Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Uygulama Kategorileri

Mobil Uygulama Kategorileri

Mobil uygulamalar akıllı telefonların kullanım oranlarının artmasıyla her geçen gün hayatımıza daha çok giriyor. Mobil Uygulama Kategorileri de mobil uygulamalar gibi her sene farklı şekillerde ilgi görüyor. Mobil uygulama yaptırmak istiyorsanız yazımıza bir göz atarak hangi kategorilerin daha çok ilgi çektiğini öğrenebilirsiniz.

Mobil uygulama kullanım oranları özlellikle 2014’ten 2015’e geçerken %58 büyüme gösterdi. Mobil uygulamalar içinden özellikle 3 kategori dikkat çekici şekilde büyüme gösterdi. Mobil Uygulama Kategorileri içinde 2015’t en çok Kişiselleştirme kategorisi ilgi gördü. Bir yılda %332 oranında büyüyerek şampiyon olan kişiselleştirme kategorisi  Emoji klavyelerden Android kilit ekranlarına kadar çok farklı uygulamalar içeriyor. Bu kategoride en çok ilgi çeken bölüm ise Emoji uygulamaları.

Her sene olduğu gibi 2015-2016 yılında da haber okuma uygulamaları Mobil Uygulama Kategorileri içinde ilk sıralarda. %135’lik büyümeyle ikinciliği elinde bulunduran haber okuma uygulamaları ilgiyi hiçbir zaman kaybetmiyor.

Mobil Uygulama Kategorileri içinde üçüncü sırayı %125 oranında büyüyerek üretkenlik uygulamaları aldı. Büyümede öğrencilerin mobil cihazlarını gittikçe daha fazla bilgisayar yerine kullanmaları ve Google Docs, Quip, Slack ve Microsoft gibi üretkenlik uygulamalarının mobil öncelikli hale gelişinin etkili olduğu görülüyor.

Mobil uygulamalara genel bir bakış atarsak önceki yıla göre mobil uygulama kullanım oranının %117 arttığını görüyoruz. İnsanlar artık akıllı telefonlara alışıyor ve uygulamalarla hayatlarını kolaylaştırabileceklerini görüyor. Mobil Uygulama Kategorileri oranları incelenerek yıllara göre karşılaştırma yapılabilir ve en çok kullanılan mobil uygulama kategorilerinde yatırım amaçlı mobil uygulama üretilerek satılabilir.

Yaşam biçimi ve alışveriş uygulamaları da son bir yılda büyüme gösterdi. %83 oranında büyüyen bu kategori de bize e-ticaret sitelerinin mutlaka bir mobil uygulamaya ihtiyaç duyduğunu gösteriyor.

Medanis Bilişim AŞ olarak yenilikçi ve son teknolojileri takip eden takım arkadaşlarımızla mobil uygulama çalışmanızda size yardımcı olabiliriz.

 

About Author

Medanis Destek