Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitesi Kurarak Para Kazanmanın Yolları

Web Sitesi Kurarak Para Kazanmanın Yolları

İnternet üzerinde farklı web siteleri farklı miktarlarda para kazanabilir. Bu yöntemi denerseniz daha çok şunu denerseniz daha az kazanırsınız gibi bir genelleme yapamayız. Kazanacağınız para web sitenizin kalitesine, sizin işinizle ilgilenmenize, Google’da hangi sayfada çıktığınıza göre değişecektir. Birçok insan Web Sitesi Kurarak Para Kazanmanın Yolları konusunu araştırıyor, bu yolları tek tek inceleyebiliriz.

 1. PPC Reklam Ağları: Bu kategorideki en popüler seçenek Google AdSense’tir, ancak diğer seçenekler de vardır. Temel olarak ağa kaydolmanız ve web sitenize bazı kod parçalarını yapıştırmanız gerekir. Böylece ağ, web sitenizle alakalı içeriğe dayalı reklamlar (metin veya resim) sunacak ve her tıklama için belli miktarda para kazanacaksınız.
 2. CPM Reklam Ağları: BGBM reklamcılık ağları, sitenizde görüntülenen reklamların göstereceği gösterimlerin sayısına (sayfa görüntülemelere) göre ücret almanız dışında PPC ağları gibi de davranır.
 3. Doğrudan Banner Reklam: Web Sitesi Kurarak Para Kazanmanın Yolları içinden biri de kendi reklamcılık alanınızı satmaktır. En kârlı para kazanma yöntemlerinden biridir. Çünkü aracı komisyonları kesip kendi oranlarınızı belirlemenizi sağlar. Web’deki en popüler banner formatları 728 × 90 afiş, 120 × 600 gökdelen, 300 × 250 dikdörtgen ve 125 × 125 düğmesidir.Doğrudan afiş reklamcılığının dezavantajı, nitelikli reklam verenleri elde etmek için büyük bir izleyici kitlesine sahip olmanız gerektiğidir; satış sürecini, afişleri ve ödemeleri yönetmek için zaman harcamanız gerekir. Web sitenizin Google arama motorundaki yeri alacağınız reklamları etkileyecektir. Hedefiniz her zaman 1. sayfa 1. sıra olmalı.
 4. Affiliate Pazarlama: Affiliate marketing, Web Sitesi Kurarak Para Kazanmanın Yolları içinde çok popüler bir uygulamadır. Bu sistemde, bir komisyon karşılığında başkalarına doğrudan veya dolaylı olarak ürün ve hizmet satmasına izin vermek isteyen bir tüccar olur. Bazen bu reklam türüne EBM (işlem başına maliyet) veya CPL (maliyet başına maliyet) esas alınır.İştirakçiler, banner’lardan metin bağlantılarına ve ürün incelemelerine kadar çeşitli araçları kullanarak potansiyel müşterileri tüccara gönderebilir. 
 5. Sponsor Yorumlar: Web Sitesi Kurarak Para Kazanmanın Yolları arasından ülkemizde yeni yeni popüler olan bu yöntemle firmalar size sponsor olarak ürünleriniz hakkında yorum yapmanızı ve ürünlerini tanıtmanızı isterler. Web sitenizin popülerliğine göre ya sadece ücretsiz ürün alırsınız ya da ürün tanıtımları için ciddi paralar kazanırsınız. Belirli bir ürün veya web sitesi hakkında yazmak için tüm wp_betawpposts yazarları para kazanmak için hazır değildir (çünkü editoryal güvenilirliği tehlikeye atabilir), ancak para alanlar iyi para kazanmaktadır. Yapmanız gereken SEO uyumlu içerik yazmayı öğrenmek ve Google’da ilk sıraya oturmak. İlk başlarda firmalara sizin ulaşmanız gerekebilir ancak daha sonra onlar sizi arayacaktır.
 6. Tek Kolonlar veya Etkinlikleri için Sponsorlar: Web sitesinde belirli sütunlar veya etkinlikler varsa (ör. Bir haftalık podcast, bir röportaj dizisi, aylık anket, özel bir proje) şirketleri tek tek sponsor etmeleri için bulabilirsiniz.Bu yöntem, reklam verenlere daha spesifik bir kitleyi hedefleme imkânı verirken web sitesi sahibi için para kazanma seçeneklerini artırır ve daha az taahhütle sonuçlanır.
 7. Premium İçerik: Herhangi bir alanda uzmanlığınız varsa web sitenize kuracağınız wp_betawppoststa içerikler yayınlayabilirsiniz. Bu içeriklerin bazılarını ayrıntılı şekilde yazarak sadece aylık ücret ödeyen müşterilerinizin görmesini sağlayabilirsiniz. Üye olan kişiler kılavuzlara, e-kitaplara, özel araçlara, videolara ulaşabilirler.
 8. Özel Forum: Ülkemizde en az kullanılan Web Sitesi Kurarak Para Kazanmanın Yolları arasından birisi özel forum yani ücretli üyelik gerektiren forumlardır. İnternet ücretsiz forumlarla doldurulurken, üyelerin katılmak için tek veya tekrarlayan bir ücret ödemesi gereken özel bir sayfa hazırlama olanağı da bulunmaktadır.

  Örneğin Amerika’da SEO Blackhat üyelerinden aylık 100 $ ücret alıyor ve binlerce üyesi var. Açıkçası, bir forum üyeliği için böyle bir ücret talep edebilmek için üyeler için gerçek değer sağlamanız gerekir (ör., Gizli teknikler, araçlar vb.).Siz daha uygun ücretlerle başlayabilirsiniz. Özel ve kârlı bir forum oluşturmak için bir çok olasılık var, sadece üye için değer yaratacak çekici bir açıyla karşılaşmanız gerekiyor.
 9. Pazaryerleri: Bu yöntemin tek dezavantajı bir web tasarım ajansıyla çalışarak sitenize pazaryeri e-ticaret entegrasyonu yaptırmanız gerektiği. Ancak bu yöntemden kazanacağız parayı düşünürsek web sitenize harcayacağınız parayı kısa sürede çıkarmış olacaksınız. Pazaryeri yönteminin en bilinen isimleri olan gittigidiyor, sahibinden gibi siteler gibi kazanmak istiyorsanız profesyonel bir tasarım yaptırmanız gerekir.
 10. Anketler Ücretli ve Anketler: Web sitenizde küçük bir anket veya anket çalıştırmanız için size para ödeyecek hizmetler var. Temel olarak onlarla üye olmanız ve sitenizi çalıştırmak istediğiniz anket türlerini seçmeniz gerekir. Bu hizmetlerin çoğu BGBM modelinde çalışır.

İnternetten para kazanmanın yolları tabi ki bunlarla sınırlı değil ancak en çok kullanılan yöntemler bunlar. Web sitenizi kurup interneti daha iyi kavradıkça değişik yöntemleri de deneyebilirsiniz.

About Author

Medanis Destek