Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İçerik Metnin Bütünü Değildir

İçerik Metnin Bütünü Değildir

“İçerik kraldır”, bu, tüm arama pazarlamacılarının aşina olduğu bir sözdür. Alakalı ve benzersiz içerik sahibi olmanın sitenize fayda sağlayacağı konusunda tabi ki hemfikiriz, ancak resimlerinizin önemini hiç düşündünüz mü? Elbette, bir siteyi ilginç hale getirebilir ve görüntüleyenlerin deneyimine ekleyebilir, ancak resimler SEO’nuzun değerini de ekleyebilir. Bu yüzden İçerik Metnin Bütünü Değildir ve metinler kadar fotoğraflar ve videolar da önemlidir.
Google, özellikle belirli bir arama ile alakalıysa, resimlere değer katmaya devam ediyor.

Siz ve siteniz bu aramaların bir parçası haline nasıl gelebilir? İş yine anahtar kelimelere geri dönüyor ve daha çok insanların bu günlerde aramakta oldukları ile anahtar kelimelerin nasıl ilişkili oldukları önemlidir. Ne karar verirseniz verin, önemlidir, ancak resmin içeriğinize nasıl eklediğiniz önemlidir.

İşte 5 ipucu:

  1. Dosya Adlandırma – Anahtar kelimelerinizden özel ve dikkatli olun
  2. Uygun Dosya Türlerini Kullanın – GIF veya JPG
  3. İkincil Alt Etiketler – Bunları kullandığınızdan ve anahtar kelimeleri içerdiğinden emin olun
  4. URL Yapısı önemlidir – Aşağıda ideal bir yapı vardır http://southtexashomes.com/southpadrerealestate/southpadrebeachhome.jpg
  5. Bütün Resimleri İlgili Kullanın – Elmadan bahsettiğiniz bir metinde portakal resmi koymayın.

Görüntüler için optimize edilmiş bir site, sitenin gücüne katkıda bulunacak, ancak arama her düzeyinde daha önemli bir yere sahip olacak. Dolayısıyla “İçerik Kral” ifadesi herhangi bir gerçeğe sahipse, imajlar eşit bir ortak olarak kabul edilmelidir.

About Author

Medanis Destek