Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yeni Bir İş Kurarken Bilmeniz Gerekenler

Yeni Bir İş Kurarken Bilmeniz Gerekenler

Başarılı bir iş başlatmak ve işletmek, çoğumuzun paylaştığı bir rüyadır. Girişimcilik, her yaştan birey için zorlu ve bir o kadar da heyecanlı bir süreçtir. Pek çok kimse mali özgürlüğe erişmek için kendi işini yapmaya başlar. Diğerleri sadece kendi işinin patronu olmak ister. Sebep ne olursa olsun, bir işletmeyi başlatmanın etkilerini anlamak önemlidir. Yeni Bir İş Kurarken Bilmeniz Gerekenler size yeni işinizi kurarken kolaylık sağlayacak ve işinizi sağlam temeller üzerine oturtmanızı sağlayacaktır.

En başta kendi işinizi sıfırdan kurmak, kolay bir iş değil. Hayatta yapabileceğiniz en zor şeylerden biridir ve istatistiksel olarak başarılı olma oranınız oldukça düşük. Sizi vazgeçirmeye çalışmıyoruz – aslında ilham kaynağı olması gerekiyor. Bir işe başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var, bu yüzden ileride karşınıza çıkabilecek durumlara hazırlıklı olursunuz. Yeni Bir İş Kurarken Bilmeniz Gerekenler

Kişisel İlişkiler 

Girişiminize başlarken çevrenizdeki kişileri etkileyeceksiniz. Tipik olarak, bu doğru nedenden dolayı girişiminizde arkadaşlarınızı ve ailenizi dahil etmeyin. Duygularınızı iş ilişkilerinizden uzak tutmak, işiniz biterse daha kolay bir yöntemdir. Bir aile üyesi ya da yakın arkadaşı içerdiğinde, imkansız olur. Aile üyeniz veya arkadaşınız işi iyi yapmayabilir veya o iyi yapsa bile kazancınız bir kişiye daha maaş vermeye yetmeyebilir ve işten çıkarmanız gerekebilir. Yakınlarınızı işten çıkarmak çok zordur, bu yüzden işiniz daha da kötüye gidebilir. Bu yüzden yakınlarınızı daha baştan işinizden uzak tutmak en iyisi olacaktır. En azından işiniz gerçekten büyüyene kadar.

Doğrudan yakın arkadaşlarınızı ve ailenizi dahil etmemeniz bile bir şekilde olumsuz etkilenirler. Çoğu zaman, işletmeniz üzerinde öncelik vermeniz gerekir. Başlamadan önce bu kararı vermeniz gerektiğini söylemiştik. Aileniz şu an size ihtiyaç duyarsa, sıkılmak en iyisi olabilir.

Sizin İçin En İyi İş Nedir?

Yeni Bir İş Kurarken Bilmeniz Gerekenler içinden biri de hangi sektörde faaliyet göstereceğinizdir. Farklı sanayi dallarında başlayabileceğiniz birçok farklı iş türü vardır. Becerilerinize ve yeteneklerinize göre en fazla kesilmiş olduğunuzu düşündüğünüzü seçmeniz gerekir. Örneğin, her birinin çevrimiçi bir işletmesi iyi çalışmıyor. Bazı insanlar fiziksel mağaza operasyonunu tercih eder ve yüz yüze müşterilerin ilgisini çekmeyi severler.

Seçeneklerinizden birkaçını haritalamanızı ve her endüstriyi araştırmaya biraz zaman ayırmalarını öneririm. Ne kadar çok biliyorsan o kadar iyi. Birkaç iş planınızı hazırladıktan sonra size en uygun olanı seçin.

Amacınızı Bulun

İşletme sahiplerinin bugün karşılaştıkları en büyük sorunlardan biri, amaçlarını bilmediklerinin farkındadır. En başarılı şirketler, gerçek sorunları yenilikçi ve anahtar teslimi çözümlerle çözmek için yola çıktı. En önemlisi, insanların hayatlarını daha iyi hale getirmeniz gerekir.

Ürününüz bariz bir soruna açık bir çözüm ise, o zaman iyi yaparsınız. Amacınız basitçe ‘para kazanmak’ olamaz. Amacınızı belirleyebiliyorsanız ve günden itibaren açıksa, para ve servet gelecektir.

Muhasebeden Temel Bir Anlayışa Sahip Olun

Eğer işinizin başarılı olmasını isterseniz para kazanmanız gerekir. Yeterince basit görünüyor mu? Gerçek şu ki, işletmelerin büyük çoğunluğu sermayenin eksikliği veya kötüye kullanılması nedeniyle başarısız oluyorlar. Bu, her işletme sahibinin finansman konusunda iyi bir anlayışa sahip olması çok önemli olduğunu gösteriyor. Daha da önemlisi, işletmelerinin mevcut mali durumunu değerlendirebilmeli ve nerede değişiklik yapacaklarını bilmeliler.

Her şeyden önce elinizden gelen tüm finansal bilgileri bilmelisiniz. İkinci olarak, muhasebe için çevrimiçi ödeme araçlarından yararlanmalısınız  . Bu platformlar, tüm muhasebe ihtiyaçlarınız için her şey dahil çözüm sunar. Çevrimiçi faturalandırma ve raporlama gibi özellikler , finansmanlarınızı düzenli tutmanız için bir araçtır. En popüler ödemeler platformlar da eğitim materyali bir bolluk sunuyoruz. Finans hakkında ne kadar bilgili olursanız, işiniz o kadar iyi olur.

Bir girişimci olarak, yolculuğa çıkmaya istekli olan herkesi takdir ediyoruz. Başlamadan önce, Yeni Bir İş Kurarken Bilmeniz Gerekenler bilmeliler.

Yeni Bir İş Kurarken Bilmeniz Gerekenler yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek