Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Tasarım Site Örnekleri

Web Tasarım Site Örnekleri

İlk izlenimi yaratmak için ikinci bir şansınız olmaz. Bu nedenle ana sayfanız şüphesiz web sitenizdeki en önemli web sayfalardan biridir. Web Tasarım Site Örnekleri ‘ni inceleyerek web siteniz için ilham alabilirsiniz.

Herhangi bir şirket için ana sayfa sanal ön kapısıdır. Yeni bir ziyaretçi gördüklerinden hoşlanmıyorsa, ilk tepki “geri” düğmesine basmaktır.

Bu ne yazık ki doğru, bir çok insan hala bir kitabı kapağına göre değerlendiriyor.

Web Tasarım Site Örnekleri İlham: 10 En İyi Ana Sayfa Tasarımı

1) FreshBooks

FreshBooks Ana Sayfası Tasarımı

 

WEB TASARIM SİTE ÖRNEKLERİ FRESHBOOKS NEDEN PARLAK

 • Kullanımı kolaydır. Kısa veya uzun ana sayfaların daha iyi çalışıp çalışmadığı konusunda çok tartışma var. İkincisini yapmayı seçerseniz, kaydırma ve okumayı kolaylaştırmanız gerekir – bu da tam olarak bu sitenin yaptığı şeydir. Neredeyse bir hikaye gibi davranıyor.
 • Birincil harekete geçirici mesajlaşmalarla kontrast ve konumlandırma arasında büyük bir yarar vardır; şirketin geldiğinizde şirketin sizi dönüştürmesini istediği açıktır.
 • Harekete geçirici mesaj telaffuzlarında kullanılan “30 Gün İçin Ücretsiz Deneyin” kullanılan kopya çok çekici.
 • Alt başlık da harika: “5 milyondan fazla kullanıcı FreshBooks kullanarak ağrısız bir şekilde faturalar gönderiyor, zaman izliyor ve harcamaları yakalayabiliyorlar.” Serbest çalışan ve küçük işletmeler (FreshBooks’un hedef kitlesi) için genel bir ağrı noktasında sıfırlar – genelde muhasebe yazılımı genellikle “acı” karmaşıktır.

2) Airbnb

Airbnb-ana sayfa-tasarım.png

 

WEB TASARIM SİTE ÖRNEKLERİ AİRBNB NEDEN PARLAK

 • Ana sayfa tek başına muhteşem: Mekanlar gibi sanki yerli halktan, mutfaktaki peynirlerden yerel peynirler satın alana kadar bir motosikletin kullanıldığı etkinlikler yapan güzel, yüksek tanımlı görüntülerin tam ekran bir videoları ile karşılıyor. Sokaklar. Çok insani ve otantik.
 • Çoğu ziyaretçinin arayan, ön sağdaki hedef ve tarih arama formunu içerir; ziyaretçileri mantıklı bir sonraki adıma yönlendirir.
 • Arama formu “akıllı”, yani kullanıcının son aramasını otomatik olarak doldurduğu anlamına gelir.
 • Birincil harekete geçirici mesaj hareketi (“Arama”) arka planla zıt ve ön plana çıkıyor; Ancak ana makineler için ikincil harekete geçirici mesajlar da ekranın üst kısmında görünür.

3) Darphane

Nane-ana sayfa-tasarım.png

WEB TASARIM SİTE ÖRNEKLERİ DARPHANE NEDEN PARLAK

 • Güçlü, jargon olmayan başlık ve alt başlıklı süper basit bir tasarım.
 • Ana sayfa, finansal bilgileri işleyen bir ürün için önemli olan güvenli ancak kolay bir vibe sunmaktadır.
 • Ayrıca, basit, doğrudan ve cazip bir harekete geçirici mesaj içermektedir: “Ücretsiz Kaydolun”. CTA tasarımı da mükemmel – güvenlikli kilit ikonu eve güvenlik mesajını bir kez daha vuruyor.

4) Dropbox (Tüketici)

Dropbox-consumer-homepage-design.png

WEB TASARIM SİTE ÖRNEKLERİ DROPBOX NEDEN PARLAK

 
 • Dropbox’ın ana sayfası ve web sitesi sadeliğin nihai örneğidir. Kopyalama ve görsel kullanımını sınırlar ve boşlukları kucaklar.
 • Yukarıdaki statik ekran görüntüsünden anlamak zordur, ancak bu site ilginç bir şekilde bu grafikte garip bir animasyonla dikkatinizi çekiyor.
 • Alt başlığı basit ama güçlüdür: “Dosyalarınızı herhangi bir yerden, herhangi bir cihazdan alın ve herkesle paylaşın.” Dropbox’ın gerçekten ne yaptığını bulmak için jargonun kodunu çözmeye gerek yok.
 • Birincil “Hareketsiz Harekete Geçirici Harekete Geçme Mesajı” na odaklanan “Ücretsiz kaydolun.” Ancak Google etkin kayıt özelliği, uzun kayıt formlarını doldurmaktan nefret eden ziyaretçiler için sürtüşmeyi azaltır.

5) Damla Kutusu (Ticaret)

Dropbox-business-homepage-design.png

 

WEB TASARIM SİTE ÖRNEKLERİ NEDEN BRİLİANT

 • Farklı bir kitleye farklı bir web sitesi deneyimi sunmanın harika bir örneğidir. Başlangıçta tüketici tarafında (yukarıda) yapılmış ana ana sayfalarından farklı olarak, işletme kullanıcıları Dropbox for Business’ın şirketler için güvenli ve ölçeklenebilir bir çözüm olduğu (Dropbox’ın kendi ana sayfasında doğrudan bir algılama sorunu oluşturduğu) daha fazla bilgi ve ek delil isterler. .
 • Dropbox, basit tasarım ve marka bilinci oluşturma çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Yalnızca önemli olanı içerir: Destekleyici kopyayla büyük ve alakalı bir görüntü ve “30 günlük ücretsiz deneyin” harekete geçirici mesaj düğmesi

6) 4 Rivers Smokehouse

Karbonit yeniden boyutlandırıldı 669

WEB TASARIM SİTE ÖRNEKLERİ NEDEN PARLAK

 • Paralaks kaydırma hizmetleri, menüleri ve harika zaman geçiren insanlar aracılığıyla bir turda yol gösterir – bu popüler tasarım trendinin mükemmel bir şekilde kullanılması.
 • Tek olumsuzluk mu? Buraya yeterince yakın yaşamak istemiyorum. Boo.

7) Cobb Pediatrik Terapi Hizmetleri

Cobb-pediatrik terapi-anasayfa-tasarım.png

TÜM ANASAYADA GÖRÜNTÜLE

WEB TASARIM SİTE ÖRNEKLERİ NEDEN PARLAK

 • Başlık ve alt başlık ziyaretçilerin duygusal yanlarına hitap ediyor: “Bunu Getiren Bir Şirketle Çalışın”; “Bize güvenin, biz de oradaydık! Başarabileceğiniz yerlerde iş bulacağız” Bu değer teklifi benzersiz ve caziptir.
 • Yukarıdaki ekran görüntüsünden anlamak zordur ancak başlık, iş başvurularından okulları için bir terapist arayan kişilere kadar belirli personele hitap eden dönen bir atlı süspansiyon üzerindedir.
 • Ziyaretçilerin sayfaya vardıklarında gidebilecekleri çeşitli yollar vardır, ancak harekete geçirici mesajlar iyi konumlandırılmış, basitçe ifade edilmiş ve sayfanın diğer bölümleriyle karşılaştırılmıştır.

8) Jill Konrath

Jill-konrath-anasayfa-tasarım.png

TÜM ANASAYADA GÖRÜNTÜLE

WEB TASARIM SİTE ÖRNEKLERİ NEDEN PARLAK

 • Bu basit ve düz bir noktaya gelmektedir. Başlıktan ve alt başlığından Jill Konrath’ın yaptığı işi (ve işinize nasıl yardımcı olabilirsiniz) tam olarak açıktır.
 • Aynı zamanda, Jill’in düşünce liderliği materyallerine kolay erişim imkânı verir ki, bu da inandırıcılığını bir aç konuşmacı olarak belirlemek açısından önemlidir.
 • Haber bültenine abone olmak ve iletişim kurmak – iki ana harekete geçirici mesajı – için kolaydır.

9) Evernote

Evernote-ana sayfa-tasarım.png

 

WEB TASARIM SİTE ÖRNEKLERİ NEDEN PARLAK

 • Yıllar geçtikçe, Web Tasarım Site Örnekleri Evernote basit bir not kaydedici uygulamadan bir grup iş ürününe geçti. Bir ana sayfada iletmenin her zaman kolay olması mümkün değil, ancak Evernote pek çok potansiyel mesajı birkaç anahtar faydaya paketleyerek güzel bir iş çıkarıyor.
 • Bu ana sayfada, videoda zengin, sessiz renklerin bir kombinasyonunu kullanıyor ve dönüşüm yollarını ön plana çıkarmak için imza parlak yeşil ve beyaz vurguları.
 • Basit bir başlığı takiben (“Remember Everything”), gözleme yolu sizi “Hareket İçin Yarın” harekete geçirir.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Web Tasarım Site Örnekleri çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Web Tasarım Site Örnekleri çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Web Tasarım Site Örnekleri yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

About Author

Medanis Destek