Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İnternetten Gıda Satışı Yöntemleri

İnternetten Gıda Satışı Yöntemleri

Her yeni işte, öğrenilmesi zor dersler var, her endüstri kendine özgü komplikasyonlara ve yasal konulara sahip.Gıda sektörü de diğer her yeni iş gibi kendi alanında farklı kurallara sahip. Şu bir gerçek ki gıda işi diğer sektörlere göre daha riskli. Hava sıcak olduğu için ürünler bozulabilir, paketleme iyi yapılmazsa ürünler dökülebilir. Bu yüzden İnternetten Gıda Satışı Yöntemleri yazımızı okuyarak işe bilinçli olarak başlamalısınız.

Tutkunuz mücevher ise ve oturma odasında yapılan işlemeli bileziklerinizi çevrimiçi olarak arıyorsanız, karşılaşacağınız zorluklar daha azdır. Ürünüzü kullanan insanların hasta olma ihtimali yoktur. Yiyecekle birlikte, güvenlik her zaman bir endişe kaynağıdır. Ülkemiz, kamu güvenliğini sağlamak için gıda endüstrisini yakından düzenlemekte ve izlemektedir; bu yüzden üretici ve satıcı kurallara bağlı kalmak ve kaliteyi önemsemek zorundadır.

 

Bunlar sizi biraz korkutmuş olabilir. Ancak bunlar söylendiği kadar zor şeyler değil. Tek yapmanız temiz ve gerçekten kaliteli ürünler kullanmak olacak.

Yiyecek Yapmak ve Satmak

Çoğu durumda, iş fikirleri tutkular veya hobilerden doğar. Eğer arkadaşlarınız ve aileniz için kekler yaparsanız, kendi arka bahçenizin çileklerini yetiştirirseniz, bu başlamak için iyi bir yerdir. Süreci zaten biliyorsunuz ve tarifleri deneme ve test etme deneyimi yaşıyorsunuz.

Büyükanneniz çok iyi turşular yapıyor olabilir. Neden bunları satmıyorsunuz?

Zaten bir fikriniz varsa, herhangi bir endüstride olduğu gibi, onun canlılığını test edin. Bu ürün için bir pazar var mı? Doygun bir pazar ise, ürününüz nasıl farklı olabilir? Ayrıca, kendi ürününüzün çevrimiçi ve sevkıyatı kolaylıkla satılabilen bir ürün olup olmadığını düşünün – yasallıkları (içki ile), kırılganlığı ve raf ömrünü (soğutma gerektiriyor mu?) düşünün.

Gıda Trendleri

Bununla birlikte, henüz bir ürün fikriniz yoksa, güncel yiyecek trendlerini fikirler için inceleyin. Eater.com’un 2017 gıda eğilimi tahmini listesinde sağlıklı yiyecekler, kombucha çayı ve esnek diyetler yer alıyor.  Arama hacmine, Google Eğilimlerine bakın ve rekabeti kontrol edin.

 

Gıda İş Fikirleri

 • Özel, yenilik
 • Gurme, zanaat, küçük parti
 • Diyet kısıtlamaları: allerjen içermez, glutensiz, nutrasız, raw-çiğ vb.
 • Sertifikalı organik, doğal, adil ticaret
 • Etik ve din: vegan, vejetaryen, kaşer, helal

 

Çevrimiçi yiyecek satma

Başlangıç ​​ilkesi maliyetini düşüren, az ekipman ve daha az nakliye zorluğu ve yasal kısıtlamalar gerektiren kolay ilk kez gıda işletmelerine bakın. Düşünmek:

 • Şeker
 • Paketlenmiş atıştırmalıklar
 • Konserve edilmiş ürünler
 • Kurutulmuş otlar
 • Pişmiş iyi bileşen kitleri
 • Tohumlar
 • Hammaddeler (unlar, vb.)
 • Küratörlü satış
 • Kahve ve çay

 

Organik olarak etiketlenecek bir ürün üretmeyi planlıyorsanız , ambalajınız üzerinde iddialarda bulunmadan önce ham madde tedarikçinizin uygun bir sertifikaya sahip olduğundan emin olun .

 

 • Ambalajlama, Markalaşma ve Etiketleme
Fotoğraf:  Şekil Dergisi

E-ticaret özellikle gıda için zorlayıcıdır, çünkü en önemli karar verme mantığı karanlıktadır. Müşteriler ürününüzü örnekleyemezler, çünkü marka bilinci oluşturma özellikle önemlidir. Paket tasarımı, fotoğraf, web siteniz, ürün sayfanızın ve paketin kopyası, hikayeyi anlatmak ve müşterilerin tadına nasıl baktıklarını hayal etmelerinde yardımcı olmak için adım atmanız gerekir.

Ambalaj bu sektörde son derece önemli olduğundan, bir tasarımcıdan yardım alın.

 

Türkiye gıda güvenliği ve mevzuatları

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

 

İnternetten Gıda Satışı Yöntemleri yazımıza yorum bırakabilir ve internetten gıda satışı hakkında bilgilerinizi ve sorularınızı paylaşabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir