Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-ticarette Marka Videolarıyla Daha Fazla Müşteri Kazanın

E-ticarette Marka Videolarıyla Daha Fazla Müşteri Kazanın

Dijital bir dünyada yaşıyoruz. Her ay 1 milyardan fazla benzersiz kullanıcı YouTube’u ziyaret ediyor ve zamanın çoğunu orada geçiriyor: YouTube’da aylık olarak yaklaşık 4 milyar saat harcıyoruz! Bu küçük bir ipucu değil, gerçekten iyi bir rakam. Bu yüzden e-ticaret sitenizdeki ürünler için basit ama size gerçekten para kazandıracak videolar çekmeye başlamalısınız. E-ticarette Marka Videolarıyla Daha Fazla Müşteri Kazanın  yazımızda sizlere örnek olması için bazı videoları derlerdik.

Bazıları çok ayrıntılı bazıları gerçekten kötü ama kötü olmalarına rağmen birçok kişi izlemiş ve viral olarak yayıldığı için müşteri sayısında artış gözlenmiş.

E-ticarette Marka Videolarıyla Daha Fazla Müşteri Kazanın 

1. Basit ama iyi

Her videonun 7 dakika uzunluğunda, şöhret dolu olması gerekmiyor; fantezi robotlar veya çarpışan arabalar var. Bazen bir videonun sadeliği, bir markanın yaptığı veya adının ne olduğunu hatırlatmamız için gereken şeydir. Bazen de işin içine biraz espri katabilirsiniz Volkswagen’e bir göz atın:

Güç, bu kadar gülünç olan bu güçlüdür, bu reklamın ne kadar basit ama şaşırtıcı olduğunu tarif etmek için harika bir yoldur. Tek gereken basit bir fikir ve saniyeler içinde maceraya çekildin.

Bir başka harika örnek ise, Indochino Erkek Giysileri tarafından hazırlanan “The Storm Flap”, ürünlerinin nasıl çalıştığının basit bir kaç çerçevesinde gösteriliyor olmasıdır:

Indochino, ürünlerini sergilemek ve daha ayrıntılı ayrıntıları açıklayan basit metin ekleme konusunda çok popüler ve kolay bir kavram aldı. Yaklaşık %52 tüketicinin, ürün videolarını izlemenin çevrimiçi satın alımlarından daha emin olmasını sağladığını unutmayın.

2. ‘Nasıl Yapılır’ videosu

Belki de bir ürün satmak değil, bir hizmet sunuyorsunuz – hizmetinizin nasıl çalıştığını ve kullanıcıların nasıl etkileşimde bulunabileceğini düşünün. Google, duygusal bir bağ kullanarak Google’ın yaptıklarını göstermenin bir yolu olarak harika bir iş çıkardı. Müşterinizle bağlantı kurmak çok önemlidir ve bunu yapmanın en iyi yolu, duygusal bir bağ kurmaktır :

3. Koreli ama unutulmaz

Dürüst olmak gerekirse, duygular ve hisler bizi bağladığı kadar, bizi bir iki kahkaha daha bağlayan hiçbir şey yok. Onların öfkesine sızmalarına neden olan çok modası geçmiş marka videolarının büyük bir listesi var. Ancak, bu listede viral gidebilecek birkaç öge olabilir. Bazen bir risk almak ve sevimsiz bir şey yapmak iyi bir fikirdir – bu sadece markanızın ihtiyaç duyduğu bağlantı olabilir. Bunun en güzel örneği Chuck Testa Taxidermy videosudur. Bu bizi rahatsız ediyor, bizi güldürüyor, ama en önemlisi onun işini hatırlamamıza neden oluyor:

Video o kadar beğenildiki şu an işlerine ek olarak NOPE yazan tişörtler satıyorlar.

4. Kim olduğunuzu anlatın

Çevrimiçi izlediğimiz videoların% 46’sı Facebook’ta paylaşılıyor ve %14’ü tweet yapıyor. Şimdi bunlar, herkese güç katacak bir rakam. Tam da bu nedenle video pazarlamanın önemi var – müşterilere konuşan, açan, açıklayan ve onlarla bağlantı kuran müşterilerin korkmaması gereken bir şirketi görmelerine yardımcı olmamız gerekiyor. Bestie, yeni işlerini tanıtmak için şaşırtıcı, basit ve cesur bir video yaptı:

Hikayelerini esprilerle ve arkadaş canlısı bir şekilde anlatmışlar. Videoyu izleyenler onları yıllardır tanıdıklarını düşünerek yabancı bir yeri değil de onları tercih edeceklerdir.

5. Komik ama bilgilendirici

İnsanlar gerçekten hıçkırık hikayelere girmez çünkü üzülmek istemiyorlar. Öte yandan, karışıklığa yol açmadan saf biçimde şok verebilecek bir video nasıl yapılır? Follow Frog, Rainforest Alliance’ın birisini  değişikliklere ya da şiddetli eylemlere maruz bırakmadan yardımcı olmak için neler yapabileceğinizi göstermek için yarattığı büyük bir girişimdir:

Bu reklam biraz abartılı gelebilir ancak abartılı olması dikkatleri çekiyor. Tabi ki her ülkenin kendi kültürüne göre, firmanıza zarar vermeyecek şekilde reklamlar oluşturmaya özen göstermelisiniz. Videoların firmanızı temsil ettiğini unutmayın.

Marka video rehberi

Müşterileriniz mobil yoluyla gelirse veya işletmeniz mobil ise – marka videolarına yatırım yaparsanız, tüm mobil trafiğin yaklaşık %50’si çevrimiçi videolardan gelir ve bu sayı, tüm tabletler ve uygulamalarla birlikte yükselmesi gerekiyor.

Gelen bir tatil var mı? Bir video tebrik kartı göndermek veya ekibinizin bir bayramı kutladığı kısa bir video çekerek paylaşabilirsiniz. Basit bir ürün tanıtım videosu çekebilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek