Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Facebook’ta Paylaşım Yapmanın En İyi Zamanı Ne?

Facebook’ta Paylaşım Yapmanın En İyi Zamanı Ne?

Facebook İş Dünyası sayfanıza her gün özen gösterin. Alakalı, ilginç ve kitlenize değer katan harika içerikler yayınlayın. Ancak pek fazla beğeni veya paylaşım alamazsınız ve hiç kimsenin yorumu yoksa bunun size hiçbir katkısı olmayacaktır. Sıra dışı zamanlarda yayın yaparsanız yayınınız görünmeyebilir ve bunun sonucunda geri dönüt alamazsınız. Peki, Facebook’ta Paylaşım Yapmanın En İyi Zamanı Ne?

İyi hazırlanmış içeriğinizin doğru zamanda yayınlanmadığınız için boşa gitmesine izin vermeyin. Bir sonraki yazınızı ne zaman yayınlayacağınızı bilmeniz için tam olarak yapmanız gerekenler:

Facebook’ta Paylaşım Yapmanın En İyi Zamanı Ne?

Facebook’ta yayınlanacak en iyi zaman kitlenizin çevrimiçi olduğu zamandır:

Yayın zamanı bulmacasını çözmenin en basit yolu, kitleniz çevrimiçi olduğunda yayınlamaktır.

Basit, ama gerçek. Sorun şu ki kesin zamanları bulmak zor olabilir. HubSpot, Facebook’ta yayınlanacak en iyi zaman olarak şunları önermektedir :

  • Facebook İş sayfalarını kullanan çoğu endüstri, haftanın sonuna doğru bir artış sergiliyor. Perşembe ve Cuma günleri yayınlar en çok çekiş eğilimi gösterir.
  • Genel olarak, sabah 9.00 ile öğleden sonra arasında yayınlanıyor.
  • Kitlenizin çoğunluğunun bulunduğu saat dilimini belirleyin ve daha fazla paylaşım istiyorsanız o saat 1’de yayınlayın. Daha çok beğenilenler için saat 3’te paylaşım yapın.
Doğru gönderme zamanlarını bulmak için Facebook sayfası bilgilerinizi kullanın

Bu öneri şu şekildedir: Facebook’ta yayınlanmak için en iyi zamana odaklanmak ve belirli kitlenize ulaşmak için sayfanızın Analizlerini kontrol edin.

Analizler sekmesinin altında Yayınlar’ı tıklayın. Görünümünüzün “Hayranlarınız Çevrimiçi Olduğunda” olarak ayarlandığından ve takipçilerinizin Facebook’ta ne zaman olduğunu gösteren bir grafik görürsünüz.

İşte hızlı bir örnek:

anlayışlar

 

Bu sayfa için saat 4’te bir şey yayınlamanın en kötü zaman olduğunu gösteriyor. Ancak, sayfanın genel talimatlara da uymadığını da görebilirsiniz (bu nedenle, kendi Analitiklerini kontrol etmeniz önemlidir).

Bu saatler, Sayfa hayranlarından gelen en çok çevrimiçi etkinliği görüyor olduğundan, en yoğun saatler saat 18:00 ve 19:00 olabilir.

Ayrıca, tek tek gönderilerin nasıl performans gösterdiğini görmek için bu grafikte yayınlanan Tüm İletileri görüntüleyebilirsiniz. Bu, ilk grafiğin ima ettiğini teyit etmeye yardımcı olur.

Mesajları

 

Bu durumda, bir Perşembe günü saat 18.35’de planlanan görevin diğer her postaya göre daha iyi olduğunu ve Çarşamba günü gerçekleşen başka bir saat 8.46’da yayınlan paylaşımın daha kötü olduğunu görebiliyoruz.

Bu bilgi, Sayfa sahibinin perşembe günleri yayınlamaya öncelik vermesini ister veya Çarşamba günü birden fazla gönderenin iyi performans gösterdiği başka bir saatte yayınlamayı denemek için saat 10: 00’ı isteyebilir.

Doğru zamanda mesaj göndermeyi kolaylaştırın: planlayın!

İş gününüzü Facebook’ta “yayın” yapmanız gereken en uygun zamanların etrafında düzenlemeye çalışmak, zamanınızı iyi kullanmaz. Bir yazı yazıp gerçek zamanlı olarak göndermenize gerek yok.

Bunun yerine, sosyal medya deftere nakil planlamasından yararlanın. Bu, içeriğinizi vaktinden önce oluşturmanıza ve hafta boyunca ideal zamanlarınızda planlamanıza olanak tanır.

Bunun gibi yayınlar hazırlamak ve zamanlamak “toplu iş” olarak da bilinir ve markanızı tanıtmanıza ve erişiminizi genişletmenize yardımcı olması için sosyal medya içeriğinizi dışarıya çıkarmanın son derece verimli bir yoludur.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

 

Sizce,  Facebook’ta Paylaşım Yapmanın En İyi Zamanı Ne? yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek