Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-ticaret Web Sitesi=Online Girişimci

E-ticaret Web Sitesi=Online Girişimci

Günlük işinizden vaz geçmek ve çevrimiçi bir iş yapmak mı istiyorsunuz? Bunu başarmanın en iyi yollarından biri de bir e-ticaret web sitesi oluşturmaktır. E-ticaret Web Sitesi=Online Girişimci dedik çünkü e-ticaret web sitesi kendi işinizi kurmaktır, yeni bir hayata adım atmaktır.

Başarılı Bir E-Ticaret İşi Nasıl Oluşur?

E-ticaret işinizin genel başarısı, ona karşı tutumunuz da dahil olmak üzere pek çok faktöre dayanır. Bunu başka herhangi bir iş gibi çalıştırmalısınız! Sabredin, sabırlı ve akıllı olmalısınız. Hesaplanan riskleri nasıl alacağınızı öğrenmeniz gerekir.

Ancak, aşağıdakileri yaparak hedeflerinize ulaşma şansınızı da artırabilirsiniz:

Bir hedef bulun

Bir hedef basitçe “hedef pazarınız” anlamına gelir ve mobil cihazlardan evcil hayvan tüketimine kadar her şey olabilir. Sonuçta, çevrimiçi satamadığınız neredeyse hiçbir şey yok.

Bununla birlikte, size kazandıracak şeyi bulmanız inanılmaz derecede önemlidir:

  • Ürünün piyasada çok olmadığından ve çok fazla rekabet olmadığını kontrol edin. E-ticaret dünyasında pazardaki doygunluk gibi bir şey yok çünkü genişlemeye devam ediyor.
  • Hayatınızda aşina olduğunuz, daha önce bildiğiniz şeyler varsa bunları satmayı deneyin. Kurmayı ve nihayetinde işletmeyi çok daha kolay yapabileceğiniz bir alan seçebilirsiniz. İşi kime pazarlamanız gerektiğini, sunmanız gereken ürün çeşitlerini, en iyi teslimat seçeneklerini bildiğiniz gibi. Aşinalıklarınız, zamanında ve hareket halindeyken size yardımcı olabilir.
  •  Bir e-ticaret işinde çalışmak, özellikle de çevrimiçi bir varlık ve güvenilirlik inşa etmeye çalışırken ilk birkaç ayda zor gelebilir.
Bir ürün oluşturun veya bu hedef için ürün bulun

Bir e- ticaret web sitesi ürün içermez! Ürünleri sizin temin etmeniz lazım. Şimdi, iki seçeneğiniz var: onları oluşturun veya tedarikçiden alın.

Kendi ürününüzü yaratmanın birçok avantajı vardır. Her şeyden önce, hammaddeler üzerinde daha fazla kontrole sahip olduğunuzdan, fiyatı konusunda serbest olabilirsiniz. Hedef pazarınızın ihtiyaçları ve talep değişiklikleri gibi tasarımlarını ve işlevlerini yenilemek de kolaydır.

Ancak ek finansman da dahil olmak üzere birçok zorluk var. İşletmeniz büyüdükçe, yalnızca ürünlerinizi depolamak için değil, aynı zamanda onları üretmek için daha fazla alana ihtiyaç duyacaksınız.

Diğer seçenek ise ürünlerinizi tedarikçilerinizden temin etmektir. Türkiye’de seçim yapabileceğiniz birkaç iyi tedarikçiniz var. Bir olabilirsiniz:

  • Toptan veya hatta özel distribütör
  • Fiziksel bir envanteri muhafaza etmeyin, aksine şirket, web sitenizden satın alınan malları kendisine doğrudan gönderir.
  • İş ortağı (belki bir çevrimdışı tedarikçiyle çevrimiçi olarak ürünlerini çevrimiçi satabilecek biri veya tersi ile anlaşma yapabilir veya pazar erişimini genişletmek için ürünleri çapraz satabilirsiniz)
Stok sipariş etmek ve e-ticaret web sitenizi oluşturmak için gerçekçi bir bütçeniz olsun

E-ticaret web siteniz için ne kadar harcadıysanız, tasarımın karmaşıklığına, tasarımı üzerinde çalışanlara, ürünlerinizin maliyetine vb. bağlıdır. Bununla birlikte, genel kurallardan biri gerçekçi olmaktır. İyi rakamlar üretmek için şunları yapabilirsiniz:

  • Bize bu konuda soru sorun. Size e-ticaret web sitesi hakkında bilgi verebiliriz.
  • Ödeyeceğiniz paraya karar verin. Diğer işletmeler gibi, internet pazarlaması ve web sitesi bakım da dahil olmak üzere, her ay giderlerin olacağını unutmayın .
  • Müşterilerinizin ürünler için ne kadar para ödemeye istekli olduğunu bilin. Yine, sadece sizin değil, onlar için.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

E-ticaret Web Sitesi=Online Girişimci yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

 

 

About Author

Medanis Destek