Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Kurumsal Tasarım

Kurumsal Tasarım

Sizin düşünmeniz gereken potansiyel müşterinizin web sitenize girdiğinde ilk izlenimin ne olacağı olmalı. İlk izlenim için asla ikinci bir şansınız olmayacak. Bu yüzden ana sayfa web sitelerinin en önemli sayfalarından biridir. Herhangi bir kurumsal firma için ana sayfa sanal ön kapıdır. Kurumsal Tasarım bu yüzden profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

Web sitenize ilk kez giren birisi memnun kalmazsa refleks olarak yapacağı ilk şey geri tuşuna tıklamak olacaktır. Ne yazık ki birçok tasarımcı hala kitap kapağı mantığıyla ana sayfa tasarımı yapıyor. Web sitenizde potansiyel müşteriniz hem rahatlıkla dolaşabilmeli hem de ürün ve hizmetlerini açıkça iletilmeli. Eğer kalitesiz ve ucuz görünen bir web siteniz varsa ya da ziyaretçiler rahat kullanamıyorsa ziyaretçiler ilgisini kaybederek web sitenizden çıkacak ve bir daha sitenize girmek istemeyecektir. Kurumsal Tasarım çalışmanız bu yüzden hem estetik ve kaliteli görünmeli hem de kullanışlı olmalıdır.

İfade gücünü hafife almayın. Örneğin Facebook’un ana sayfasını incelediğimizde sadece oturum açma bilgilerinin istendiğini görürsünüz. Kafanızı karıştırmadan sadece size giriş yapmanızı söylüyor ve sizi yeni insanlarla tanıştırıyor. Kurumsal Tasarım çalışmanız da bu şekilde sade olmalı ve web sitenizin amacını kullanıcıya ilk bakışta yansıtmalı. İnsanlar bu site neyin nesi, amacı ne diye düşünmemeli.

Kurumsal Tasarım çalışmanızla birlikte kurumsal bir kimliğe sahip olmak ve bir marka olarak anılmak için çalışmalar yapmalısınız. Kurumsal Tasarım çalışmalarınız başladığında bir logonuz yoksa sonrasında logo yaptırmak mantıklı olmayacaktır çünkü logonuz ve web sitenizin kurumsal kimlik açısından uyumlu olması gerekir. Bu yüzden web sitesi çalışmanız başlamadan önce bir logonuz olmalı. Logonuza uygun olarak web tasarım, kartvizit ve sosyal medya profilleri yapılmalı. Hepsi birbirine uygun olmalı. Markalaşmanın ilk adımı tutarlılıktır. Dağıtacağınız promosyonların üzerine logonuzu koyarsınız, web sitenizde logonuz ve ona uygun renkler olur ve bir süre sonra insanlar sadece sizin logonuzu gördüklerinde sizi tanırlar.

Medanis Bilişim AŞ olarak tecrübeli ekibimizle kurumsal kimlik çalışmanızda ve Kurumsal Tasarım çalışmanızda size destek olabiliriz.

 

 

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı