Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Android Uygulama Nedir

Android Uygulama Nedir

Android’in sözlük anlamı robota benzeyen insan demektir. Android Google tarafından geliştirilen bir işletim sistemidir. Android, işletim sistemi, ara katman yazılımı ve önemli uygulama içeren kapsamlı bir mobil yazılım yığınıdır. Bu zengin yazılım paketi, Android Yazılım Geliştirme Seti (SDK) yenilik modülü aracılığıyla Mobil Teknolojisinde kullanılır. Android Uygulama Nedir sorusuna gelirsek:

Android Uygulama Nedir

Mobil telefonlar aracılığıyla hayatımızı kolaylaştırmaya yarayan küçük yazılımlara Android mobil uygulamaları denir. Basitçe Android Uygulama Nedir sorusuna akıllı telefonları hayatımıza adapte etme yöntemi diyebiliriz.

Android Uygulama Nedir sorusuna daha ayrıntılı cevap vermemiz gerekirse: Android, açık Linux Çekirdeği üzerine inşa edilmiştir. Mobil uygulama için hazırlanan bu özel yazılım, açık kaynak olması için geliştiricilere herhangi bir teknolojik ilerlemeyi tanıtma ve dahil etme fırsatı verir. Android’i tablet veya telefonlara kurarak, kullanıcılar, telefon için interaktif ve etkili bir uygulama ve işletim yazılımı başlatabilir.

Android Uygulama Nedir sorusunu şu şekilde de cevaplayabiliriz: Bir Android uygulaması, Android platformunda çalışan bir yazılım uygulamasıdır. Android platformu mobil cihazlar için üretildiğinden tipik bir Android uygulaması, Android işletim sisteminde çalışan bir akıllı telefon veya bir tablet bilgisayar için tasarlanmıştır.

Bir Android uygulama web siteleri aracılığıyla geliştiriciler tarafından kullanılabilir olmasına rağmen, çoğu Android uygulaması yüklenir ve bu uygulamalara ayrılmış çevrim içi bir mağaza olan Android Market’te yayınlanır. Android Market hem ücretsiz hem de ücretli uygulamalar içerir.

Siz de Android Uygulama Nedir diye merak ediyorsanız ve kendiniz bir mobil uygulama geliştirmeye çalışmak istiyorsanız İnventor Uygulamasını kullanabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik ekip arkadaşlarımızla birlikte projenizi hayata geçirebiliriz.

About Author

Medanis Destek