Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Web Sitenizi Nasıl Oluşturursunuz?

Emlak Web Sitenizi Nasıl Oluşturursunuz?

Web siteleri, başarılı bir işin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Emlak işletmeleri için ise, bir web sitesi oluştururken nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Web sitenizi oluştururken stresin azaltılması ve önemli bir tasarım adımının atlanmasını önlemek için, sitenizi yayınlamadan önce tüm önemli maddeleri kontrol etmenizi sağlamak için bu yönergeleri kullanın. Emlak Web Sitenizi Nasıl Oluşturursunuz?

Web sitesinin amacı

Bir emlak işletmesinin bir web sitesine ihtiyacı vardır, ancak söz konusu web sitesinin amacı emlak sektörünün hedef alanına bağlı olarak değişmektedir. Bir web sitesine sahip olmak için neyi başarmak istediğinizi düşünün. Emlak işletmeniz için daha fazla müşteri mi arıyorsunuz, yoksa site üzerinden satış yapmaya mı çalışıyorsunuz? Amacınız sektörde düşünce lideri olmak ve güçlü bir abone tabanı oluşturmak mı? Bir şey yapmadan önce bu hedefin açık olduğundan emin olun. Birincil niyet belirlendikten sonra, ana hedeflerinize giden bir site oluşturmaya geçebilirsiniz.

Alan adı

Alan adınızı belirlemek için ideal senaryo, işletmenizin adını yansıtmasıdır. Bununla birlikte, her gün milyonlarca yeni alan adının talep edilmesi nedeniyle, tam bir eşleşme olma ihtimali zayıf.

İşletmeniz için çalışan bir alan adı oluşturmak için bu üç öğeyi göz önünde bulundurun:

  • Markanızla eşleşiyor mu?
  • Müşteriyi etkilemeniz kolay mı?
  • Unutulmaz mı?

Yaratıcı olun ve çok soyut olmadan emlak işinizin amacını belirten bir alan adı oluşturun. Sıkışmış hissediyorsan, endişelenmeyin! Gelecekte alan adınızı daima değiştirebilir ve yeniden adlandırabilirsiniz. En önemlisi alan adının mevcut işle uyumlu olmasını sağlamaktır.

İçerik yönetim sistemi ve barındırma sağlayıcısını seçin

Bir web sitesi oluştururken iki şeye ihtiyacınız olacak: Bir içerik yönetim sistemi (veya web sitesi oluşturucu) ve bu içeriğin yaşayacağı bir barındırma sağlayıcısı. Kaliteli bir barındırma hizmeti alarak hızlı ve güvenilir bir web sitesine sahip olursunuz. Bu yüzden profesyonel bir web ajansıyla çalışmanız gerekir.

Şablon ve eklentileri seçin

Tasarım şablonunuz, başarılı bir web sitesinin başka bir parçasıdır. Pek çok web sitesi oluşturucu hizmeti yüzlerce seçenek sunar ve genellikle endüstri tarafından kataloğa alınır. Doğru şablonu seçerken marka kimliğinizi düşünün. Logonuzun veya markalı renklerin var mı? Emlak işletmeniz için bir şablon gerçekten uygun mu?

Web sitenize birçok evin fotoğrafını hatta videosunu yüklemeniz gerekebilir. Bir şablon tüm bu yükü kaldıramayabilir ve yavaş açılan, resimlerin görüntülenemediği bir web sitesiyle kalabilirsiniz. Bu yüzden kendi şablonunuzu yapmaya uğraşmak yerine bizimle iletişime geçerek uygun fiyata profesyonel bir web sitesine sahip olabilirsiniz. 

 

Site içeriğini ve sayfalarını düzenleme

Web sitenizin iskeleti hazırlandığına göre, şimdi içerik ve sayfa hiyerarşinizi ana hatlarıyla çizmenizin zamanı geldi. Anasayfa, Hakkımızda, Hizmetler, İletişim gibi belirli sayfaları planlayın ve uygun içeriği doldurun.

Web siteleri en az metin içeren daha temiz bir tasarıma yöneliyor. Bu nedenle, her sayfaya ne kadar çok bilgi girmeyi planladığınız konusunda dikkatli olun.

İçerik geliştirin

Sitenizin ana hatlarını temel alarak, her bir sayfayı kitlenize yararlı hale getirmek için gereken ev resimleri ve emlakla ilgili metinleri belirleyin. Sitenin neler başarabildiğini aklınızda bulundurun ve gereksiz sayfalardan veya web sitesinin tıkanmış veya dağınık görünmesine neden olan metinlerden vazgeçin.

Anahattaki her sayfanın, yayınlamadan önce hazır olması gerekmez. Bunun yerine, sitenizin başlatılması için gerekli olmayan sayfaları gizleyin ve bu içeriği ayrı ayrı geliştirin. Sayfanın düzeninden ve bilgilerinden memnun olduğunuzda, sayfayı kolayca gösterebilir ve web sitenizin mimarisine sorunsuz bir şekilde entegre olur. Halka açık olmayan yer tutucu sayfalara sahip olma, içerik üretmenin organizasyon ve önceliklendirilmesine yardımcı olur. Altyapınızda iki boş sayfa varsa, bunlar sitenizdeki içerik boşluklarının nerede olduğunu gösteren açık göstergelerdir.

İçerik bir web sitesinin devam eden bir parçasıdır, bu nedenle kitlenizle alakalı kalmaya devam etmek için yeni bilgileri gözden geçirin, düzenleyin ve yükleyin. Bir iş çalıştırırken içerik çalışmalarınız hiç bitmedi.

Bu altı adımın ötesinde, profesyonel bir web sitesi oluşturmak için üç ek husus vardır:

Yalnızca yüksek kaliteli resimler kullanın

Hiçbir şey, bir emlak web sitesinde grenli bir görüntü veya kesilmiş bir resimden daha kötü görünmüyor. Aşağıdaki görüntü hizmetlerinden herhangi birini kullanarak web sitenizde en iyi kalite ve çözünürlük görüntülerini vermeyi garanti edin. Birçoğu ödeme gerektirirken, maliyet web sitenize getirdiği değere sahiptir. Resimler ve grafikler, web sitenizde göze çarpmamak için bir yer değildir.

Unsplash  (Ücretsiz)

500px.com  (Ücretsiz ve Ücretli)

GettyImages.com  (Ücretli)

Shutterstock.com  (Ücretli)

Bigstock.com  (Ücretli)

Mobil cihazlara uygun olduğundan emin olun

İnsanlar mobil cihazları daha sık kullanıyor; bu nedenle yalnızca masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiş bir web sitesine sahip olmak, kitlenizin çoğunluğunun web sitenizin yıldız sürümünden daha azını göreceği anlamına geliyor.

Arama motoru optimizasyonunu (SEO) dahil edin

Resimlerinize alt etiketler ve açıklamalar ekleme ve sitenizdeki sayfalardaki anahtar kelimeler dahil olmak üzere en düşük çabayla SEO sıralamanızı yükseltebilirsiniz. Birincil hedefinize dönün ve işletmenizle ilişkilendirilmesini istediğiniz anahtar kelimeleri belirleyin. Sorguları işinizi bir endüstri otoritesi olarak tanımaya başlamak için bunları web sitenizin metnine, ilgili sayfaların her yerine dokundurun.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Emlak Web Sitenizi Nasıl Oluşturursunuz? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek