Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İşiniz İçin Uygun Fiyatlı Web Tasarımı

İşiniz İçin Uygun Fiyatlı Web Tasarımı

Hangi işe başlarsanız başlayın mutlaka bir sermaye gerektirir. Girişimci olarak bir ürün satmaya karar verdiğinizde anında müşteri bulamazsınız veya hemen para kazanamayabilirsiniz. Bir işe başlamak hazırlık, planlama ve harcama gerektirir. Sadece çevrimiçi ürün satın veya işletmenizi çevrimiçi platforma taşımak isteyin bir web sitesine ihtiyacınız olacak. Ancak bu ekonomik bir tasarımın söz konusu olmadığı anlamına gelmiyor. İşiniz İçin Uygun Fiyatlı Web Tasarımı ile bir işe başlama olasılığınızı yükseltebilirsiniz.

Bir iş kurmanın tüm masrafları düşünüldüğünde ekonomik web tasarımı bulmak zorunluluktur. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz? İnternette satış yaparken mağaza alanını kiralamak için para ödemeniz gerekmese de, barındırma hizmetlerini çevrimiçi olarak ödemeniz gerekiyor.

Bir web sitesine sahip olmak için iki yolunuz var ya web sitenizi kendiniz kuracaksınız ya da bunu sizin yerinize yapacak bir profesyonelle çalışacaksınız. Karar vermek için elinizdeki verileri, zamanı ve maddi durumunuzu düşünün.
Web tasarım veya programlamaya aşina değilseniz, kendi web sitenizi oluşturmak, profesyonel bir tasarımcı için olduğundan çok daha uzun sürebilir. İşe başlarken birçok farklı göreviniz olacak tüm bunlar dururken siz zamnınızı daha önce hiç yapmadığınız bir şeyle uğraşarak geçireceksiniz. Web sitenizi yapmaya çalıştıkça tüm enerjinizi harcayacak ve sonuçta hayal kırıklığı yaşayarak belki işinizi yapmaktan bile vazgeçeceksiniz. Gündeminizde web tasarımını öğrenmek ve bunu bir iş olarak yapmak yoksa kendiniz bir web sitesi yapmakla uğraşmayın.

Bu görevi sizin yerinize yapacak olan profesyonel bir firma; iyi görünen, müşteri ihtiyaçlarını karşılayan ve daha fazla satış yapabilen etkili ve akıllı bir web sitesi tasarlayacaktır. Unutmayın günümüzde sadece bir web sitesi sahibi olmak yeterli değil; kullanıcı dostu, mobil uyumlu, müşteri deneyimine önem veren tasarıma sahip olmalısınız.

Sonuçta, web sitelerini oluşturma konusunda uzmanlaşmış başarılı bir kişi veya şirket, web tasarımında en iyi uygulamaları fark etmiş ve bunlardan haberi olmuştur; bu, düşünülmemiş olabilecek faydalar sağlayabilir:

 • Yapısal olarak sağlam bir web sitesi ve sezgisel işlevsellik
 • Dönüşüme göre optimize edilmiş tasarım
 • Özelleştirilmiş özellikler
 • Sorunsuz bir kullanıcı deneyimini destekleyen tasarım
 • Daha hızlı sayfa yükleme süresi
 • Entegre arama motoru optimizasyonu (SEO)

İş web sitenize gelince, profesyonelce tasarlanmış olması için daha fazla yatırım yapmanız uzun vadede daha fazla getiriyi sağlayabilir. Ancak, yalnızca doğru şirketi seçerseniz.

İşiniz İçin Uygun Fiyatlı Web Tasarımı olması için web sitenizi sadece kendiniz yapmanız gerekmez. Paket fiyatlarımızı inceleyerek bütçenize uygun bir web sitesi seçebilirsiniz.

Web tasarımcısında hangi özellikler olmalı?

Uygun Fiyatlı Web Tasarımı Bul

 

Zamanınızı kendi işinize harcamaya ve web sitesi için bir profesyonel kiralamaya karar verdikten sonra web tasarım şirketinizi dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekir.

İşletmelerin yaptıkları en büyük hatalardan biri piyasadan fiyatları topladıktan sonra en ucuza yapan firmayla anlaşması olmasıdır. Fiyat odaklı yaklaşım sizi ileri ki günlerde sıkıntıya sokabilir. Web siteniz için hangi özellikleri öneriyorlar, web siteniz bittikten sonra size destek vereceklerinden emin misiniz, SEO uyumu var mı, CMS yani yönetim paneli işinize uygun mu? Bunun gibi birçok faktör var ve siz sadece ucuz olanı seçerseniz işinizle ilgili sorunlar yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

İşiniz İçin Uygun Fiyatlı Web Tasarımı seçerken en ucuzu seçmeniz demek 20 farklı sektör için 20 tane şablonu biraz değiştirerek kullanan bir ajans seçmişsiniz demektir ve bunu istemezsiniz. Şirketin yaptığı işlere bir göz atın ve tasarımların işinizle uyuşup uyuşmadığını görün.

Şöyle düşünün uzun yıllar kullanabileceğiniz bir televizyon satın alıyorsunuz. Kaliteli ve son teknolojiye uygun olanı alıp sorun yaşamadan kullanmak istemez misiniz? Yoksa en ucuzu seçip bir süre sonra bozulan bir televizyonu mu tercih edersiniz? Profesyonel ve kaliteli bir web sitesi hem görünüşüyle hem de kullanılan teknolojilerle uzun yıllar kullanılabilir. Tek gereken ufak güncellemeler olacaktır.

Web tasarım ajansının referanslarını inceleyin hepsi aynı görünüyorsa inanın para ödemenize değmeyecektir.

 

Referansları inceledikten sonra, doğru soruları sormak için zaman ayırın.

 • Web sitelerini hangi sistemle oluşturuyorlar?
 • Web sitesi değişikliklerini kendiniz yapabilir misiniz, yoksa güncellemeler için bunlardan istekte bulunmanız (ve ödemesi) mi gerekecek? Yani CMS var mı?
 • İş kendi bünyesinde mi yoksa dış kaynaklı mı? Çoğu ajans işi kendi bünyesinde bulunan tasarımcılara yaptırmaz dışarıdan serbest çalışan tasarımcılar kiralarlar bu da işinizin ne zaman biteceği ve nasıl görüneceği konusunda büyük sürprizler yaşabilirsiniz demektir.
 • SEO’yu yapıya katıyor ve duyarlı web tasarımını kullanıyorlar mı?

Başlangıçta biraz zaman ayırarak bu soruların cevabını inceleyerek ajans seçimi yaparsanız harcadığınız parayı kısa sürede web sitenizden zaten kazabilirsiniz.

Şöyle özetlemek gerekirse: Ajanslara bir ürün satmak için alışveriş sepeti olan ve online ödeme gereken bir web sitesi istediğinizi söylediniz ve fiyat teklifi aldınız. Bir firma size 4.000 teklif verdi diğeri 1.000 TL teklif verdi. Özelliklere bile bakmadan 1.000 Tl’yi seçerseniz büyük hata yaparsınız.

4.000 TL olan web sitesi SEO uyumlu, responsive tasarım, CMS yani yönetim paneli var ve ajansın pazarlama ekibi tarafından tamamen pazarlama kurallarına uygun yani satış odaklı kurulmuş. Müşteri deneyimi ön planda tutulmuş. Bu web sitesi size kısa sürede 4.000 ve daha fazlasını kazandıracaktır.

1.000 TL olan web sitesi mobil uyumlu değil, SEO uyumu yok bu yüzden arama motorlarında bulunamayacak bile. Alışveriş sepetine eklenen ürünlerde sorun çıkacak. Harekete geçirici mesajlar, formlar gibi pazarlama özellikleri olmadığı için satışlarınız düşecek. Profesyonel görünmediği için insanlar güvenmeyecek ve alışveriş yapmayacak. Yönetim paneli olmadığı için ürünleri web sitenizi yapan kişiler eklemek zorunda olacak ve onlara sürekli bunun için para ödemek zorunda kalacaksınız. 4-5 ay geçmeden web sitenizi yenilemeniz gerektiğini düşüneceksiniz ve 4.000 Tl’lik web sitesini alacaksınız. Tabi bu arada geçen zaman ve zararınız da üzerine eklenecek.

İşiniz İçin Uygun Fiyatlı Web Tasarımı Profesyonelini Seçmek

Uygun bir web tasarım uzmanı aramanızı daraltırken, tüm seçeneklerinizi düşünün. Ajans veya serbest yani freelancer ile mi çalışacaksınız? Bir ajanstan daha fazla hizmet ve ekstralar alabilirsiniz, muhtemelen en pahalı rota olacaklardır. Daha uygun bir seçenek için bunun yerine bir serbest çalışan veya yüklenici kiralayabilirsiniz. Bireysel bir web tasarımcısı fazla masrafa sahip olmayacak ve genellikle daha düşük fiyat talep edebilecek ancak bir yere bağlı olmadıkları için çalışma saatleri de serbest olacaktır ve işinizi istediğiniz zaman teslim alamayabilirsiniz. Web siteniz bittikten sonra bu kişiye bir sorun olduğunda ulaşamayabilirsiniz.

İşlevsellik gereksinimlerinize ve bütçenize bağlı olarak, web tasarım paketlerimizden birini seçebilirsiniz – hepsi sizi işinize uyarlanmış stratejik olarak tasarlanmış bir web sitesi ile bırakacaktır. Gelişmiş eklentilere ve entegre bir wp_betawppostsa erişebilmeniz için SEO’yu veya WordPress’e kurmak istiyorsanız, Medanis Bilişim AŞ. profesyonel web sitesi tasarımcıları bu hizmetleri sunabilir. Her bir web sitesi ayrıca aşağıdaki ek avantajları da içerir:

 • İşletmeniz için alan adı
 • Web sitenizi teslim aldıktan sonra da destek
 • Markanıza göre uyarlanmış modern tasarım
 • Hızlı bir dönüş
 • Kendi başınıza özgürce güncelleme yapma olanağı
 • Mobil dostu tasarımlar
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
İşiniz İçin Uygun Fiyatlı Web Tasarımı 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

İşiniz İçin Uygun Fiyatlı Web Tasarımı yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek