Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlakçıların Google Earth’le İlgili Bilmesi Gereken 10 Bilgi

Emlakçıların Google Earth’le İlgili Bilmesi Gereken 10 Bilgi

Emlak işinde bulunan birçok kişi Google Earth kullanarak işi için faydalı bir kaynak elde edebilir. Emlakçıların Google Earth’le İlgili Bilmesi Gereken 10 Bilgi ile emlak işinde Google Earth’ten nasıl faydalanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Google’ın sağladığı çevrimiçi araçların çoğunun olduğu gibi %100 ücretsiz ve bu yazılımın yapabileceği her şeyi göz önünde bulundurarak, bu özelliği oldukça dikkat çekici bir şey.

Google Earth’ü işinizde kullanmadıysanız, size rehberlik etmek için, emlak işinde nasıl kullanacılığınızı kısa şekilde anlattık:

Emlakçıların Google Earth’le İlgili Bilmesi Gereken 10 Bilgi 

1. GPS Koordinatlarını ve Yollarını Bulma

Özellikle bir arazi yatırımcısıysanız başa çıkmak zorunda olduğunuz doğal zorluklardan biri, satmak zorunda olduğunuz her yeni mülkün kesin yerini bulmaktır.

 

Tipik bir ev veya apartmanın aksine, çoğu boş arazi mülkünün kayıtlı bir sokak adresi yoktur. Bu yüzden bunu yalnızca GPS sistemine takıp mülke adım adım yol tarifleri ile gidemeyebilirsiniz. Bir mülkün nerede olduğunu tam olarak bilmek isterseniz, yeryüzündeki tam koordinatları bulmanız gerekiyor ve o zaman oraya nasıl gidileceğini çözebilirsiniz.

Neyse ki, Google Earth, dünyadaki herhangi bir yerin enlem ve boylamına ulaşmamda yardımcı olabilecek kolay bir araca sahiptir ve bu bilgileri aldıktan sonra paylaşılabilir bir bağlantı oluşturabilir ve nerede olduğunu bilmeleri gereken herkese metin yazabilir veya e-postayla gönderebilirsiniz.

2. Lot Boyutlarını Ölçün

Birçok noktada, bir noktadan diğerine olan yaklaşık mesafeleri belirlemek için Google Earth’ü kullanabilirsiniz. Bu nasıl yardımcı olabilir? Bir arazinin ne kadar yol kenarına ve / veya bir arazinin boyutlarının ne kadar olduğuna karar verebilirsiniz. Bir mülkün alanı veya kare görüntüsünü hesaplamak istiyorsanız (ilçenin bu bilgiyi sağlamada çok fazla yardım etmediği durumlarda), bu da kullanışlı olabilir.

Google Earth, bu mesafeleri ve boyutları çok kolay ölçmenizi sağlayacak harika bir küçük ölçüm aracına sahiptir.

Unutmayın, eğer bu bilgiyi herhangi bir üçüncü tarafa veya ilgilenen alıcılara verecek olursanız, bu ölçümlerin yaklaşık olduğunu açıkladığınızdan emin olun.
3. Poligon Aracı ile Parça Hatlarını Çiz

Google Earth’te kullanılan birçok özellikten biri, yeryüzündeki herhangi bir alana bir sınır kaplaması çizmek için kullanılabilecek çokgen araçtır.

Bu, bir mülkün nerede olduğunu belirtmek ve bu mülkün arazisinin (düz, dönen, eğimli, dağlık, vadide, uçurumda veya başka türlü) neye benzediğini göstermek için harika bir yoldur. Mülkiyetin yanında, yakınında veya çevresinde bulunan başka şeyleri göstermek için de mükemmeldir.

Not: Bu tür serbest el çokgen çizimin kesin olmadığını unutmayın (çünkü gerçekten mülkün yere nerede olduğunu göstermek için en iyi girişiminizdir). Bu çizimleri, bir mülkün bulunduğu diğer insanlara göstermek için kullanacaksanız, bu çizgilerin kesin olmadığını bir feragat beyanını eklediğinizden emin olun. Ayrıca sınırlar ve ölçümler hakkında %100 kesin bilgileri verdiğinizden emin olun.
4. Yerinde Bir Mülk ve Çevresini Görme

Uzaktan bir mülk satın alıyor veya satıyorsanız, Google Earth mülkün çevresini daha iyi tanınmasına çok yardımcı olabilir.

Buna Google Sokak Görünümü denir ve daha önce de görmüşsünüzdür. Bu görüntü her zaman en yeniyi göstermez, ancak genelde birkaç yıllık görüntüleri gösterir- ve mülkeyi yerinde görmenin başka bir yolu yoksa, sahip olması çok yararlı bir perspektif olabilir.

 
5. Mülk Geçmişini Araştırma

Google Earth’ün bir başka harika yanı, birçok alanda uydu görüntülerinin geçmiş birkaç yıl için kullanılabilmesidir. Mülkün 2 yıl önce, 5 yıl önce, 10 yıl önce nasıl göründüğünü görmek için bu geçmiş imajını kullanabilirsiniz. 20 yıl önce ve daha fazlası (bulunduğunuz bölgede bulunanlara bağlı olarak açılabilir).

Peki geçmişi görmek neden yardımcı oluyor? Birkaç neden hemen akla geliyor …

  1. Bir malın büyüme yolunda olup olmadığının anlaşılmasına yardımcı olabilir. Çevreleyen birkaç kilometrekareyi (veya tüm ilçeyi) görmek için uzaklaşırsanız – bazı yeni bina ve gelişmenin son 10 – 20 yıl içinde gerçekleştiğini fark edebilirsiniz. Kapak tarafında, kelimenin tam anlamıyla hiçbir şeyin değişmediğini görebilirsiniz . Her iki şekilde de – önümüzdeki 5, 10 veya 20 yılda her şeyin büyüyüp gelişmeyeceğine dair bazı üst düzey sonuçlar çıkarabilmelisiniz.
  2. Bu tür tarihi uydu görüntüleri, mülkte hangi faaliyetlerin geçmişte ve / veya bu mülkün hangi amaçla kullanıldığını anlamamıza yardımcı olabilir. Hiç kirletildi mi? Şu andan daha iyi veya daha kötü göründü mü? Bu mülk zamanla gelişti mi yoksa bozuldu mu?
Tarihi harita verilerinin kullanılabilirliği, dünyanın hangi bölgelerinde olduğunuza bağlı olarak değişir – ancak şansınız, Google Earth’teki bu yararlı işlevsellik sayesinde bazı tarihi görselleri bulabilirsiniz.
6. Bir Mülkün Arazisini ve Topografyasını Görüntüleme

Boş arazi satın alırken, arazinin topografyasından tam olarak haberdar edilmeniz gereken şeylerden biri (tepeler, vadiler, dağlar ve benzeri alanlara yatırım yaparken bu önem kazanmaktadır).

Dünyada öngörülemez yükselmeler, uçurumlar, dağlar, vadiler ve daha pek çok yeri olan birçok yer var. Çoğu durumda, arazinin topografyası bir mülkün oluşma yeteneği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Aynı nedenlerle dikey uçurumda bir ev inşa edemezsiniz, mülkünüzün nerede olduğunu ve arazinin yerini bulmak için bazı ön araştırma yapıyor olmalısınız.

7. Dünya üzerindeki herhangi bir Noktanın Yüksekliğini Bulun

Deniz seviyesinden yüksek olan dünyanın bir bölgesinde bulunan mülklerle çalışıyorsanız, siz (veya gelecekteki alıcı), mülkün yüksekliğinin ne olduğu merak ediyor olabilir.

Google Earth, bu bilgiyi almanızın gülünç derecede kolay olmasını sağlarken, imlecinizi aradıklarınızdaki herhangi bir noktaya getirmeniz yeterlidir.

8. Bilgilendirici Bir Video Kaydetme

Bir mülk satma zamanı geldiğinde videolar, bir anlaşmanın arkasındaki değeri açıklamak için son derece yararlı bir yol olabilir.

Elbette, bir video oluşturmak, yerinde sanal bir tur çekip düzenlemek ve insanlara mülkün neye benzediğini tam olarak göstermektir. Ancak, bu tür bir üretim oluşturmak için zaman veya para demektir. Başka bir seçenek sadece Google Earth’ü kullanmak ve kendiniz anlatan bir ekran görüntüsü turu kaydetmektir (bu amaçla tavsiye ettiğimiz yazılım Camtasia’dır ve kullanımı oldukça kolaydır).

 

9. Gayrimenkul Turu Oluşturun

Mülkünüzde sanal bir tur oluşturmak için Google Earth’ü kullanmak istiyorsanız, ancak tüm konuşma ve anlatımı kendiniz yapmak istemiyorsanız, başka bir seçenek kesinlikle görsel olarak tura göre bir sanal görüntü kaydetmektir .

 

10. Emlak Araştırması İçin KMZ ve KML Dosyalarını İçe Aktarın

Google Earth’ün tüm ücretsiz özelliklerini kullanmayı öğrendiyseniz ve bu yazılımın kullanışlılığını artırmak için BÜYÜK yeni bir adım atmak istiyorsan, KMZ ve KML dosyalarını bilmelisin. Bir KMZ dosyası (temel olarak sadece KML dosyalarının bir koleksiyonu), güç ağlarını, ırmakları, resim yer paylaşımlarını, parsel çizgilerini ve çok daha fazlasını gösteren binaları göstermek amacıyla haritaya yeni katman eklemek için kullanılabilir.

Bir arazi veya emlak yatırımcısı olarak amaçlarınız için, bu dosyaların, satın aldığınız ve sattığınız mülklerin parsel çizgilerini tanımlama amacıyla özellikle yararlı olduğunu fark edeceksiniz.

 
Google Earth ile, başka neler yapabilir?

Google Earth aslında size yukarıda gösterdiğimiz şeyden çok daha fazlasını yapabilecek durumda … Bunlar, çoğunlukla ücretsiz ve kullanımı kolay basit işlevlerden bazıları.

Google’ın yakın geçmişte yazılımı bazı alanlarda (özellikle hız ve görünüş) bazı iyileştirmeler getiren, Chrome İnternet tarayıcısı içinde işlev gören bir forma taşıdığını belirtmek isteriz.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlakçıların Google Earth’le İlgili Bilmesi Gereken 10 Bilgi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir