Logo

İşletmeniz İçin Videolar Oluşturma İpuçları


paylaş
İşletmeniz İçin Videolar Oluşturma İpuçları

2017 yılında dünya genelindeki internet kullanıcılarının %62'si video izleyecek ve bu videoları büyük oranda paylaşacak. İster YouTube, Netflix veya Facebook aracılığıyla izlesinler, tüketiciler ilginç ve eğlenceli videolar arıyor. Bu açıklayıcı videoları pazarlama stratejinize ekleyerek büyük farklar yaratabilirsiniz. İşletmeniz İçin Videolar Oluşturma İpuçları ile harika videoları basit yöntemlerle oluşturabilirsiniz.

Açıklayıcı videolar, işletmenizin bazı yönlerini açıklayan kısa videolardır. Şirketinizin hikayesini anlatmak, hizmet teklifinizi tanımlamak veya ürünlerinizin avantajlarını göstermek için kullanılabilirler.

Bu videolar, işletmenize trafik çekme potansiyeline sahiptir ve ayrıca satışı da sağlayabilir. Bir video yapım şirketi tarafından pazarlamacılar ve tüketicilerin yaptığı bir ankette, işletmelerin yüzde 83'ü ana sayfada açıklayıcı videoların etkili olduğunu söylüyor. Birinin bir satın alma işlemi yapmaya devam ettiğini izleyen tüketicilerin dörtte birine yakın.

Müşterilerinize hitap ederken işinizi sergileyen bir açıklayıcı video oluşturmak için bu basit adımları izleyin.

Hedeflerinizi tanımlayın

Videonuzu geliştirmeye başlamadan önce, hedeflerinizi ana hatlarıyla belirttiğinizden emin olun. Birincil hedefiniz marka bilincini artırmak, kendinizi rakiplerinden ayırmak mı, yoksa yeni iş üretmek mi? Cevabınızı verdikten sonra, yapmak istediğiniz ana noktaların bir listesini derleyin. Örneğin, catering hizmetiniz, personelinizin elli yıllık deneyime sahip olduğu toplam 50 yıllık bir tecrübeye sahip olduğunu vurgulamak için gbir video oluşturabilirsiniz. Bu, mevcut pazarlama ihtiyaçlarınızı karşılayan bir video hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Ayarını düşünün

Film yapımında, öykü tasarımı, sahnedeki etkisi nedeniyle karakterlerin çoğu kadar önemlidir. Videonuzun mesajını ve ruh halini belirlemekle kalmaz aynı zamanda hizmetlerinizi doğayı daha iyi gösterecek şekilde iş bağlamında da koyar. Restoran ve mağaza sahipleri için ideal ortam belirgindir, ancak seçim diğer işletmeler için de kolay: sadece müşterilerinizin ürünlerinizi nasıl ve nerede kullandıklarını anlatın.

Bir sorun sunun ve çözün

Söylemek istediğiniz her şeyi yalnızca birkaç dakika içinde iletmek için bir problem çözme biçimi benimseyin: İşletmenizin çözeceği sorunu ve çözüme kavuşturmak için uygulayacağınız yaklaşımı belirtin. Sizin göreviniz, potansiyel müşterileri video içine çekmek ve onların ihtiyaçlarını anladığınızı göstermek, bunu yapmak için mükemmel bir yoldur. Bir haşere kontrol şirketi bunu başardı.

Animasyonu dahil edin

Birçok açıklayıcı video, bir şekilde animasyon biçimlendirir, çünkü esas olarak mesajınızı paketlemek için görsel olarak cazip bir yol sunar. 3D animasyon, hareketli grafikler ve beyaz tahta animasyonları kullanımı popüler seçeneklerdir.

Müşterin yorumlarını ekleyin

Web sitenizde, müşteri yorumları ve referansları işinizin olumlu özelliklerini vurgulamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, açıklayıcı videolara da iyi uyum sağlarlar.

 
Videonuzu müzikle geliştirin

Müzik ekleme, bir açıklama videosunu gerçekten eğlenceli içeriğe dönüştürebilir. Markanızın kimliğini yansıtan ve aktarmak istediğiniz ruh halinize katkıda bulunan bir müzik tarzı seçin.

Unutmayın ki kısa iyidir

İyi bir açıklayıcı videonun anahtarı, bunu basitleştirmektir. En fazla 2 ila 3 dakika uzunluğunda, olmalıdır. Fikir izleyicinin ilgisini artırmaktır. Daha kısa bir video da mobil ve sosyal medya görüntüleme için daha elverişlidir, bu nedenle basitlik ve hız hedefliyoruz.

Eylem çağrısı ekleyin

En iyi açıklayıcı videolar, işinize daha fazla bilgi için arama yapsın veya web sitenizi ziyaret edip etmediyse, bir yanıtı teşvik etmek için tasarlanmıştır. Bir harekete geçirici mesaj dahil, izleyicileri bir sonraki adıma yönlendirmeye teşvik eder. Şirketiniz hala akılları tükenince satın alınma yolunda ilerliyor ve açıklayıcı videonuzu işletmeniz için paha biçilemez bir pazarlama aracı haline getiriyor.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, sosyal medya reklamları, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

İşletmeniz İçin Videolar Oluşturma İpuçları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 
Etiketler: video oluşturma video oluşturma yolları reklam video oluşturma

paylaş

İlgili YazılarYorumlar