Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İş İçin Pinterest Kullanmanın Yolları

İş İçin Pinterest Kullanmanın Yolları

Pinterest kısa bir süre önce Promoted Pins platformunu küçük işletmeler için açtı. Bu da küçük işletmelerin artık reklamlarını daha ileri bir seviyede hedefleyebilecekleri ve segmentlere ayırabilecekleri anlamına geliyor. Küçük işletmeler, artık daha önce sınırların dışında olan veri ve kitle bilgileri edinebilir. İş İçin Pinterest Kullanmanın Yolları ile Pinterest’i verimli olarak işletmeniz için kullanabilirsiniz.

Pinterest pazarlama çabalarından en iyi şekilde yararlanabilmek için bu üç ilkeyi göz önünde bulundurun:

İş İçin Pinterest Kullanmanın Yolları

Pimleri optimize edin

Bu teknik olarak bir özellik güncellemesi değil iken, iş için  Pinterest varlığını artırmak ve platformdan istenen müşteri dönüşümünü kazanmak için kritik öneme sahiptir. Promoted Pins’ten yararlanıyorsanız, optimize edilmelerini sağlamanız önemlidir.  Promoted Pins’inizi başarılı bir şekilde optimize etmek için dört basit ilke vardır .

Farklı büyüklükte pimleri deneyin

Konvansiyonel bilgelik, uzun pimlerin (portre odaklı) en popüler olduğunu belirtir, ancak belirli ölçümler konusunda belirsiz yönergeler vardır. Hangi boyutları karşıladıklarını görmek için kitlenizde farklı boyutlarda iğneler deneyin. Farklı boyutlandırma seçeneklerini denediğinizde genellikle 2: 3 en boy oranının korunması gerektiğini unutmayın.

Kelimeler arkadaşınız!

Pinterest, görüntülerin en çok faturalandırmayı çektiği görsel odaklı bir platform olarak bilinir. Ancak, bir görüntü büyüdüğünde, o kişinin eşlik eden altyazı ve açıklamayı okuma olasılığı son derece yüksektir. Görüntüleyen, ürün, hizmet veya konuyla ilgili aktif olarak bilgi arıyor, bu nedenle bu anlatıların dikkatli bir şekilde hazırlandığından ve müşterinin bilmesini istediğiniz her şeyi içerdiğinden emin olun. Bu, onlara bağlanma, böylelikle reprintasyona, Pinterest hesabınızın gözden geçirilmesine ve daha ayrıntılı bilgi için web sitenizi araştırmanıza neden olabilir. Bu önemli bir etkileşim dönüm noktasıdır; Kısa ve genel bir tanımlamanın potansiyel müşterilerinizi caydırmasına izin vermeyin.

Metin yer paylaşımı

Gerçek anlaşma bu. Metin yer paylaşımları, tek başına görüntülere göre önemli ölçüde daha yüksek bir orana sahip oldukları için, metin yer paylaşımı ciddi getiriler ödemektedir. Kişinin neye baktığını özetleyen özlü ifadeler ve onlar için ne yapabildikleri, izleyicinin kendileri için ilgisinin olup olmadığı hakkında bir karar vermesine olanak tanır. Herhangi bir tereddüt veya belirsizliği ortadan kaldırır ve piminin tasvir etmek istediği şeyin dışına çıkarak tahmin gerçekleştirir. Pinterest, bir metin yer paylaşımı eklemeyi kolaylaştırır ve metninizi herhangi bir yere görüntü üzerine yerleştirmenizi sağlar. Bu esneklik, kitleniz için en dinamik ve çekici pimler üretebileceğiniz anlamına gelir.

Gandia alıntı kaplamalı peyzaj resmi

 

Bir metin yer paylaşımı bulunan görsel açıdan çekici bir görüntü, bir şeydir, ancak açıklama veya alıntı içinde bir yönergeye veya harekete geçirici mesaja sahip olmak, görüntüleyenleri pasif röntgenden aktif araştırmacısına geçmeye teşvik eder. Bir kullanıcıdan “Yeni yaz tarzınızı keşfedin” veya “Bir brunch büfesi ile misafirlerinizi şımartın” diye sormak için aradıklarını ve neler sağlayabileceğini anlatıyor. Karar verme sürecini izleyicinin elinden ve sizin elinize alır. Konuşmayı yönlendirmek ve içeriğinizi anlamak, yorumunuzu kişiye bırakmak yerine, ürününüz için doğru insan türünü seçme şansınızı artırır. Bu da, iğnenizi yani pininizi, sizin planladığınızdan çok farklı şekilde yorumlayabilir.

İşaretler

Pinler nasıl yapılır? İzleyiciye projeyi tamamlamak için gereken adımların bir bakışta bir perspektif vermesi için tasarlanmıştır. Bu zengin Pinler,  izleyicileri, tek bir görüntüleme pimi için normalde olduğundan daha uzun sürecek anı düşünmeye ve onları düşünmeye teşvik eder. Adımların birbiri ardına parçalanması, neyin gerekli olduğunu güçlendirir ve insanları “kurulumu” yapmalarını teşvik eder.

Pinterest Nasıl Yapılır Ekran Resmi

Sinematik Pin özelliği

Animasyonlu pinler tam anlamıyla Promoted Pins’i hayata geçirir. Videolar yalnızca üst üste geldiğinizde başlayan ve pini geçtiğinizde dururken bu iğneler benzersizdir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

 

İş İçin Pinterest Kullanmanın Yolları yazımıza yorum bırakabilirsiniz. 

About Author

Medanis Destek