Logo

Küçük İşletmeler İçin 5 Önemli Araç


paylaş
Küçük İşletmeler İçin 5 Önemli Araç

Küçük işletmelerin zaman ayırabilmeleri için verimlilikten yararlanmaları büyük önem taşıyor. İş uygulamalarını iyileştirmek, zaman çizelgelerinizi ayarlamak ve daha iyi bir iş akışı oluşturmak için milyonlarca yol var. Ancak zaman ve kaynakların hangisine yatırım yapmaya değer hangilerinin değerli olmadığını nereden bileceksiniz? Zamanınızı kolaylaştıracak ve işinizdeki tasarruf sağlayacak beş verimlilik aracının bir listesini derledik. Küçük İşletmeler İçin 5 Önemli Araç:

Aşağıdaki Küçük İşletmeler İçin 5 Önemli Araç listemize göz atın ve iş hayatınızı kısa sürede daha üretken hale getirin!

Asana

Birkaç çalışanınız ya da 25 kişilik bir ekibiniz olsun, bir proje yönetim aracını kullanarak daima işlerinizi kolaylaştırmış olursunuz. Dosyalama vergileri gibi standart projelerden, bir defaya mahsus reklam kampanyalarına kadar bu araçlar, organizasyonu ve yapıyı son tarihlerde sunma olanağı sağlar. Asana, projelerinizi başından sonuna kadar izleyen ve bir takım merkezi konumlardan takım üyelerine görev atayan ücretsiz bir kaynaktır. Takımlar arasında şeffaflık ve işbirliği sağlar ve işletmenizi takip eder.

Asana aracının ekran görüntüsü

Bir şans verin. İşiniz bu sistemle üretkenliğinde belirgin bir iyileşme görecektir.

Feedly

Feedly her küçük işletmenin en yakın arkadaşı olmalı. En son çıkan yazıları en sevdiğiniz yayınlardan çeken ve bunları teknolojiye veya sosyal medya gibi ilgi alanlarına dayalı akışlara göre düzenleyen haber ve endüstri güncellemeleri için tek elden bir mağazadır. Makaleleri daha sonra okumak üzere kaydedebilir veya ileride bir blog yazıya göndermek için kaydedebilirsiniz. Sürekli yenilenir, bu nedenle en yeni parçalar gerçek zamanlı olarak mevcuttur.

İlginç ve bilgilendirici içeriği sosyal medya  hesapları aracınıza hızlıca gönderin ve blog içeriğinizi belirleyin. En ilgi çekici blog yayınları, Feedly feed'inizde gezinirken belli olan eğilim içindeki konuları ve tekrar eden temaları içerir. Blog başlıklarınızı seçmekle kalmazsınız, aynı zamanda doğrudan teklif, istatistik ve enformasyon bilgilerini feed'inizden çekebilirsiniz.

Feedly ekran görüntüsü

 

Gmail Hazır Yanıtlar

İş e-postalarınızı ve müşteri katılımınızı yönetmek, kendi başına tam zamanlı bir iştir. Müşteri deneyimini tehlikeye atmadan saatlerce çalışmak için Gmail'de Hazır Yanıtlar'ı ayarlayın. Hazır gönderilen mesajlarla, sık sorulan sorulara veya sorularınıza yanıtları kaydedebilirsiniz. Bu şekilde, aynı e-postayı tekrar tekrar yazmak zorunda kalmazsınız. Birisi e-postanıza veya blog yayınınıza kaydolduğunda tetiklenecek şekilde hazır yanıt ayarlayabilirsiniz.

Hazırlanan yanıtlar Gmail hesaplarında otomatik olarak devre dışı bırakıldığından, bugün kullanmaya başlamak için aşağıdaki talimatları izleyin:

  • Gmail hesabınızda oturum açın ve Ayarlar'a gidin
  • Labs sekmesini seçin
  • Bir laboratuvarda metin alanına "Hazırlanmış Yanıtlar" yazıp "Etkinleştir" düğmesine basın
  • "Değişiklikleri Kaydet" düğmesine tıklayın

Özel hazır mesajlar oluşturmaya hazır mısınız?

En iyi kısım? ücretsiz olması ve daha acil iş gereksinimlerine harcanmak üzere haftada birkaç saatinizi boşa çıkarması.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

İnternet aramaları bir işletmeyi bulmanın ve doğrulamanın en iyi yollarından biridir, küçük işletmelerin profesyonel web sitelerine ihtiyacı vardır. Bununla birlikte, bir web sitesi çaba sadece yarısıdır. Sitenizin alakalı aramalarda görünmesi ve uygulanabilir trafiği kazanması için işletmenizin doğru anahtar kelime kombinasyonunu kullanması gerekir.

Saniyede 23 milyon Google aramaları, bu nedenle küçük işletmeler sonuçlarının ilk sayfasında kayıt için en iyi anahtar kelimeleri seçmek gerekir. Google Anahtar Kelime Planlayıcı, anahtar kelime seçme işleminizi basitleştirir. Belirli anahtar kelimelere veya fikirlere göre filtrele ve hangi kelimelerin en fazla trafiği sürdüğüne karar vermek için geçmiş performansını inceleyin.

Scripted (Yazılı)

Daha önce de söylediğimiz gibi, günde yalnızca çok fazla saat var ve küçük işletmeler maksimize her saniyede kullanıyor. İçerik pazarlama çabalarınızın sürdüğünü ve çatlaklardan düşmediğinden emin olmak için yazınızı dış kaynak kullanın. Scripted, blog yayınları ve sosyal medya içeriği konusunda uzmanlaşmış serbest yazma servisidir. Sadece içerik ihtiyaçlarınızı postalayın, serbest çalışanınızı seçin ve rekabetçi ve makul iş oranları üzerinde anlaşın.

Bazen parçaları dış kaynakta tutsanız veya içerik üretme gereksinimlerinizi serbest çalışanlara tamamen devrederken, Scripted'i kullanarak hizmet kalitesinden ve zamandan memnun olduğunuz kesin.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Küçük İşletmeler İçin 5 Önemli Araç yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler:

paylaş

İlgili YazılarYorumlar