Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Android Uygulama Kazançları

Android Uygulama Kazançları

Akıllı telefonlar artık neredeyse elimizin bir parçası haline geldi. Türkiye’de akıllı telefon kullanıcıları her 15 dakikaya bir telefonlarına bakıyor bu da günde yaklaşık 70 kereye denk geliyor. Akıllı telefon ve tabletlerle birlikte mobil uygulamalar da hayatımıza girmeye başladı. Android Uygulama Kazançları bu popülerlikle birlikte merak edilmeye başlandı.

Android Uygulama Kazançları merak ediliyor ancak mobil uygulama geliştiren herkes para kazanacak diye bir kural yok. Özellikle son yıllarda mobil uygulama sayısındaki artış reklam kazançlarının düşmesine neden oldu.

Android Uygulama Kazançları için Türkiye’den Scorp örneği verebiliriz. Bu uygulama iki öğrenci tarafından 20 bin liralık bir sermaye ile geliştirildi. Mobil uygulamanın bugünkü değeri 10 milyon dolar. Tabi ki bu uç bir örnek oldu ama siz de iyi bir fikir bulur ve profesyonelce çalışırsanız bu meblaları kazanabilirsiniz. Scorp’a günde ortalama 100.000 kişi giriyor.

Android Uygulama Kazançları için en çok kullanılan yöntem olan ücretli uygulama satışı yapabilirsiniz. Ancak ücretli uygulamalarda ortaya gerçekten kaliteli ürünler koymanız gerekir. İnsanlar olumsuz yorum yaparlarsa uygulamanızı kimse indirmek istemez. Sürekli güncelleme ve iyileştirme çalışmaları yapmanız lazım

Android Uygulama Kazançları için ikinci yol uygulama içi satın alma sunmaktır. Uygulamanın belirli bölümlerini ücretli yapabilirsiniz. Ücretsiz bir hafta kullanım gibi kampanyalar yapabilirsiniz.

Reklam geliri ise düşse de mobil uygulamalarda para kazandıran en iyi yöntemlerden. Android Uygulama Kazançları içinde en kolayı bu. Ücretsiz sanal mağazaya koyduğunuz uygulamanızda görüntülü reklam gösterimlerinden para kazanabilirsiniz. Mobil uygulamanız ne kadar çok kullanılırsa o kadar çok para gelecektir. Mobil uygulama sayısı azken reklam gelirleri binlerce doları bulabiliyordu ancak reklam veren sayısı aynı kalıp mobil uygulama sayısı arttığı için reklam gelirleri neredeyse yarı yarıya düştü.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik ekip arkadaşlarımızla birlikte projenizi hayata geçirebiliriz.

About Author

Medanis Destek