Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İşletmeniz için uygun bir Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirme

İşletmeniz için uygun bir Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirme

Sosyal medya kullanan şirketlerin ortalama dönüşüm oranı yüzde 13 daha yüksek. Maddi olmayan yararlar da vardır. Uygun bir sosyal pazarlama stratejisi hazırlayın ve ürünlerinizi, hizmetlerinizi, tutarlı sosyal medya pazarlama çabalarınızı takdir eden mutlu ve sadık müşteriler kazanacaksınız. İşletmeniz için uygun bir Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirme firmanıza birçok avantaj sağlayacaktır.

Ölçebileceğiniz Hedefler Belirleyin

İş planınızı tamamlayan İşletmeniz için uygun bir Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirme hedeflerini yerine getirin. Analitik araçlar kullanın ve sonuçları haftalık olarak ölçün. Bununla birlikte, sosyal medya etkinliklerinizi üç ayda bir gözden geçirme planı yapın ve hangi içeriğin en fazla katılım sağlayacağını belirleyin.

Endüstrinizi Kıyaslayın ve En İyi Uygulamaları Takip Edin

Endüstri etkilenenlerin ve rakiplerinizin müşterilerle olan iletişimi nasıl cesaretlendirdiğini öğrenin. Marka, gönderme sıklığı ve içerik türlerine (hem metin hem de resimlere) bakın. İşletmeniz için uygun bir Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirme ile göz ardı edilen rakiplerinizin boşluğunu doldurun ve pazarın daha büyük bir kısmını elde edin.

Gönderme Takvimini İzle
Sosyal medyada yayınlanacak en iyi zaman çok farklılık gösterir, bu nedenle test etmek ve incelemek en iyisidir. Sosyal medya pazarlama dolarınızın etkinliğini artırmak için düzenlemeler yapın. Daha fazla kullanıcı etkileşimi sağlamak için tutarlı bir marka temanıza ve masaj uygulamanıza dikkat edin.

Tekdüzen Markalaşmayı Kontrol Edin

İşletmeniz için uygun bir Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirme ile tüm sosyal medya platformlarınızı kontrol edin ve markanızın aynı görünmesini doğrulayın. Şirketinizin logosunu, renklerini ve tonunuzu da içeren diğer tanımlayıcı unsurları güçlendirin (örneğin, rahat veya resmi ise) şirketinizi nasıl tanımladığınıza bakın.

Farklı Sosyal Medya Platformlarından En İyiyi Edinme

Facebook’ta reklam yayınlarken daha yüksek bir tıklama oranının keyfini çıkarın. İşletmeniz için uygun bir Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirme ile arkadaş ağlarına bakın ve reklamlarınızı, o bireysel gruplar içinde gerçekleşen eylemlere dayandırın. İndirim kuponları, özel hediyeler, yarışmalar veya diğer promosyon tekliflerini içeren kampanyaları çalıştırın. Facebook’un gelişmeye devam etmesini ve aktif kullanıcılarına hizmet etmesini ve ardından pazarlama stratejinizi gerektiği gibi ayarlamasını sağlayın.

Bazen işletmeler, marka itibarını etkileyen söylentilere hızla yanıt vermek için Twitter kullanır. Satış, ürün güncellemeleri ve sorularla gerçek zamanlı olarak da iletişim kurmak için bunu kullanın.

İşletmeniz için uygun bir Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirme için öncelikle iş profesyonellerini hedeflemek için pazarlama karmasına LinkedIn ekleyin.

Instagram ve Pinterest’in görsel etkisi vardır. Araştırmalar gösteriyor ki, bir resim onunla ilişkiliyse üç gün sonra insanlar yazılı içeriğin yüzde 65’ini hatırlıyor. Görüntü olmadan sadece içeriğin yüzde 10’unu ellerinde tutuyorlar. Renkli görüntüler üç gün sonra saklama oranını yüzde 80’e çıkarır. Maalesef birçok işletme, ekiplerin resimleri yönetmesi için yazılı bir sürece sahip değildir. Bir tane geliştirin ve geri kalanın bir adım önde olacaksınız.

Çalışanların Sosyal Medya Politikasını Tasarlamak

İşletmeniz için uygun bir Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirme politikaları, uygunsuz ilanı davranışına karşı koymaktadır. Politikanız tüm hükümet yasalarına uymalıdır. Ayrımcılık, taciz ve zorbalığa karşı sıfır toleransa sahip olma konusunda bir açıklama eklediğinizden emin olun.

Geribildirime Dayalı Yeni Stratejileri Entegre Edin

Sosyal medya pazarlamasının hiçbir zaman bitmediğini unutmayın; devam ediyor. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi iyileştirmek için geribildirim kullandıkça, dijital varlığınız da o kadar güçlü olur. Geri bildirim almak, sosyal medya pazarlama stratejinizin ana parçası olsun. İşletmeniz için uygun bir Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirme sadık müşteriler ve daha iyi ticari ilişkiler değerli sonuçlar verir.

Google Arama ile İlgili Değişikliklerinize Ayak Uydurun

Google, web sitelerini önce mobil, sonra da masaüstü sürümleri sıralamaya başlıyor. Web sitenizi tekrar değerlendirmenin zamanı geldi. Tasarımının duyarlı ve mobil uyumlu olduğunu doğrulayın. Ardından, işletmenizin pazarlama hedeflerine ulaşmasına en iyi yardımcı olan sosyal medya platformlarına konsantre olun.

Google, web sitelerini önce mobil, sonra da masaüstü sürümleri sıralamaya başlıyor. Web sitenizi tekrar değerlendirmenin zamanı geldi. Tasarımının duyarlı ve mobil uyumlu olduğunu doğrulayın. Ardından, işletmenizin pazarlama hedeflerine ulaşmasına en iyi yardımcı olan sosyal medya platformlarına konsantre olun. İşiniz için uygun bir sosyal medya pazarlama stratejisi geliştirin ve şimdi daha güçlü bir marka varlığınız olacaktır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
İşletmeniz için uygun bir Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirme için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

İşletmeniz için uygun bir Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirme yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir