Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İş İçin Sosyal Medyanın 4 Büyük Faydası

İş İçin Sosyal Medyanın 4 Büyük Faydası

Sosyal medya, kişisel bilgilerimizi ve fotoğraflarımızı paylaştığımız alandan işletmelere yönelik canlı bir pazarlama kanalına dönüşmüş durumda. Bugün, İş İçin Sosyal Medyanın 4 Büyük Faydası ‘nı inceleyeceğiz.

Marka bilinirliği

İş dünyasında sosyal medyanın ilk yararı, organik marka bilinci oluşturma kabiliyetidir. Bilindiği gibi inandırıcılığın önemli bir bileşeninde marka kimliği oluşturmak var. Bir web sitesi ve kartvizit gibi diğer pazarlama materyalleri yeni işlerin gidip gittiği öğeler iken, sosyal medya listeye eklenmelidir.

Sosyal medya, bir işletmenin markasını çeşitli platformlarda paylaşmasına ve tutarlı ve birleşik bir görünüm, his ve ses yaratmasına olanak tanır. Bu tutarlılık, saygın bir marka ve işletmenin temelidir. Aynı logo, marka renkleri, biyolojik tanımları ve işletme web sitenize bağlantıları kullanarak, gerçek bir çevrimiçi varlığı yaratırsınız.

Kaliteli müşteri hizmetleri

Müşterilerin harika deneyimler bekledikleri bir dünyada sosyal medya, bu talepleri karşılamak için harika bir yol. Sosyal medyanın tümü etkileşim ve diyaloglardan ibarettir. Potansiyel müşterilerinizi ve gerçek müşterilerinizi şaşırtmak ve eğlendirmek için doğal bir yer. Sosyal medya profilleri, işletmelerin gerçek zamanlı olarak takipçilerine proaktif veya tepki verici iletişim kurmalarına izin verir.

Takipçiler yorum veya soru sormakta ve bir marka zamanında ve bilgili bir şekilde tepki verdiğinde, işin müşteri memnuniyetine ve tecrübeye olan bağlılığını ifade etmektedir. Bu tür bir angajman, sadakati arttırmada ve takipçilerinizin zihninde olumlu bir izlenim katmak için uzun bir yol kat etmektedir.

Ancak endişelenmeyin, bu 7 gün 24 saat erişmeniz gerektiği anlamına gelmez. İnsanlar hizmet saatleri ve doluluk durumu hakkında proaktif iletişime iyi yanıt verirler. Bu önemli olayları sosyal medya biyolojilerinize ekleyin, bu nedenle bulmak kolaydır. Müşteri hizmetlerini sosyal içerikten uzak tutmak istiyorsanız, kişileri doğrudan e-posta adresiyle işletmenizle iletişim kurmaya yönlendirin.

 

Potansiyel müşteri kazanmanın düşük maliyetli yolu

Küçük işletmeler her zaman düşük maliyetli pazarlama çabaları arıyor ve sosyal medya faturaya uyuyor! Daha önce de belirtildiği gibi, bu platformlar bedava ve organik sosyal medya pazarlamasıyla katlanarak artan sayıda marka var.

Hedef kitlenizi anlamaya ve yayınlarınızı, estetiğinizi ve hatta platform varlıklarınızı uyarlamaya biraz zaman ayırarak bir işletme aşağıdakileri hızla büyütebilir ve tutsak bir izleyici yaratabilir. Rakiplerinizden gerçek ya da isteksiz ipuçları alın ve hesaplarını nasıl yönettiklerini görün. Markanızla rekabette ayrım yapmak için benzersiz satış teklifinizi vurgulayın.

Sosyal medya marka bilinci oluşturduktan sonra takipçileriniz büyüyüp potansiyel müşterilerle dolup taşar. Potansiyel müşteriler olduklarını nerden biliyorsunuz? İşletmenizi takip etmeyi seçtiler. Bu, sunduğunuz şeyle ilgileniyor oldukları anlamına gelir!

Web sitesi trafiğini ve arama sıralamasını arttırma

İş dünyasında sosyal medyanın bir diğer yararı, web sitesi trafiğine ve arama sıralamasına doğrudan etkisi olmasıdır. Sosyal medya profillerinde işletmeler, web sitesi URL’lerini listeleyebilir. Dolayısıyla, bir ziyaretçinin bir web sitesi bağlantısı bulmak için katın üst kısmına bakması gerekmez.

Bir sosyal medya hesabının biyolojik bölümünün ötesinde, gerçek sosyal medya mesajları, işletme web sitenize daha fazla bağlantı eklemek için fırsatlar sunar. En etkili Heyecan mesajlar bir görüntü, altyazı ve URL içerir.

İlginçtir, sosyal medya arama sıralamanızı da etkiliyor. Sosyal yazılarınız web sitenize veya wp_betawpposts içeriğinize bağlandığında, bu bağlantılar, arama motorlarının web sitenizin saygın olduğunu fark etmelerine yardımcı olur ve belirli anahtar kelimeler için sıralaması gerekir . Bildiğimiz gibi, Google’ın algoritması sürekli istenmeyen web sitelerini ayıklamak için gelişen ve uygun meşru web sitelerini sıralamaktır. Sosyal medyayı pazarlama stratejinize dahil ederek, bir arama motoru optimizasyonu  gurusu olmadan  arama sıralamanızı olumlu bir şekilde etkileyebilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

İş İçin Sosyal Medyanın 4 Büyük Faydası yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek