Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Kolay Logo Tasarım Yöntemleri

Kolay Logo Tasarım Yöntemleri

Büyük ya da küçük her işletmenin bir logosu olması gerekir. Ancak doğal olarak iyi bir logo tasarımının nasıl olması gerektiği konusunda bilgisiz olabilirsiniz. Bir tasarımcı kiralayabilirsiniz, ancak tüm başlangıç ​​maliyetlerinizi logonuza harcamak istemiyorsanız ve gerçekten profesyonel bir logo yapabileceğinizi düşünüyorsanız Kolay Logo Tasarım Yöntemleri yazımızı okuyun ve adımları takip edin.

 

 

Kolay Logo Tasarım Yöntemleri

Markanız İçin Logo Neden Önemlidir?

Logolar, işinizin “yüzü” olarak çalışır. Bunlar, şirketinizin yansıttığı şeylerin grafiksel bir görüntüsüdür ve markanızı hem çevrimiçi hem de çevrimdışı tanıtmak için bir yol olarak kullanılabilir.

Logo Tasarımı

DesignBuddy geçtiğimiz günlerde dünyanın en iyi markalarında fantastik bir veri analizi yaptı ve logolarının ortak noktalarını buldu. Makaleden, bu özelliklerden birini kullanarak logonuzu tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli faktörler şunlardır:

 • Dünyanın en iyi marka logolarının %95’i bir veya iki renk kullanıyor
 • Markaların %41’i logo olarak stilize edilmiş tür kullanıyor
 • %93 daha küçük boyutlarda tanınacak kadar basittir

İşte bu Kolay Logo Tasarım Yöntemleri konusuna giriş yapmadan önce hatırlamanız gereken birkaç önemli tasarım kuralları. Kolay Logo Tasarım Yöntemleri için bu ipuçları:

 • Bir logo basit olmalıdır: Basit bir logo tasarımı, kolay tanımayı sağlar ve logonun çok yönlü ve unutulmaz olmasını sağlar. Etkili logolar, aşırıya kaçmadan beklenmedik veya eşsiz bir şey sunar.
 • Bir logo unutulmaz olmalı: Sadelik prensibi yakından takip edildiğinde unutulmazlık söz konusudur. Etkili bir logo tasarımı unutulmamalıdır ve bu basit ancak uygun bir logoya sahip olmakla sağlanmıştır.
 • Bir logo kalıcı olmalıdır: Etkili bir logo zaman testine dayanmalıdır. Logo, ‘gelecekteki kanıt’ olmalıdır; yani, 10, 20, 50+ yıllarda hala etkili olması gerekir.
 • Bir logonun çok yönlü olması gerekir: Etkili bir logo, çeşitli ortamlarda ve uygulamalarda çalışabilir olmalıdır.
 • Bir logo uygun olmalıdır: Logoyu nasıl konumlandırdığınız, amacına uygun olmalıdır.
Kolay Logo Tasarım Yöntemleri

Logo Tasarımında Kaçınılması Gereken Yanlış Hatalar

Binlerce e-ticaret sitesini incelerken rastladığımız yaygın hatalar aşağıda belirtilmiştir. Aşağıdaki çevrimiçi logo yapımcılarından birini kullanırken bu tasarım hatalarından kaçının.

 • Çirkin ve küçük resim kullanmaktan kaçının
 • Logonuzu aşırı karmaşık hale getirmeyin
 • Siyah beyaz formatının iyi görünüyor olduğundan emin olun
 

Ucraft tarafından Logo Maker

Logo yapımcısı, henüz bir logosu olmayanların ucraft tarafından sağlanan ücretsiz bir uygulamadır! Metin ve bir simge yardımı ile bir logo oluşturursunuz ve ileride kullanmak üzere şeffaf bir .png dosyası olarak kaydetmekte özgürsünüz.

Şeffaf bir .png yüksek çözünürlüklü dosya elde edersiniz, böylece her yerde yeniden kullanabilirsiniz.

En iyisi ise, tamamen ücretsiz olması.

GraphicSprings Logo Oluşturucu

GraphicSprings Logo Oluşturucu

GraphicSprings belki de listenin en güçlüsüdür. Çevrimiçi logo yaratıcısında yapabileceğiniz özelleştirme miktarı olağanüstü. Bilgisayarınızda bir görüntü düzenleyici aracına sahip olmak neredeyse aynı derecede sağlamdır. 

Sahip oldukları en iyi özelliklerden biri, işletmenizle ilişkili olarak logo türlerini parçalama becerisidir. İşte bazı örnekler: 

 • Yiyecek ve içecek sektörü
 • soyut temalar
 • spor
 • Birçok, çok daha fazlası.

 

Logoshi

Logoshi

Logoshi’nin Sketch a Logo hizmeti, listenin en yaratıcı özelliğidir.

Tek yapmanız gereken, logonuzun nasıl görünmesini istediğinizi çizmek , e-ticaret mağazanızın adını girmek ve saniyeler içinde otomatik olarak çarpıcı bir logo yaratacak.

Profesyonel bir görünüm muhafaza ederken çok özel bir şeyler arıyorsanız gerçekten harika bir hizmettir.   

Logaster

Logaster

Her ne kadar Logaster bahsettiğimiz önceki araçları gibi güncel olmayabilir, yine de onların aracılığıyla kullanılabilir logo örnekleri çok büyük miktardadır.

Her biri ad, slogan, işletme türü ve renk bakımından son derece özelleştirilebilen yüzlerce logoda göz atabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Kolay Logo Tasarım Yöntemleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek