Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Her Küçük İşletmenin Sahip Olması Gereken 4 Alışkanlık

Her Küçük İşletmenin Sahip Olması Gereken 4 Alışkanlık

Küçük bir işletme sahibi olarak, şirketinizin ilk aşamalarında muhtemelen birçok görevi üstleneceksiniz. Satış, pazarlama, faturalandırma , defter tutma ve en önemlisi markanın yüzü olursunuz. Markanızla ilgili olarak kamuoyu tarafından nasıl algılandığınız önemlidir. Örneğin Uber’i ele alırsak kesinlikle harika bir ürün, ancak Uber liderliğindeki kötü kararlar, CEO’larının nihai olarak kaldırılmasına yol açtı. Her Küçük İşletmenin Sahip Olması Gereken 4 Alışkanlık ile firmanızın emin adımlarla ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

İyi alışkanlıklar geliştirmek, olumlu bir örnek verecek en iyi yoldur. Evet, herkes hata yapıyor , ancak takımınız ve halkınız tarafından saygı görürseniz affedilecektir. İşte her iş sahibinin sahip olması gereken birkaç alışkanlık. Her Küçük İşletmenin Sahip Olması Gereken 4 Alışkanlık

Dakik olun

“Hiçbir zaman geç değil” diyen bir işletme sahibi (çoğunlukla) için geçerli değildir. Zamanında olmak, son başvuru tarihlerine ve diğer kişilerin zamanına saygılı olduğunuzu gösterir. Biri sizinle görüşmek için günlerinden birini ayırırsa, tahsis edilen zamana dikkat edin.

İş perspektifinden bakıldığında, zamanında olmak organizasyon ve profesyonellik gösterir. Aslında, birkaç dakika önce gelirseniz daha da iyi olur. İster potansiyel müşteri, iş ortağı veya yatırımcı zamanında görünsün anlaşmayı alma şansınızı artıracaktır.

Her zaman ‘planlı olun’

Küçük bir işletme sahibi olarak, uygulamalarınızı geliştirmeyle ilgili her zaman proaktif olmanız gerekir. Amacınız mevcut kaynakları göz önüne alındığında operasyonunuzu optimize etmektir .

Örneğin – üç ay boyunca tüm pazarlamayı sosyal medyaya odakladıysanız ve çekiş yapmadıysanız, muhtemelen diğer kanallara bakmak en iyisidir.

Çabalarınızın boşa gitmesine ne kadar uzun süre izin verirseniz harcayacağınız zamanı o kadar fazla bulamaz ve çalışanlar güveninizi kaybetmeye başlarlar.

Belirleyicilik

Bir işletmeyi çalıştırmak isterseniz karar vermeniz gerekir. Gerçekten bir seçenek değil. Her gün karar vermeniz gerekecek. Bazıları küçük ve pek çoğu bilinmeyen bir sonuca sahip olacak.

Bu gerçekten kendine güven gerektirir. Günün sonunda belirli bir işe girmeyi seçtiniz, çünkü bunu yapabilecek durumda olduğunuzu düşünüyorsunuz.

Ayrıca bir uzman olduğunuz için muhtemelen bu sektörü seçmişsinizdir. Alanda uzman olarak, kararlarınızdan emin olmalısınız ve en önemlisi onlar tarafından beklemelisiniz.

Kişisel Bağlantılar Yapın

Bir sonraki görüşmenizde veya ağ kurma etkinliğinde olabildiğince çok kişisel bağlantı yapmayı deneyin. Yerinde birisinin nerede çalışacağını sormak yerine konferansın tadını çıkardığını sormaya çalışın. Onları bizzat tanıyın. Nereden çıktılar, hobiler, en sevdikleri yiyecekler …

Günün sonunda iş onları işleten insanlara gelir. Kişisel bağlantı kurabiliyorsanız, kitlelerin geri kalanından dikkat çekersiniz.

Son düşünceler

İyi alışkanlıklar geliştirmek zaman almaktadır. Bu, alışkanlıklardan bu alışkanlıkları uygulamaya başlamanın en iyisinin olduğunu belirtti. Yeni başlayanlar kendinizi yukarıdaki dört alışkanlığı benimsemek için eğitirler ve işte ve hayatta daha başarılı olursunuz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Her Küçük İşletmenin Sahip Olması Gereken 4 Alışkanlık için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Her Küçük İşletmenin Sahip Olması Gereken 4 Alışkanlık yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek