Logo

Flash Web Tasarım


paylaş
Flash Web Tasarım

Web geliştirme dünyasında, Flash Web Tasarım bu günlerde çok fazla sevilmiyor.  Flash Web Tasarım neden artık bu kadar kötü karşılanıyor? Web sitenizde uzak durmanız gerekenler arasında neden birinci sırada?

1. Flash Web Tasarım Bir Flash Player gerektirir

Web sitenizde bir video veya animasyon ister misiniz? 1996'dan 2010'a kadar, muhtemelen Adobe Flash'dan başka bir yere bakmazdınız. Adobe, 1996'da multimedya platformu Flash'ı piyasaya sürdüğünde devrim yarattı ve web sitelerinin görünüm ve çalışma biçimini değiştirdi. Kullanıcılar, Flash oynatıcısının indirildiğinden ve güncellendiğinden, animasyonlardan ve videolardan emin olmalıydı! Gerçekten harikaydı.

Şimdi, çoğu insan bilgisayarlarına en yeni Flash oynatıcıyı güncelledi ve yüklediklerini düşünmekten rahatsızlık duymuyor. Aslında, kullanıcılar güvenlik sorunları nedeniyle Flash kullanan siteleri engellemeye teşvik ediliyor.

2. Flash Web Tasarım Güvenlik sorunlarına Yol Açabilir

Flash Web Tasarım 'ın, güvenlik kusurları, zararlı yazılımlar ve hatalar hakkında uzun bir geçmişi vardır.  Bu sorunlar, birçok güvenlik uzmanının Flash yüklemeye karşı tavsiyelerde bulunmasına veya internet kullanıcılarının Flash'ı engellemek için araçlar kullanmalarını önermeye başladılar. Site ek Adobe Flash Player ayrıntıları ve belgeleriyle CVE güvenlik açıkları, sürümleri ve detaylı raporlar verir.

3. Flash Web Tasarım Apple mobil cihazlarda çalışmaz

Apple, iPhone'u piyasaya sürdüğünde ve sonrasında iPad'le birlikte Flash bağımlılığından uzaklaştı. Flash, mobil cihazlar için çok kötü çünkü bataryaları hızla tüketir ve hafızayı yer. Bu nedenle, Steve Jobs mobil ürünlerinin Flash'i desteklemeyeceğini açıkladı. İşler  burada Flash hakkında yorumlar  .

4. Flash Web Tasarım Verimsizdir

Flash, çok fazla güç tüketiyor, tarayıcıları yavaşlatıyor ve bilgisayarınızın çok fazla iş yapmasına neden oluyor. Mobil şimdi çok büyük, böylece teknoloji hafif ve etkili olmalı.

5. Daha iyi çözümler

Artık animasyon için çok daha iyi çözümler var. Yeni standart, HTML5 Tuval gibi.

Şimdiye kadar eğlenceli Google doodles'larından biriyle oynamaya başladıysanız, HTML 5 kodunun ne kadar kolay ve sorunsuz çalıştığını görebilirsiniz. Tüm tarayıcılar tarafından desteklenmekte, daha verimli ve tüm cihazlarda çalışmaktadır. Çalıştırmak için özel bir yazılıma sahip olmanız gerekmez ve endişelenmeniz gereken güvenlik sorunları yoktur.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Web Tasarım çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Web Tasarım  çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Flash Web Tasarım yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Etiketler: flash web tasarım flash web tasarımı

paylaş

İlgili YazılarYorumlar