Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Android Uygulama Satmak

Android Uygulama Satmak

İnternet alışverişten resmi işlerimize kadar hayatımızda yerini aldı. Son yıllarda masaüstü bilgisayar kullanımı azalırken mobil cihazlar tercih edilmeye başlandı. Özellikle akıllı telefon ve tabletler neredeyse hayatımızın her anında yanımızda. Akıllı telefonları daha kolay ve işlevsel kullanmak için mobil uygulamalar da onlarla birlikte hayatımıza girdi. Mobil uygulamalardan büyük paralar kazanılabileceğini gören girişimciler Android Uygulama Satmak konusunda çalışmaya başladı.

Android Uygulama Satmak bu işten para kazanmak aslında çok da karmaşık bir konu değil. İnsanların hayatlarını kolaylaştıracak ya da eğlenmelerini sağlayacak bir fikir bulmakla işe başlamanız gerek. Daha sonra bu fikri biraz sermaye ile hayata geçirerek sanal mağazaya yüklemeniz gerekiyor.

Android Uygulama Satmak için sanal mağaza yani GooglePlay Store mutlaka yüklenmesi lazım. İlk yüklendiğinde mobil uygulamanız vitrinde çıkmaz. Vitrinde çıkması için belli bir indirme sayısına ulaşması gerekir. Mobil uygulamanın indirme sayısı belli bir sayıya ulaşıp vitrine alındığı an bütün insanlar önerilen uygulamalarda uygulamanızı görecek ve hemen deneyecekler.

Android Uygulama Satmak için ücretli olarak sanal mağazaya koymanız gerekir. İster tamamen ücretli yapabilir isterseniz ücretsiz indirim imkanı verip uygulama içi satın almalar sunabilirsiniz.

Ücretli Android Uygulama Satmak gerçekten iyi bir uygulamanız olması gerekir. İnsanlar 3 TL bile ödese uygulamanın hakkını vermesini bekliyor ve yorumlarda eksik yönleri acımasızca eleştiriyor. Eksik yönleri takip ederek sürekli güncelleştirme ve iyileştirme çalışmaları yaparak sıkıntıları giderebilirsiniz.

Öncelikle küçük ve az özelliği olan bir uygulamayla başlayabilir isterseniz güncellemelerle uygulamanızı sürekli geliştirebilirsiniz. Android Uygulama Satmak için uygulama tasarım aşaması sonrası da önemlidir.

Mobil uygulamanızın tanıtımını yaparak insanlara duyurmanız gerekir. Belli bir indirilme oranı aşılınca önerilenler arasına girebilir böylece daha çok insan tarafından görülürsünüz. Ancak ilk zamanlarda mutlaka reklam ve pazarlama yöntemlerinden yararlanmanız gerekir.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik ekip arkadaşlarımızla birlikte projenizi hayata geçirebiliriz.

About Author

Medanis Destek