Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Anahtar Kelimeleri

Emlak Anahtar Kelimeleri

Web sitenizde veya wp_betawppostsunuzda en etkili Emlak Anahtar Kelimeleri mi kullanıyorsunuz?

Bu makalede, web siteniz, wp_betawppostsunuz veya sosyal medya hesabınız için en iyi Emlak Anahtar Kelimeleri nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz. Ardından, profesyonellerin kullandığı anahtar kelime araştırma araçları aracılığıyla sitenizi Google’da oldukça yüksek puana çevirmeye devam edeceğiz.

2017 için En İyi Emlak Anahtar Kelimeleri

Aşağıda, 2017’de en çok aranan -25 gayrimenkul anahtar kelimesi bulacaksınız. Bu veriler, Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı’dan ve bu makalenin sonraki bölümlerinde bahsedeceğimiz Moz adlı bir anahtar kelime aracından gelmektedir.

Bu anahtar kelimelerin ulusal arama sonuçlarına dayandığını unutmayın. Ayrıca, derinlemesine incelemek isterseniz, kurum içi SEO ekibimizin kullandığı anahtar kelime araştırma araçlarını da açıklayacağız.

Bunlar ulusal olarak en çok aranan 25 emlak anahtar kelimesi.

2017 İÇİN EN İYİ EMLAK ANAHTAR KELİMELERİ 

Kelimeler Aylık Aramaların Ortalama Sayısı
Satılık evler 100 B – 1 Mn
Konut Emlak 100 B – 1 Mn
Satılık Daire 100 B – 1 Mn
Yazlık 10 B – 100 B
Emlak Siteleri 1 B – 10 B
Kiralık Daire 100 B – 1 Mn
Satılık arazi 100 B – 1 Mn
Ev Siteleri 1 B-10B
Emlak Fiyatları 1 B – 10 B
Satılık Emlak 10 B – 100 B
Satılık ev ilanları 1 B – 10 B
Emlak İlanları 1 B – 10 B
Emlakçı 49500
Emlak Listeleri 49500
Gayrimenkul izni 40500
Satılık 40500
Emlakçılık okulu 33100
Sahibi tarafından satılık evler 33100
Arsa 100 B – 1 Mn
İyi Emlak 1 B – 10 B
Bir ev satın almak 27100
gayrimenkul 10 B – 100 B
Sahibi tarafından satılık evler 27100
Yeni Emlak 10 B – 100 B
Daire İstanbul 10 B – 100 B

Yukarıdaki anahtar kelime listesi genel Emlak Anahtar Kelimeleri. Başka bir deyişle, bunlar insanların ulusal olarak aradığı anahtar kelimelerdir.

Büyük olasılıkla rekabet seviyesi nedeniyle bu anahtar kelimeler için ulusal olarak derecelendirmeyi başaramazsınız. Bu anahtar kelimeleri, sizin yakınınızda bulunan kullanıcılar aradığında sıralamak istersiniz. Peki yerel olarak ilk sıralarda çıkmak için neler yapabilirsiniz?

Bu soruya iki cevap var:

  1. Listenizi kendiniz için uyarlamak için yer değiştiricileri kullanma (örneğin, “satılık evler” değil “Ankara hatta Keçiören satılık evler” veya “satılık evler Altındağ”)
  2. Google, araştırıcının yerini biliyor, bu nedenle bazen genel anahtar kelimeler kullanabilirsiniz ve halen bölgenizde sıralamanız mümkündür.

Bunların nasıl çalıştığı ve bazı örneklere baktığımız konularında daha fazla açıklama yapacağız.

Hiper yerel anahtar kelimeler> Yerel anahtar kelimeler> Genel anahtar kelimeler

Google’ın arama sonuçlarında sayfa sıralamasını anlamak için bir ev alıcısı gibi düşünmeniz gerekir. Gayrimenkul anahtar sözcükleri söz konusu olduğunda, hiper yerel genellikle lokal olarak geçer ve yerel her zaman genel geçer. İşte bir örnek.

Diyelim ki Keçiören, Ankara’da bir daire satın almak istiyorsunuz. Aşağıdaki anahtar kelime listesine bir göz atın.

“Emlak satışı” anahtar kelimesi çok geniş bir kelimedir. Tüm ülkedeki satılık evler listelenebilir. Bu yüzden aramayı daraltmak için bazı özel kelimeler ekleriz. (Ör. Ankara emlak satışı)

Anahtar kelime zorluğu, rekabetin üstesinden gelmenin ve belirli bir anahtar kelime için Google’ın ilk sayfasında kalmanın ne kadar zor olduğu için basit bir sayısal sıralamadır. Zorluk sayısının ne kadar düşük olursa o dönem için sıralama o kadar kolay olur. Dolayısıyla, “satılık emlak” veya “Ankara emlak” a ait olmaktan ziyade web sitenizi veya wp_betawppostsunuzu “Keçiören emlak” için sıralamanız daha olasıdır. Bu aynı zamanda fayda için de çalışır. Sonuçta Keçiören bölgesinde çalışıyorsunuz ve Keçiören’de ev arayan insanlara ulaşmayı hedefliyorsunuz.

Emlak sektöründe en çok aranan kelimelerin başına kendi bulunduğunuz bölgeyi ekleyerek yerelleştirebilir ve ilk sayfada çıkma ihtimalinizi kolaylaştırabilirsiniz.

EMLAK ANAHTAR KELİMELERİ – GENELDEN YERELE- HİPER YEREL

  Kelimeler Arama Hacmi zorluk
Genel Anahtar Kelimeler “Satılık emlak” 11.5k-30.3k 83
  “İsatanbul emlak” 4.3k-6.5K 75
Yerel Anahtar Kelimeler “İstanbul’da emlak” 851-1.7k 72
  “Ankara emlak” 2.9k-4.3k 59
  “Keçiören gayrimenkul” 101-200 39
Hiper Yerel Anahtar Kelimeler Keçiören Emlak sizin işletmeniz mi? ND 40
  “Keçiören daire satılık” ND 38

Yerel Anahtar Kelimeleri ve Genel Anahtar Kelimeleri, Google’da Daha Yüksek Sıralamasıyla Birleştirin

En iyi uygulama mümkün olduğunca yerel ve aşırı yerel anahtar kelimeler kullanmaktır, ancak Google genel gayrimenkul anahtar kelimelerini hala algılar ve sayfanızı yerel arama sonuçlarında sıralayacaktır. Bunun nedeni, bir hizmet arıyorsanız Google otomatik olarak yakınınızda bir hizmet bulmak istediğinizi varsayar.

Bunun harika bir örneği olarak, “gayrimenkul okulunu” ararsanız, sayfalar yalnızca “gayrimenkul okulu” genel teriminde yer alsa bile, Google yerel sonuçları (yani, bölgenizdeki okulları) görüntüler.

Web sitenizin kendisi için, yüksek arama hacmi (satış amaçlı evler) ve yerel anahtar kelimeler (Aktepe Keçiören) ile genel anahtar kelimeleri birleştirmek genellikle size en iyi sonuçları verecektir. Örneğin, sitenizi “aktepekeciorensatilikev.com” olarak adlandırmanız, muhtemelen “satilikev.com” veya “ankarasatilikev.com” dan daha yüksek sıralamaya yardımcı olacaktır.

Emlak Anahtar Kelimeleri Araştırma için En İyi Araçlar

Yukarıdaki çerçeve, web siteniz veya wp_betawppostsunuz için bazı iyi anahtar kelimeleri seçmek için ihtiyaç duyduğunuz şeyi vermelidir. Bununla birlikte, bir sonraki aşamaya geçmek için, kendi başına anahtar kelime araştırmasının nasıl yapıldığını bilmeniz gerekir.

Gayrimenkul anahtar kelimelerini araştırmak biraz zor olabilir ve bunu doğru bir şekilde yapmak için birkaç farklı araç kullanmanız gerekecektir.

anahtar kelimeler makalesi - adwords logosu

Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı ile Bölgenizdeki Popüler Anahtar Kelimeleri ve Arama Hacmini Araştırma

Sitenizi Google’da yüksek sıralamaya yönlendirmeye çalıştığınız için, Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı , hangi anahtar kelimelerin siteniz için en iyi sonuç vereceğini araştırmak için harika bir yerdir. Çevrimiçi tüm anahtar kelime araştırma araçlarından Google Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcı, anahtar kelimeniz için aylık aramaların en doğru ortalaması (arama hacmi olarak adlandırılır) sağlar.

Google geçtiğimiz günlerde, aktif ücretli reklam kampanyası olan kullanıcılara arama hacmi verilerine erişimi sınırladı. Bir kampanyanız yoksa, yalnızca ortalama yerine çok geniş bir aralığı gösterirler. Örneğin, “satılık evler” anahtar kelimeleri aylık ortalama 673.000 arama yapar. Etkin bir kampanyanız yoksa, arama hacmini ayda 100.000-1.000.000 arar gösterebilirler. Pek yararlı değil.

Google’da reklam vermekle ilgileniyorsanız, bir kampanyaya başlamak size daha hassas arama hacimleri sunmanın yararlarından biridir.

Google Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı’da anahtar kelimeleri araştırmaya nasıl başlayabilirsiniz:

  1. Https://AdWords.Google.com adresine gidin ve bir hesap açın,
  2. “Araçlar” ı ve ardından “anahtar kelime planlayıcı” yı tıklayın.
  3. Anahtar Kelime Planlayıcı Sayfasında olduğunuzda, “yeni anahtar kelimeler bulun ve arama hacmi verileri alın” seçeneğini tıklayın.
  4. “Hedefleme” seçeneğini tıklarsanız, kullanıcıların eyalette kullandığı anahtar kelimeler için arama hacmi bile elde edebilirsiniz.
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Emlak Anahtar Kelimeleri  konusunda daha fazla bilgi için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.
About Author

Medanis Destek