Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uygulama Tanıtımı

Mobil Uygulama Tanıtımı

Akıllı telefonların artmasıyla mobil uygulamalar da her geçen gün hayatımıza daha çok giriyor. Bunu fark eden girişimciler de ya kendileri bir mobil uygulama yapıyor ya da mobil uygulama tasarımı yapan ajanslarla çalışarak fikirlerini hayata geçiriyor. Mobil uygulamanızı bir şekilde hazırladınız ve işlemler bitti. Peki şimdi ne yapacaksınız? Mobil Uygulama Tanıtımı için neler yapabilirsiniz?

Harika bir uygulama yapsanız da milyonlarca uygulamanın arasında kaybolup gittikten sonra çalışmanızın bir anlamı kalmayacaktır. Mobil uygulama hazırlama aşaması yorucu olduğu için iş Mobil Uygulama Tanıtımı işlerine gelince biraz önemsenmiyor ya da hafiften alınıyor. Ancak Mobil Uygulama Tanıtımı işin bel kemiğini oluşturuyor. Mobil uygulamanızın mağazada öylece durması bir şey ifade etmez, rakiplerinizden ayrıştırılacak yönlerinizi öne çıkarmalısınız.

Bağlantı Paylaşın

Mobil Uygulama Tanıtımı için indirme bağlantısı paylaşmanız iyi olacaktır. Böylece hem göz önünde olursunuz hem de uygulamanızın indirilmesi kolay olur. Uygulamanın web sitesinde, sosyal ağlarda ve hatta banner’larda direkt uygulamayı indirmeye yönlendiren bağlantılar paylaşabilirsiniz.

Görsel İçerikler Paylaşın

Mobil Uygulama Tanıtımı için görsel içeriğin gücünden faydalanabilirsiniz. Uygulamanızla ilgili videolar çekerek -örneğin nasıl kullanıldığı, ne işe yaradığı gibi- YouTube’da paylaşabilirsiniz. Daha sonra Twitter, Facebook gibi tüm sosyal ağlarda uygulamanızı paylaşabilirsiniz.

wp_betawppostslara Önerin

Mobil Uygulama Tanıtımı için mobil uygulama incelemesi yapan teknoloji içerikli wp_betawpposts ya da web sitelerine uygulamanızı önerebilirsiniz. Hatta parayla çalışıyorlarsa bir miktar para da önerebilirsiniz. Çünkü en etkili reklam araçlarından birisi wp_betawpposts ve web site tanıtımları haline geldi.

SEO Çalışmaları Yapın

Kullanıcılar Google gibi arama motorlarında da uygulamanızı arayacak. Uygulamaya giden yönlendirmelerde mobil uygulamanıza yönelik anahtar kelimelere yer verme Mobil Uygulama Tanıtımı için önemli bir yere sahip.

Profesyonelce Düşünün

Mobil Uygulama Tanıtımı için uygulama logosu, ikonlar, uygulama açıklama metni, uygulama videosu, uygulama resimleri, uygulama yayıncısının markası ve anahtar kelimeler üzerinde profesyonelce düşünün. Profesyonel bir ekiple çalışarak tüm basamakların kaliteli bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ Profesyonel Ekibiyle Yanınızda

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle mobil uygulama ve tanıtım-reklam çalışmalarınızda size yardımcı olabiliriz. Genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

About Author

Medanis Destek