mobil Uygulama Reklam gelirleri gerçekten iyi denebilecek rakamlardı ancak uygulama sayılarının aşırı derecede artması ve reklam verenlerin sayısının aynı kalması sonucu eskisi gibi uygulama reklamlarından çok para kazanılmıyor. Tabi ki uygulamanız binlerce kişi tarafından aktif olarak kullanılırsa iş değişir. Her zaman daha fazla kazanırsınız.

Yapılan araştırmalar satın alınan tıklamaların %18’i mobil tıklamalardan geliyor. Mobil cihazlardan internete giriliyor evet, mobil uygulamalar kullanılıyor evet. Ancak o kadar fazla mobil uygulama seçeneği var ki kullanıcılar artık en kaliteli olanları tercih ediyor ya da gerçekten benzeri olmayan uygulamaları. Mobil Uygulama Reklam konusunda bu yüzden uygulamanızda reklam gösterimlerinden çok kazanamayabilirsiniz.

Mobil Uygulama Reklam birçok avantajı var. Ölçümleme kolaylığı bunlardan biri. Mobil reklamların sonuçları birçok açıdan diğer mecralara göre çok daha ölçülebilir veriler sağlıyor. Ayrıca düşük yatırım maliyeti de avantajlardan birisi. Doğru hedef kitlenin belirlenebilmesi, bu hedef kitleye doğru anlarda ve yerlerde reklamların gösterilmesi açısından sunduğu bu avantaj, mobil reklamlardan en etkili şekilde geri dönüşlerin alınmasını sağlıyor.

Google AdWords kullanarak Google Play’de reklamlarınızın görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Görüntülü reklam ve mobil uygulama indirme reklamları Mobil Uygulama Reklam içinde en verimli olanlarıdır. Görüntülü reklam daha fazla kişiye, daha efektif olarak ulaşmanızı sağlayabilir.

Medanis Bilişim AŞ olarak mobil uygulama reklam çalışmalarınızda yardımcı olabiliriz. Deneyimli ve profesyonel takım arkadaşlarımızla çalışarak projelerinizi en iyi şekilde hayata geçirebiliriz.

 

About Author

Medanis Destek