Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Hybrid Uygulama Nedir

Hybrid Uygulama Nedir

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla hayatımızı kolaylaştıran veya eğlenmemizi sağlayan birçok mobil uygulama ile tanıştık. Mobil uygulamalarla birlikte yeni terimler tanımaya başladık. Hybrid Uygulama Nedir sorusuna mümkün olduğunca basit cevap vermeye çalışacağız.

Hybrid uygulamaların diğer bir adı melez ya da karışık uygulamalardır. Native ve web uygulamalarının birleşimden oluşan bir uygulamadır.

Kısacası Hybrid Uygulama Nedir sorusuna şöyle cevap verebiliriz. Telefonunuzun bütün özelliklerine ulaşabilen uygulamaların yapılmasını sağlayan mobil uygulama yapma yöntemidir.

Hybrid Uygulama Nedir sorusunu sorduğunuza göre bu yöntemle uygulama geliştirmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Bu gerçekten iyi bir seçim olacaktır. Telefonunuzun kamera, mikrofon, telefon rehberi gibi birçok özelliğinden faydalanabilen bir uygulamayı kısa sürede daha az maliyetle yaptırabilirsiniz. Normalde bu özelliklere sahip bir mobil uygulamayı native mobil uygulama ile yapabiliyordunuz ancak Hybrid teknolojinin çıkmasıyla buna pek de gerek kalmadı. Native mobil uygulamanın tasarımı hem daha uzun sürüyor hem de daha maliyetli. Bu yüzden genelde Hybrid Uygulama Nedir sorusunun cevabında da görebileceğiniz gibi Hybrid mobil uygulamalar tercih ediliyor.

Paranız azsa ve uygulamak istediğiniz fikirleriniz varsa veya firmanız için uygun fiyata bir mobil uygulama yaptırmak istiyorsanız Hybrid Uygulama yöntemini tercih edebilirsiniz. Hybrid Uygulama Nedir sorusuyla birlikte native ile farkı ne sorusuna gelebiliriz?

Hybrid Uygulama Nedir ve native uygulama ile farkları ne?

Amerika’da teknoloji fuarlarından birinde gelen ziyaretçiler üzerinde bir test yapılıyor. İnsanlara native ve hybrid olmak üzere aynı uygulama kullandırılıyor ve hiç kimse farkı anlamıyor. Burada önemli olan profesyonel bir ekiple çalışmak. Mobil uygulama kullanıcıları uygulamanın hangi yöntemle yapıldığını sorgulamaz. Onlar keyifle kullanabilecekleri bir uygulama isterler.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle mobil uygulama çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

About Author

Medanis Destek