Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Hybrid Uygulama Geliştirme

Hybrid Uygulama Geliştirme

Hybrid Uygulama Geliştirme , tek bir kod tabanı kullanarak birden fazla platformda çalışacak şekilde oluşturulmuştur. Tipik olarak, melez uygulamalar, yerli bir uygulama içinde çalışan bir web tarayıcısı olan WebViews’de çalışır. Bu tür uygulamalar HTML5, CSS3, JavaScript ve diğer pek çok JavaScript çerçevesi kullanılarak oluşturulmuştur. Platforma özgü işlevselliğe erişilmesi gerekiyorsa, Cordova veya PhonGap’ı kullanmanız gerekir.

Hybrid Uygulama Geliştirme yaparak uygun fiyata ve kısa zaman native uygulamanın sağladığı çoğu özelliği kullanabilirsiniz. Native uygulamaların özelliği belli bir işletim sistemi için özel olarak yapılırlar ve bu sayede telefonun mikrofon, kamera, rehberi gibi birçok özelliğine uygulama ulaşabilir. Ancak nativ uygulamanın olumsuz yanı tasarımının uzun sürmesi ve pahalı olmasıdır.

Hybrid Uygulama Geliştirme sayesinde yine telefonların çoğu özelliğine ulaşılır ve bunu daha az para ödeyerek sağlayabilirsiniz. Sonuçta insanlar uygulamanın native mi hybrid mi olduğunu anlayamazlar. Onlar için önemli olan kullanışlı ve eğlenceli bir uygulama olmasıdır.

Native uygulama gerçekten en iyi performansı ve hızı sunar bunu da söylemek gerekir. Ancak native uygulamada her işletim sistemi için ayrı olarak uygulamalarınızı geliştirmeniz gerekir. Bu da masrafı ikiye katlar. Hybrid Uygulama Geliştirme yaparken bu işi gerçekten iyi yapan bir web ajansıyla çalışırsanız kaliteli ve işlevsel bir mobil uygulamaya sahip olursunuz bu da native özelliklerini aratmaz.

Hybrid Uygulama Geliştirme nasıl yapılır?

Hibrid mobil uygulamalar, web siteleri gibi benzer bir şekilde oluşturulmuştur. Her ikisi de HTML, CSS ve JavaScript gibi teknolojilerin bir kombinasyonunu kullanır. Ancak, bir mobil tarayıcıyı hedeflemek yerine, karma uygulamalar, yerel bir kapsayıcıda barındırılan bir WebView’ı hedef alır. Bu, mobil cihazın donanım özelliklerine erişmek gibi şeyleri yapmalarını sağlar.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik ekip arkadaşlarımızla birlikte projenizi hayata geçirebiliriz.

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı