Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Facebook Emlak Pazarlama

Facebook Emlak Pazarlama

Facebook, dünyada en çok kullanılan sosyal ağlardan biridir. Son zamanlarda Facebook hızla sosyal hedef haline geliyor. Dünyada 300 milyon üzerinde aktif kullanıcıya sahip. Var olan çok sayıda aktif kullanıcı ve her gün imzalama yapan yeni kullanıcılar sayesinde, yeni müşteriler, arkadaşlar ve iş bağlantıları elde etme fırsatı, Facebook’u etkili bir çevrimiçi pazarlama stratejisinin önemli bir bileşeni haline getirmeye devam ediyor. Kendi çevrenize ve ailenize baktığınız zaman her yaştan ve meslekten insanın Facebook kullandığını fark edebilirsiniz. Facebook Emlak Pazarlama ile milyonlarca insana ücretsiz olarak veya az bir maliyetle ulaşabilirsiniz.

Emlakçılar, ev alıcıları, satıcıları ve yatırımcıları, bir çeşit gayrimenkul alımını tamamladığında, bir çeşit çevrimiçi arama ile başlayan hemen hemen tüm gayrimenkul işlemleri ile internete çok güveniyorlar. Şimdi, sosyal ağların ortaya çıkmasıyla birlikte, emlak uzmanlarının en faydalı sosyal topluluklarla ilgilenmeleri her zamankinden daha önemli. Facebook bu topluluklardan biridir ve emlak işinizi pazarlamak için Facebook’u kullanmanız için size etkili bazı ipuçları vermek istiyoruz.

Facebook Emlak Pazarlama

Facebook, herhangi bir işi pazarlamak için inanılmaz bir platform, özellikle emlak sektörü için. Emlakçıların yüzbinlerce kişi içerisinden Facebook kullanan ev alıcıları, satıcıları ve yatırımcıların geniş ağıyla yeni müşteriler bulabildiklerine eminiz.

Emlak sektörünü pazarlamak için Facebook’u etkin bir şekilde kullanabilmeniz için önce şebekeyi ne için kullandığınızı, özelliklerini ve nasıl fayda sağlayacağınızı anlamanız önemlidir. Bu noktaya gelmenize yardımcı olması için, platform hakkında bazı efsaneleri ortadan kaldırmamız gerektiğini düşünüyoruz, böylece Facebook’u etkili bir şekilde kullanmanızı engelleyecek herhangi bir dikkat dağıtıcısından etkilenmemiş olursunuz. Facebook Emlak Pazarlama ile işletmenizin nasıl hareketleneceğine, telefonlarınızın nasıl çaldığına siz bile inanamayacaksınız.

Facebook Emlak Pazarlama İçin Mitler

MİT : Facebook yalnızca lise ve üniversite öğrencileri içindir.

GERÇEK : Facebook’ta en hızlı büyüyen demografi 35 yaşında ve daha yaşlı olan demografidir .

İPUCU: Herkesin birilerini tanıyan, birini tanıyor olabileceği, gayrimenkul satın almak, satmak veya gayrimenkul yatırım yapmakla ilgilenen birini hatırladığı da unutulmamalıdır. Facebook’ta (ve diğer ağlarda) biriken yetkiler, saygı ve güvenilirlik ne kadar fazla olursa, başkası sizi bulup size bildikleri birine yönlendirir.

MİT : Potansiyel müşteriler ve gerçek müşteriler, kişisel / özel bilgileri (fotoğraf, mesaj vb.) Görebilir ve gördüklerinden etkilenebilir.

GERÇEK : Bu kısmen doğrudur, ancak onlara izin verdiyseniz. Facebook hakkında en iyi şeylerden biri, ne göreceğini kontrol edebilmenizdir. Facebook, kullanıcılarının, sağladığınız belirli içeriği görebilecekleri veya göremediklerini kontrol etmek için çok özel gizlilik ayarlarını seçmelerini sağlar.

MİT : Facebook Emlak Pazarlama ‘da faydalı olmak için binlerce arkadaşınız olmalıdır.

GERÇEK : Arkadaşlarınız ve hayranlarınızın büyük bir ağına sahip olmak kesinlikle faydalı olabilirken, Facebook’un sizin için yararlı olması için gerekli değildir. Sınırsız arkadaşlarınızın ve hayranlarınızın demografik bilgileri, aradığı tam hedef nüfus  oluşturuyorsa veya çevrimiçi çevrimdışı topluluklarda önemli etkenseler, daha azını binlerce kişiden çok daha değerli bulacaksınız.

Neden Facebook Emlak Pazarlama Kullanmak Gerekiyor?

  • Facebook’ta sosyal ağ ÜCRETSİZ
  • Facebook Emlak Pazarlama için Facebook’taki başkalarıyla etkileşim kurmak eğlenceli olabilir
  • 300 milyondan fazla aktif kullanıcı var
  •  Facebook’ta her gün 6 milyardan fazla harcama yapılıyor
  • 10 milyondan fazla kullanıcı, her gün sayfaların hayranı oluyor
  • Etkili bir Facebook Emlak Pazarlama kampanyası günde en az 5 dakika sürebilir

 

Facebook Emlak Pazarlama İçin Facebook Reklamlarını Kullanın

Facebook Emlak Pazarlama için Facebook’ta web sitenizi tanıtmak, yeni başlayanlar için çok zor bir iş olabilir. Yukarıda belirtildiği gibi, sık sık harika içerik göndermiyorsanız, insanları arkadaşınız ya da hayranınız olmak istemeye başlamanız çok zorlanıyor demektir. Neyse ki başka bir seçenek var.

Facebook Emlak Pazarlama için Facebook, kullanıcılarının mesajlarını diğer Facebook kullanıcılarına gösteren reklamlar oluşturmasına izin verir. Facebook’ta yapılan bu reklamcılık, ödemeniz gereken bir şey ama Google, Yahoo ve Microsoft gibi diğer ücretli arama pazarlama platformlarına kıyasla Facebook reklamları oldukça ucuz. En iyisi, reklamlar özellikle önemli demografik bilgilerinizi hedef alabilir.

Daha fazla taraftar kazanmaya, arkadaşlarınıza veya web sitenizde biraz daha göze ihtiyacınız varsa, o zaman Facebook reklamcılığı öneriyoruz. Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var:

  • Reklam kampanyalarınız düzgün kurulmazsa, parayı boşa harcayabilirsiniz.
  • Facebook reklamları hala nispeten yeni ve kullanıcıların % 100 kendilerine alışkın olmadığı halde, tıklama oranları hala nispeten düşük.
  • Reklamlarınızla ilgili rahatsız edici veya sinir bozucu olmayın. Kullanıcılar, durumlarının “Tek” olduğunu söyledikleri için Facebook’un onlara tarih önerdiğinden şikayet ediyorlar.

Facebook Reklamlarıyla başlamak için burayı tıklayın

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Facebook Emlak Pazarlama yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek