Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Logo Tasarım

Logo Tasarım

Logonuz sizin iş yeri yüzünüz olduğu için önemli bir faktördür. Logonuz işinizin kimliğini ve profesyonelliğini yansıtır. Logo Tasarım çalışmalarının bu yüzden profesyonelce yapılması önemli bir faktördür.

Doğru markalaşma ve işinizin tanınması için iyi bir logo çalışması gerekir.  Logo tasarım kimliğinizi oluşturur. Logo ve marka kimliğinizi en doğru şekilde oluşturarak kısa sürede marka haline gelirsiniz. Bir düşünün tamponunda firma logosu olmayan bir araba var mı? Birçok firmayı sadece logosuna bakarak tanıyabiliyoruz. Yapılan araştırmalar bir metni okuyarak öğrenmektense gördüğümüz şeyleri daha hızlı öğrenip, görsel hafızaya aldığımızı gösteriyor. Logo Tasarım çalışması bu yüzden önemli bir konu. Logo deyip geçerseniz kötü bir logo yüzünden firmanız prestij kaybına uğrayabilir.

Logo Tasarım olmadan marka olamazsınız doğru ancak sadece logo ile de markalaşmaya gidemezsiniz. Bir marka olmak için web site tasarımının, kartvizitin, sosyal medya profilinin logonuzla tutarlı yani uyumlu olması gerekir.

Kurumsal dünyada, “Resim” her şeydir.Bir pazarlama firmasının logosu her yerde görünecek ve dikkat çekecek şekilde tasarlanabilir. Öte yandan, bir sigorta şirketin Logo Tasarım çalışması muhtemelen sağlamlık ve güvenilirlik yansıtır ve müşterileri çekmek için bunu kullanmak istersiniz. Logo Tasarım çalışması firmanın sektörüne ve amacına göre yapılmalıdır.

Günümüzde çoğu firmanın iyi veya kötü bir web sitesi var. Sizi rakiplerinizden ayıracak çalışma kurumsal kimlik oluşturma çalışmasıdır. Logo Tasarım çalışmanız firmanızın prestijini ve itibarını yansıtacaktır. 

Logonuzu yaptırmak istediğiniz ajansla anlaşırken logonun farklı şekillerini de isteyin. Örneğin bir gazete reklamında kullanmak için siyah beyaz logo tercihi yapabilirsiniz. Ayrıca kalem gibi promosyon ürünlerinde kullanmak için kare, yuvarlak şekillerde ihtiyacınız olabilir. Elinizde Logo Tasarım çalışmalarının farklı şekilleri her zaman hazır halde bulunmalı.

Medanis Bilişim AŞ olarak deneyimli ekibimizle kurumsal kimlik çalışmanızı yapabiliriz.

 

About Author

Medanis Destek

Sonraki Yazı