Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-ticaret Sitenizle Kendi Patronunuz Olun

E-ticaret Sitenizle Kendi Patronunuz Olun

“Biraz fazla para kazanmış bir yatırımcı mısınız? “veya “İşinizden bıkıp kendi patronunuz olmak mı istiyorsuz?” Her iki soruna da ortak bir cevap var: e-ticaret. Bir e-ticaret işi oluşturmak, özellikle bugünün çevrimiçi pazarında akıllıca bir kariyer taşımaktır. E-ticarette hiç tecrübeniz yoksa bile, bir e- ticaret web sitesi almak ve çevrimiçi ürün veya hizmetleri satmaya başlamak son derece basittir. E-ticaret Sitenizle Kendi Patronunuz Olun .

Bir e-ticaret web sitesinin olmasının önemini vurgulamıyoruz. İster fiziksel bir mağazada ürün satıyor olun veya sadece yeni bir girişim başlatmak istiyor olun, bir e-ticaret web sitesi oluşturmaya başlamak en iyi çözümlerden biridir. Bu yazıda, bir e-ticaret web sitesi oluşturma ve çevrimiçi satışa nasıl başlayabileceğinizi anlatacağız. Ama önce, en iyi avantajlardan bazılarını özetleyerek neden bir e-ticaret işine girmeniz gerektiğini açıklayacağız.

E-ticaret Sitenizle Kendi Patronunuz Olun

Neden bir e-ticaret web sitesi almalısınız?

Yeni bir girişime başlamak istiyorsanız, e-ticaret kesinlikle gelecek vaat eden bir alandır. Bir acemi iseniz ve bir e-ticaret web sitesi kurmak hakkında pek bir şey bilmiyorsanız da, çok fazla sorun yaşamadan başlayabilmeniz için tüm kaynaklar ve araçlar anlayabileceğiniz düzendedir. İşte size bir e-ticaret web sitesi almanız ve bir işe başlamak için nedenler:

  • Türkiye’de 2015 yılında 24.7 milyarlık  alışveriş yapıldı. Bu rakam her sene biraz daha büyüyor.
  • Global bir endüstri olarak yapılan ticaret de hızla büyüyor. Dünya çapındaki endüstri 2015 yılında neredeyse 1.6 trilyon dolara, 2018 yılının sonuna kadar 2.5 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu, % 13 ile % 25 arasındaki etkileyici bir büyümeyi temsil ediyor ve bir e-ticaret işletmesinin bugün sunduğu fırsattan yararlanmaya dikkat etmeniz gerekiyor.
  • E-ticaret, pasif bir ticaret biçimi olarak düşünülebilir. E-ticaret web sitenizi kurduktan sonra müşterilere global olarak ürünler satabilir, böylece uyurken bile kazanma şansını elde edebilirsiniz. Fiziksel işlere karşılık, birden fazla dükkana ihtiyacınız yoktur. Sadece kendi etki alanı adınızı ve bir e-ticaret web sitenizi barındırarak, çalışabilirsiniz.
  • Bugün, e-ticaret araçları ve kaynakları oldukça sofistike hale geldi ve e-ticaret web sitenizi hazırlamak ve çalıştırmak son derece kolaydır. Satış platformlarıyla, SEO araçları ve pazarlama otomasyonu özellikleri kolayca elde edilebilir; kaliteli bir e-ticaret web sitesi elde etmek için profesyonel bir ajansla çalışmalısınız.
  • İçerik pazarlama stratejileri, yeniden hedefleme araçları ve çeşitli uygulamaları sayesinde, e-ticaret web sitelerinde satış yapmak eskisinden çok daha basit hale geldi. Bu sayede müşterilerinizi etkili bir şekilde hedefleyebilir ve onlara daha fazla ürün satabilirsiniz.

E-ticaret Sitenizle Kendi Patronunuz Olun

E-ticaret Sitenizle Kendi Patronunuz Olun için Başarılı bir e-ticaret işi nasıl geliştirilir?

Eğer e-ticarette yeniyseniz, web sitenizi oluşturmak için tam bir hizmet platformuyla başlamak isteyeceksiniz. Tam hizmet platformları özelleştirilmiş çözümlerden daha ucuzdur ve sizin için de başlamak ve çalışmak sizin için çok daha hızlıdır. Bu aynı zamanda kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlar ve daha iyi dönüşüm sağlar.

Tam hizmet platformları sizin için az teknik çaba gerektirir ve işinizle birlikte büyüyecek kadar esnektirler. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok platform var, ancak her zaman aktif bir destek sağlayan ve onu kullanan bir dizi kişiye sahip ücretsiz bir deneme sağlayan bir platform seçmelisiniz. WordPress ile başlamanızı öneririz.

Bir platformda karar verdikten sonra, destek ekibi size kurulum süreci boyunca rehberlik edecektir. Kurulumdan sonra markanızı oluşturmak, web sitenizi özelleştirmek ve ürünlerinizi satmak için SEO araçlarını, kaynakları ve sosyal medya sitelerini kullanabilirsiniz. Marka imajınızı geliştirirken ve e-ticaret hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, web sitenizde dolaşarak satışlar üretebilir ve müşterileri tekrarlayabilirsiniz.

Ignition Media , bir WordPress / WooCommerce platformundan özel olarak üretilen sağlam e- ticaret web sitelerini geliştirir. Web sitelerimiz esnek ödeme seçenekleri, çapraz satış işaretleme promosyonları, envanter kontrolü, kuponlar, raporlama ve diğer pek çok özellik ile doludur. Size tamamen ait olacak, kendine barındırılan, özel olarak tasarlanmış, e-ticaret web sitelerinin oluşturulmasına yardımcı olabiliriz.

Sonuç:

Yeni bir girişim başlatmak istiyorsanız, bir e-ticaret işi kesinlikle göz önüne almanız gereken konulardan birisi. Endüstri, hızlı bir şekilde büyüyor ve modern kaynak ve araçlarla hizmetinizdedir. Bir e-ticaret web sitesi oluşturmak hem kolay hem de ekonomiktir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

E-ticaret Sitenizle Kendi Patronunuz Olun yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek