Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Web Sitenizi Yenileme İpuçları

Emlak Web Sitenizi Yenileme İpuçları

Yazın ilk günlerini yaşarken ve eğrinin ötesine geçip evinizi veya ofisinizi temizlemiş olsanız da, dijital alanınızı temizlemeyi düşündünüz mü? Web siteniz evinize çok benzer. Yılda en az bir kere olmak üzere derin temizlik gerektirir; artık mantıklı olmayan şeyleri kaldırmak ve bazı bölümlerini iyileştirmek gerekir. Emlak Web Sitenizi Yenileme İpuçları ile web sitenize yeni bir düzen getirebilirsiniz.

1. İşlevselliği Tazeleyin

İşlevselliği Tazelemek

Web sitenizi yeniden canlandırmanın ilk adımı hem masaüstü bilgisayarınızda hem de akıllı telefonunuzda tarafsız bir tur atmaktır. Web sitenizde gezinme kusurlarını, indirme hızlarını ve web sitenizin performansını etkileyebilecek diğer sorunları gözden geçirmek sizi potansiyel hastaların ayakkabılarına sokmanıza yardımcı olacaktır.

Bu olası endişeleri sıraladıktan sonra, kendinize sorun, “Web sitem responsive tasarım mı?” Duyarlı bir web sitesi, düzenini, görüntülerini ve içeriğini tarayıcı veya cihazın boyut ve çözünürlüğüne uyacak şekilde otomatik olarak ayarlar. Bu şekilde, emlak müşterileriniz akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayarınızda olsun, hepsi aynı deneyim ve bilgileri paylaşabilir.

Duyarlı web sitesi tasarımı, kullanıcı deneyimini ve web sitesinin erişilebilirliğini artırdığı için Google tarafından önerilir. Duyarlı bir tasarıma geçmek çevrimiçi sıralama artırmanıza yardımcı olur. Geliştirilmiş SEO ve stressiz web sitesi yönetimine katkıda bulunur. Ayrıca kaynaklarınızı en yükseğe çıkaracaktır. Tüm cihazlar için bir web sitesi geliştirme ve bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

2. Tasarımınızı Etkili Hale Getirin

Tasarımınızı Çökertin

Maalesef, gözlemci değilsiniz. Web sitenizi ilk başlattığınızda kullanacağınız veya tercih ettiğiniz özelliklerin birçoğu artık geçmişte kaldı.

Web sitenizin tasarımını değerlendirirken, kendinize aşağıdaki soruları sorun:

  • Emlak müşterilerim, ihtiyaç duydukları bilgileri bulabilir mi? Web’de bilgi çok miktarda mevcut. Kritik uygulama bilgilerine gizlilik ve arama arayışı yapma. Bulunduğunuz yer, saat ve iletişim bilgilerinin bulunması zor ise, en azından mevcut ve potansiyel hastaları ağırlaştıracaksınız. Çoğu zaman hepsini birlikte kaybedebilirsiniz.
  • Resimlerim modern, çekici ve alakalı mı? Web siteniz, sizin ve uygulamanızın doğrudan bir yansımasıdır. Resimler, renkler ve diğer görsel özellikler eski zamanlarda ortaya çıktığında, potansiyel hastalarla olan inandırıcılığı da aynı şekilde ortaya çıkar. Periyodik olarak görüntüleri değerlendirmek ve güncellemek, uygulamanızın çevrimiçi itibarını yönetmeye yardımcı olur.

Yeni görüntü seçerken nötr en iyisidir! Mevcut moda ifadelerinden kaçının ve uzun vadeli kullanımları sürdürebilecek görüntüler tercih edin. Resimlerinizin yüksek kalitede olmasını, uygulamanızla alakalı olmasını, olumlu düşünceleri tetiklemesini ve telif hakkı yasalarını ihlal etmediğinden emin olun.

3. İçeriğin Temizlenmesi

İçeriği Temizle

Web siteniz, sunulan koşullar ve tedavi seçenekleri gibi pratik bilgilerinizin tamamını sağlamıyorsa, potansiyel yeni emlak müşterileri üzerinde kaybetme riski taşırsınız.

Sitenizdeki içeriği değerlendirirken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

  • Personel değişimi veya güncel personel bilgileri
  • Güncellenmiş veya yeni müşteri formları ve anketler
  • Ev seçeneklerinde değişiklikler
  • Yeni teknoloji ve sunulan hizmetler
  • Çalışma saatleri, yer ya da iletişim bilgilerindeki değişiklikler

İnceleme zamanınızı en aza indirgemek için, web sitenizin içeriğini, yayınlanan bilgilerin heceleme, noktalama işaretleri ve doğruluğu açısından incelemesine tüm makamın katılmasını sağlayın.

4. Uygunluk Kontrolü yapın

Uygunluk Kontrolü Yap

Web siteniz ve müşteri bilgileriniz güvende mi? Çoğu zaman, web siteleri oluşturulduğunda, hasta gizliliğini düzenleyen HIPAA yasalarını dikkate almazlar.

İletişim formlarında HIPAA uyumu ihlali taşımayan bazı maddeler güvenle kullanılabilir. Bunlara ad, adres, telefon numarası ve e-posta dahildir. Bir web sitesi müşteri iletişim bilgileri veya ıban bilgileri doldurmak için yer sağladığında, verilen özel hasta bilgileri, HIPAA’ya uygun bir şekilde iletilmeli, saklanmalı ve erişilmelidir.

Web siteniz, modern SSL şifreleme teknolojisini kullanan bir HIPAA uyumlu sunucuya yolculuk sırasında herhangi bir Özel Sağlık Bilgilerini (PHI) sağlamalıdır. Düzgün yapılandırılmış SSL şifrelemesi, web siteniz ile barındırma sunucusu arasında hasta bilgilerinin gizli kalmasını sağlamak için güvenli bir iletişim kanalı oluşturur. SSL kullanmanın güzel bir ek yararı, Google’ın arama sonuçlarının sıralamasında genellikle SSL korumalı web sitelerini tercih etmesidir.

Bir uyumluluk kontrolü gerçekleştirirken doğrulayacak bazı diğer öğeler şunlardır:

5. Sitenizi Eski Bilgilerden Kurtarın

Eski Bilgilerinizin Siteden kurtulun

Altı ay önce sattığını büyük ev bir başarıydı, neden hala ana sayfanızda duruyor? Web sitenizdeki herhangi bir tarihe özgü öğeleri inceleyerek sona erme yaşayıp yaşamadığını kontrol edin. Biten haftalık ve aylık özel siparişleri kontrol etmeyi unutmayın.

Kapak tarafında, yıl sonuna kadar planlanan yeni etkinlikler eklediğinizden emin olun. Müşterilerinize ne kadar çok bilgi verirseniz, katılma şansınız o kadar yüksektir ki katılmak için zaman ayıracaklardır! Özel ürünleriniz ve promosyonlarınız sık sık değişiyorsa, personelinizi web sitenizde haftalık, iki haftada bir veya sıklıklarına göre aylık olarak güncellemek için görevlendirebilirsiniz.

Takvim hatırlatıcılarını, tamamlandıktan sonra etkinlikleri ve özel durumları kaldırmak üzere ayarlamak, web sitenizi güncel tutmanın başka harika bir yoludur!


Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Emlak Web Sitenizi Yenileme İpuçları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek