Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Android Uygulama Reklam Geliri

Android Uygulama Reklam Geliri

Mobil uygulamalar hayatımızın her anını kolaylaştırırken kullanımı gün geçtikçe artmaya başladı. Android uygulama kullanımı arttıkça girişimciler de Android Uygulama Reklam Geliri oranlarını merak etmeye başladı.

Android Uygulama Reklam Geliri oranları geçen yıllara göre düşüşte. Bunun nedeni reklam veren işletmelerin sayısı aynı kalırken mobil uygulama sayısında büyük bir artık olması. Ülkemiz mobil uygulama kullanımında Avrupa’da birçok ülkeyi geride bırakmış durumda. İnsanlar 15 dakikada bir akıllı telefonlarını kontrol ediyor. Bunu fark eden birçok kişi mobil uygulama pazarlama işine girdi. Mobil uygulama sayısı arttı ancak reklam sayısı çok fazla artmadı.

Android Uygulama Reklam Geliri yine de kazandırabilir. Mobil uygulamanızın kaliteli bir ekip tarafından yapılmasını sağlarsanız mobil uygulamanızın kullanım oranı artacaktır. Bir mobil uygulama ne kadar çok kullanılırsa reklam geliri ve değeri artacaktır. Örneğin bir Türk mobil uygulaması olan Scorp’un günlük kullanıcı sayısı 100.000 kişi civarında ve değeri 10 milyon dolar civarında.

Android Uygulama Reklam Geliri artması için mobil uygulamanız ilk yayına alındığında reklam verebilirsiniz. Bu sayede ilk dönem mobil uygulama indirilme sayınız artar. GooglePlay vitrinde çıkmak için belli bir indirilme sayısına erişmeniz gerekir. Vitrine çıktıktan sonra gerçekten başarılı bir uygulamanız varsa mobil uygulamanız birçok kişi tarafından denenecektir. Vitrine çıkmak önemli bir etken.

Android Uygulama Reklam Geliri artması için ayrıca mobil uygulamanızın indirme linkini sosyal paylaşım sitelerinden paylaşabilirsiniz. İnsanlar bağlantıya tıklayarak rahatlıkla mobil uygulamanızı indirirler. Ancak indirme sayısı bir süre reklam gelirinizi arttırsa da asıl geliri mobil uygulamanızın sürekli kullanımından kazanırsınız. Bu yüzden gerçekten kullanılabilir uygulamalar yapmanız gerekir. İnsanlar severek uygulamanızı kullanmalı ve etrafına sizi önermeli. Bunu başarmak için de işini iyi bile bir ajansla çalışmalısınız.

Android Uygulama Reklam Geliri arttırmak için diğer bir yol ise teknolojiyle ilgilenen wp_betawpposts ve web sitelerine uygulamanızı tanıtması için öneride bulunabilirsiniz. Mobil uygulamanızla ilgili video çekebilir YouTube gibi paylaşım sitelerine koyabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik ekip arkadaşlarımızla birlikte projenizi hayata geçirebiliriz.

About Author

Medanis Destek