Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-ticaret Web Sitenizi Etkili Yönetmenin 5 Yolu

E-ticaret Web Sitenizi Etkili Yönetmenin 5 Yolu

E-ticaret sitenize giren müşterilerin kendilerini geri getirecek benzersiz müşteri deneyimi ile desteklenmesi ve arkadaşlarına övgüler göndererek adını yayması gerekir. Bunun için E-ticaret Web Sitenizi Etkili Yönetmenin 5 Yolu yazımızı okuyun ve adım adım uygulayın.

  1. Kataloğunuzu Ürün Kategorileri etrafında düzenleyin: Birçok site ya uzun bir ürün listesi sağlar ya da onları bir arama düğmesinin ardında toplar ve onları bulmak zorlaşır.Ürünlerinizi mantıksal kategoriler ve alt kategoriler halinde düzenleyin, ancak aşırıya kaçmayın. Araştırmalar, çoğu insanın 7’den fazla kategoriyi karışık bulduğunu söylüyor. Müşteri, herhangi bir ürünü yardım almadan kolayca bulabilmek zorundadır.Ürününüzün net ve yüksek kaliteli resim, kısa ve ayrıntılı özellikleri olmalıdır. Gerekirse, ürün belirtimiyle birlikte farklı bakış açılarından (üstten açı, yan görünüş) video veya resimler ekleyin.
  2. Birden Fazla Ödeme Seçeneği Sağlayın: E-ticaret Web Sitenizi Etkili Yönetmenin 5 Yolu içinden 2. maddemiz müşterileriniz için her türlü ödeme seçeneklerini bulundurun. Kredi kartı, banka kartı, telefonla ödeme, kapıda ödeme, havale ve eft için izin verin. Ve sahtekarlık kontrolü tesisi için kayıt olmuş olursunuz; bu sayede bütün gün satışlarınızı birkaç dakika içinde kolayca kaybedebilirsiniz. Ürün sunuyorsanız veya başka para birimlerinde ödeme yapıyorsanız, bir para birimi dönüştürücü sağlayın.Sipariş üzerine müşteri desteği için bir telefon numarası eklenmesi şarttır. Alıcılara, satın alma sürecinde herhangi bir yanlışlık olması durumunda, her zaman canlı biriyle konuşabilecekleri ekstra güvenlik duyguları verir.

     

  3. Çevrimiçi ödeme için güvenli bir bağlantı kullanın ve PCI uyumlu olduğundan emin olun: Web sitenizde güçlü SSL’ler kullanın. Web tabanlı saldırılar son bir yılda %30 arttı. Bir sıkıntı yaşamamak için e-ticaret web sitenizin güvenliğine dikkat etmelisiniz. Özellike 3D security kullanabilirsiniz.
  4. Müşterilerin Ürünlerinizi Hediye Etmesine İzin Verin: İnsanların ürünlerini arkadaşlarına ve sevdiklerine hediye etmesine izin verin. Ücretsiz hediye sarma, kişiselleştirilmiş bir mesaj veya alıcı için ücretsiz bir hediye sağlayın. Daha sonra satın almak için kullanabilecekleri istek listeleri oluşturmalarına izin verin.Bu küçük şeyler önemlidir ve rakibinizin sahip olmayabileceği özelliklerdir.
  5. Sitenizi Düzenli Olarak Tanıtın :E-ticaret Web Sitenizi Etkili Yönetmenin 5 Yolu son maddemiz güçlü pazarlama, başarılı bir web sitesine sahip olmanın en önemli yönüdür. İnsan orduları gelmezse sitelerin en iyisi bile para kazanamaz. Promosyonları başlatın ve hedef kitleniz içinde mümkün olan herkese hitap etmesini sağlayın.Mevcut müşterinize, bülteninize ve broşürlerinize doğrudan posta kullanarak promosyon yapabilirsiniz. Geleneksel pazarlamanın tüm yöntemleri burada da geçerlidir. 
About Author

Medanis Destek