Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
En İyi Ana Sayfalara 10 Örnek

En İyi Ana Sayfalara 10 Örnek

Araştıramaya göre internete giren kişilerin dikkatleri balıklarınkinden daha kısa. En iyi ihtimalle ise 6-8 saniye arasında değişiyor. Bu web sitenize gelen kişileri sitenizde kalmaya ikna etmek için çok kısa bir süreniz olduğu anlamına gelir. Bu da ana sayfanıza büyük özen göstermelisiniz demektir. En İyi Ana Sayfalara 10 Örnek size ilham verebilir ve siz de buna benzer bir ana sayfa yaptırabilirsiniz.

Esasen, bir ana sayfa insanların çoğunun web sitesinde gördüğü ilk şeydir, bu nedenle diğer web sayfalarından daha fazla trafik kazanır. Bir web sitesini kendi ana sayfasının tasarımına ve kullanılabilirliğine dayanarak değerlendirmek, muhtemelen bir şirketin çevrimiçi izini değerlendirmek için en iyi yöntem değildir; bu sadece ziyaretçilerin yaptığı şeydir.

Harika web sitesi ana sayfalarına örnekler

Ana sayfanın neden web sitenizin en önemli parçası olduğunu anladığınıza göre, sitenin öne çıkmasını nasıl sağlıyorsunuz? Ana sayfaya başka herhangi bir web sayfası gibi davranmak yerine, görsel çekiciliği arttıran ve ziyaretçileri eğiten öğeler içermelidir. Aşağıda, en iyi ana sayfalardan bazılarını ve bir sonraki web sitenizin tasarımına ilham vermek için onları harika kılan şeyleri paylaşıyoruz.

En İyi Ana Sayfalara 10 Örnek

1. charitywater

Bu kar amacı gütmeyen sayfanın ana sayfası, yaratıcı bir etiket çizgisi, etkileşimli web tasarımı ve yüksek kaliteli görsellerin kullanımı ile kişilerin dikkatini çekiyor. Fotoğraf, özellikle, ziyaretçiden duygusal bir yanıt geliyor ve insanları harekete geçmeye teşvik ediyor.

2. Woodhouse Day Spa

Bu ana sayfadaki tropik görüntüler rahatlatıcı bir his uyandırır ve WoodHouse Day Spa’taki deneyiminizin bir beklentisini belirler. Kopya hafif ve kolay okunur ve iş tekliflerini basit ve anlaşılır bir şekilde karşılar.

3. Adidas

Adidas’ın ana sayfası saçmalık değil. Ürünleri odak noktası ve ziyaretçinin dikkatini fotoğrafla hemen çekebilir. Kalın tipografi, insanların dikkatini görmek istedikleri şeyleri korumak için düz arka planla birlikte çalışır: Adidas ayakkabıları.

4. M & M’ler

M & M’nin ana sayfası, sayfadaki karakterlere ve özenle seçilmiş kelimelere güzel bir kontrast sağlayan parlak renklere sahiptir. “Kendi M & M’lerinizi tasarlayın” harekete geçirme hareketi, şirketin her bir müşterinin ürünleriyle eşsiz ve kişisel bir deneyim kazanmasını istediğini ziyaretçilere anlattığı için parlaktır.

5. Ark’ın Evcil Hayvan Bakımı

Tüketiciler şunları bilmek ister: “İşiniz nedir? Nasılsın Neden umursayalım? “Ark’ın Pet Grooming, tüm bu soruları yanıtlarken aynı anda hizmetlerini listeliyor ve ziyaretçileri satın almayı teşvik ediyor.

6. Anna Christine Etkinlikleri

Katmanlı görüntülerin mükemmel bir kullanımı, tamamlayıcı bir renk şeması, sosyal paylaşım simgeleri ve kolay navigasyon, bu web sitesinin ana sayfasını çekici kılmak için bir araya geliyor. Güveni oluşturmak için alt bilginin yakınında sosyal kanıt (referanslar) da var.

7. McDonald’s

McDonald’s’ın ana sayfası, içeriğin ve resimlerin görsel kiremit biçiminde nasıl düzenlenebileceğine dair harika bir örnek. Yüksek kaliteli resimlerin üzerine dökülen büyük yazı tipleri, ziyaretçilere ana sayfanın çeşitli bölümleri boyunca rehberlik etmek için görsel bir hiyerarşi sayfası verir.

8. Hop Yard

Hop Yard ana sayfası ziyaretçileri, şirketin geçmişi ve sunumlarıyla ilgili görsel ve eğitsel bir yolculuğa çıkarıyor. Buna ek olarak, benzersiz grafikler ve esprili içerik karışımı, marka kişiliğini hayata geçirmeye yardımcı olur.

9. Gizli Turist

Bu ana sayfa, işletmeden edinilebilecek etkinliklerin ipucu veren eğlenceli bir tasarıma sahiptir. En etkileyici, ana sayfanın birçok bilgiyi estetik açıdan çekici bir şekilde dengelemesi, tasarruf sözü, ziyaretçilerin ilgisini çekmekte ve tutmada büyük bir rol oynamaktadır.

10. Plant İnşaatı

Düzenli bir inşaat firması, Plant Construction’ın ana sayfasını ziyaret ettiğiniz izlenimi vermez. Ana sayfa canlı görüntüler ve cesur tipografi kullanarak konuksever ve enerjik bir açı kazandırıyor.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

En İyi Ana Sayfalara 10 Örnek yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek