Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Bu Fotoğraflar 7 Günde Viral Oldu

Bu Fotoğraflar 7 Günde Viral Oldu

Öncelikle viral ne demek? Viral sizin reklam amacı gütmeden ya  da gütmüyormuş gibi yaparak yayınladığınız videoların ya da fotoğrafların çok beğenilip binlerce paylaşım ve beğeni almasına denir. Siz çok bir çaba harcamadan paylaşımınız binlerce kişiye doğal yollarla ulaşır. Yani kısacası ücretsiz veya çok az bir masrafla etkili bir reklam çalışması yapabilirsiniz. Bu Fotoğraflar 7 Günde Viral Oldu yazısını hazırlamaya karar verdik çünkü aslında ne kadar basit bulunabilecek fikirlerin ilgi çekebileceğiniz görmenizi istedik.

Viral içerik oluşturmanın sırrının ne olduğunu merak ettiniz mi? Araştırmacılar uzun süredir binlerce paylaşım üzerine binlerce kişinin ilgisini çekmeye neyin neden olduğunu düşündüler ve şunları söylediler. Viral içerik oluşturmaya gelince, en önemli şey şu: Güçlü bir sosyal medya varlığı, çarpıcı bir web sitesi ile eşleştirilmiş ve en önemlisi de … viral başarının en büyük sırrı kediler. Ya da bebekler.

Bize inanmıyor olabilirsiniz ancak kızının yavru kedisi için yeni doğan fotoğrafçılığı yapmaya karar veren bir fotoğrafçı bunun 7 gün içerisinde tüm ülkeye yayılacağını tahmin etmemişti. İşletmesinin Facebook sayfasında fotoğrafları yayınlamasından 7 gün sonra fotoğraflar heryere yayıldı ve dünyadaki bazı haber kaynaklarında bile yer aldı.

Peki, bu çalışmayı yaparken neleri uyguladı?

Kitty Lee'nin yeni doğan fotoğraf çekimi

Kızının eve getirdiği yavru kedinin çok tatlı olduğunu gören fotoğrafçı neden onun için de yeni doğan fotoğrafları çekmeyeyim diyor? Ve her şey bu düşünceyle başlıyor. Yenidoğan bebekleri nasıl giydirip fotoğraf çekiyorsa aynı şeyi yavru kedi üzerinde uyguluyor ve kısacası turnayı gözünden vuruyor! Tek masrafı kediye aldığı yeni ve sevimli kostümler. İnanın bu reklamı para ödeyerek yapamazdı. Küçük bir işletme bu oranda bir reklam bütçesini kaldıramazdı.

 

Kitty Lee'nin Yeni Doğmuş Kitten Vurması - Yaylı Kitten

Yavru bir kediyle çalışmak ne kadar zor olabilir ki? Profesyonel bir fotoğrafçı olmasanız bile yazımızı okuyarak işletmeniz için nasıl profesyonel fotoğraflar çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Kitty Lee'nin Yeni Doğmuş Kitten Vurması - Kitten uyuyor

Viral videoların ve fotoğrafların özelliği reklam yani firmanızla ilgili bir şey içermemesi gerektiğidir. Yani aslında reklam yapmıyorsunuz ama insanlar çok tatlı ve komik olduğu için bunları paylaşıyor. Viral içerikleriniz paylaşıldıkça insanlar sosyal medya hesaplarınızı takip etmeye başlayacak ve firmanızı daha iyi tanıyacaktır.

 

Kitty Lee'nin Yeni Doğduğu Kitten Shoot - Pembe battaniyedeki Kitten

 

Bu kedi fotoğrafları çok paylaşılınca işletme sahibi kedi fotoğraflarından bir takvim bastırmaya karar veriyor ve takvim satışından iyi bir kazanç sağlıyor. Kedilerin bu kadar dikkat çekebileceğiniz düşünmediğini de belirtiyor. Şu bir gerçek ki sosyal medyada en çok paylaşılan fotoğraflar ve videolar genelde tatlı, komik kedi veya bebek videolarıdır. Bunu kendi işletmenize nasıl uyarlayabileceğinizi düşünerek farklı bir fikir bulabilirsiniz.

 

Kitty Lee'nin Yeni Doğmuş Kitten Vurması - Yaylı Kitten - Bir çiçek battaniyesinde uyuyan Kitten

 

Çalışmayı yapan fotoğrafçı takvim çalışmasından sonra web sitesine takvimleri satabileceği bir sayfa ekliyor ve çevrimiçi satış yapmaya başlıyor. Daha sonra bunları kupalara ve tişörtlere de basmaya ve satmaya başlıyor. Birkaç fotoğrafın bir işletmenin büyümesindeki etkisini görebiliyor musunuz?

 

Kitty Lee'nin Yeni Doğduğu Kitten Shoot - Kitten derin bir uykuda

Eminiz fotoğrafçının o güne kadar çevrimiçi bir şey satmak gibi bir düşüncesi yoktu ama insanlardan gelen aşırı ilgi onu bunu yapmaya itti. Bazen işimizi büyütmek için yenilikler yapmalıyız. Bu yenilikler pahalı olmak zorunda değil. Web sitenizi yenilemek, e-ticarete ufaktan da olsa başlamak bile işlerinizi canlandıracaktır.

 

Kitty Lee'nin Yeni Doğmuş Kitten Vurması - Kitten ve bir ayı

 

Kusursuz ürün fotoğrafçılığına hazırlanmanız için dört düzenleme aracından birini deneyin:

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Bu Fotoğraflar 7 Günde Viral Oldu yazımız yorum bırakabilirsiniz.

Haber alanı…

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir