Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler

Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler

E-ticaret sitelerinin müşterileri etkilemek için kusursuz bir tasarım, kullanıcı arabirimi ve kullanıcı deneyimi içermesi gerekir. Web siteniz gayet net görünüyor ve sezgiselse, kullanıcıların web sitenizde vakit geçirmesi ve sonunda ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın alma olasılığı daha yüksektir.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler ile 2018 yılına hazır bir e-ticaret sitesiyle girebilirsiniz.

2017 yılının sonlarına doğru dikkat edilmesi gereken bazı tasarım eğilimleri.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler:

 1.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Mobil Duyarlı Tasarım

Eskiden kullanıcılar zamanlarının çoğunu bir masaüstü bilgisayarda internete göz atarak harcıyorlardı. Akıllı telefonlar hayatımızı değiştirdi ve istediğimiz herhangi bir web sitesini bir mobil cihazda görüntülememizi sağladı.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler içinden en önemlilerden birisi e-ticaret web sitenizin tüm cihazlarda duyarlı ve uyarlanabilir olması gerekir.

Bir mobil cihazdaki alan değerli olduğu için tasarımınızda koyu renkler, büyük resimler, farkedilebilir düğmeler ve simgeler ve gizli bir menü bulunmalıdır. Kullanıcılar, mobil cihazlarında alışveriş yapmaya alışıktır ve deneyimlerinin kolay ve net olmasını isterler.

 1.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Malzeme Tasarımı

Google, Malzeme Tasarımı adlı web tasarımında bir dizi ilke yayınladı . Bu ilkeler, web sitelerinin nasıl göründüğü ve nasıl işlediği konusunda en iyi uygulamaları yönlendirir. Malzeme tasarımının standartlarını takiben, web sitenizde kullanıcılarınız için sezgisel ve erişilebilir bir deneyim yaratmak için yüzeyler, kenarlıklar, ışıklar ve hareketler kullanılabilir.

 1.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Uzun Sayfalar

Kullanıcılarınız masaüstünde veya mobil cihaz kullansın, uzun sayfalar faydalı olabilir. Örneğin, işletmeniz birçok ürünü sunuyorsa, uzun bir kaydırma, kullanıcıların mevcut olanı görmek için sayfaya devam etmelerine gerek kalmadan devam etmelerini sağlar.

E-ticaret dünyasında, sürekli olarak ilerleme olanağı, alışverişleri müşterileriniz için daha kolay hale getirir. Bu sene e-ticaret sitelerini uzun sayfalara taşıdığını görmeyi bekleyin.

 1.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Konuşma Arayüzleri

Chatbots ve konuşma arayüzleri son dönemin trendlerinden. Konuşma arayüzü, kullanıcıların web sitesindeki biriyle etkileşimde bulunmasına ve herhangi bir soruyu yanıtlamasına olanak tanır. Chatbots – Siri ve Alexa gibi – basit soruları cevaplayabilen veya yanıtları sunan yapay zekaya dayalı mekanizmalardır.

Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler ile web tasarımında bu özelliklerin kullanılması, kullanıcıyı işletmenizin sizinle olduğu kadar etkileşimli gibi hissetmesini sağlar. Birisiyle – hatta bir botla – ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgili konuşma yeteneği, dahil edildiğini hissettiğinde ve onlarla ilgilenildiğinde, ihtiyaçlarınızı karşılamak için işinizi kullanmak daha olasıdır. Gelecekte bir alışveriş asistanı olması, kullanıcılarınıza daha fazla ürün önermenize ve potansiyel olarak daha büyük satış yapmanıza olanak tanır.

 1.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Duygusal Tasarım

Şimdilik, web tasarımı dünyası kullanıcılara duygusal olarak ulaşmaya odaklanıyor. İlişkilendirilebilir karakterlerin veya simgelerin kullanılması, kullanıcılara web sitenizde bağlanacak kişisel bir şey verir. Konuşma arayüzlerini duygusal tasarımın bir parçası olarak ekleyin bir insan etkileşimi yaratarak işinizi insancıl hale getiriyorlar.

Kullanıcılarınıza duygusal olarak ulaşmak için tasarım tekniklerini kullanmak, işinize ve markanıza daha güçlü bir bağlantı kuracaktır. Bu bağlantı kurulduktan sonra, kullanıcının şirketinize güvenmesi ve size iş verme olasılığı daha yüksek olacaktır. Sonuçta, daha çok insan bir yüzü bir şirketten ziyade kullanmayı tercih eder.

 1.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Yer Bilinci

Konum teknolojisi, web sitelerinin kullanıcılarının nerede olduğunu bilmelerini sağlar. Bir tüketici yakında olduğunda işletmeler, kuponları, özel ürünleri sunmak veya işinizi hatırlatmak için konum hizmetleri kullanabilir.

 1.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Mikro Etkileşimler

Kullanıcılar sürekli olarak web siteleri ile etkileşime giriyor. Mikro etkileşimler, web sitenizde kullanıcılara bir tür geribildirim veya iletişim hissi veren küçük tasarım öğeleridir. Küçük satın alma düğmeleri veya kolay kredi kartı giriş seçenekleri, müşterinizin gözünde uzun bir yol gidiyor.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler pozitif mikroskopik etkiler önümüzdeki aylarda web sitelerinde zorunlu olacak; tasarımcıların bu küçük etkileşimlere zaman ve emek harcamalarını bekleyin.

 1.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Animasyonlar ve Sinemagraflar

Animasyonlar ve sinemagraflar müşterilerinizle etkileşimde bulunmanıza yardımcı olur. Bu küçük hareketli özellikler kullanıcı deneyimine katkıda bulunur ve web sitenizi birbirinden ayırır. Animasyonlar etkileşimli olabilir ve kullanıcılar için oyun benzeri bir deneyim oluşturur. Bu bağlantı, web siteniz ve müşteri arasında bir ilişki kurar.

Büyük olasılıkla geçen yılda bir kaç tane GIF görmüşsünüzdür ve bir sonraki tekrarlama sinemagraftır . Sinemagraflar, fotoğrafları güncellemek için yeni ve heyecan verici bir yoldur. Sektörünüze bağlı olarak, bir sinemagraf, kullanıcılara ürün veya hizmetinizin nasıl çalıştığını gösterebilir.  

 1. Kaliteli Görüntüler

Ürünlerinizin ve hizmetlerinizin yüksek kaliteli görüntüleri ve videoları, iyi bir web tasarımı için her zaman çok önemlidir; ancak teknoloji değiştikçe, bu görüntülerden beklentilerimizi de değiştirebilirsiniz. PNG’ler, GIF’ler ve JPG’ler gibi standartlar yine de etrafında olacak, ancak SVG’lerin – Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri – bunları değiştirmeye başlamalarını bekliyoruz. SVG’ler çözünürlüğe bağımlı değildir, bu nedenle ekranlarına bakılmaksızın herhangi bir cihazdan açılırlar.

Onları tasarımcılara daha fazla çekici kılan şey, bir web sitesi için yükleme sürelerini yavaşlatan HTTP istekleri gerektirmemesidir.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler için ayrıca animasyon yapabilirler, bu nedenle bir web sitesini canlandırmak için her şey dahil bir yol onlar.

 1.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Parlak Renkler

Cesur renklerin birçok web sitesini ele geçirmesini bekleyiniz, ancak hedef demografiniz daha yaşlı bir kitle ise, aynı renk düzenlerini kullanamazsınız. Belirli renkler ve tasarım öğeleri hedef demografiye bağlı olarak ayarlanabilir. Ancak gerçekten demografik özellikler arasında olumlu bir eğilim varsa; parlak renkler göz alıcı ve farklı gruplara hitap eden eğilimler içeriyor. Renkler, kullanıcılarınızın gözünü sayfanızın önemli yönlerine çeker ve ürünlerinizi heyecan verici bir şekilde gösterebilir.

 1.  Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Tutarlı Deneyimler

Bugünün teknoloji dünyasında hiç kimse bir aygıt kullanmıyor. En azından büyük olasılıkla bir masaüstü bilgisayar ve bir akıllı telefon var, ancak pek çok kullanıcının tabletleri, akıllı saatleri ve dizüstü bilgisayarları var. Kullanıcılar cihazlar arasında gezinirken, bu cihazlar arasında tutarlılık arzusu bu eğilimi daha iyi verimlilik sağlamak için yönlendiriyor. Bu yeteneğe sahip olmak, e-ticaret web tasarımı için özellikle önemlidir – insanlar dizüstü bilgisayarlarında araştırma yapabilir, ancak telefonlarında nihai bir satış yapmak istiyorlar.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Strateji
Pazarlama Araştırması ve Analizi
Planlama
Marka geliştirme
Kullanıcı Profili ve Kullanıcı Akışları
 
 Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Yaratıcı
reklâm
Fikir
Prototip
Marka kimliği
Baskı Tasarımı ve Üretimi
Metin Yazarlığı
 
 Başarılı Bir E-ticaret Sitesinde Olması Gerekenler Dijital Pazarlama Ve Üretim
Dijital Hizmetler ve Üretim
Dijital tasarım
Web ve Mobil Geliştirme
Kullanıcı Deneyimi ve Web Müşteri Getirisi
Eposta pazarlama
SEO ve SEM
Analiz / Raporlama
 
Müşteri Deneyimi
Yarışmalar
Promosyonlar
Olaylar
Sosyal Medya Katılımı
Sosyal Medya Kampanya Yönetimi
Yer Ölçümü
About Author

Medanis Destek