Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Android Uygulama Geliştirme

Android Uygulama Geliştirme

Akıllı telefon kullanımının artmasıyla hayatımıza mobil uygulamalar da girmeye başladı. Telefon modellerine göre kullanılan İOS ve Android işletim sistemlerine özgü mobil uygulamalar hayatımızı kolaylaştıran küçük yazılımlar haline geldi. Android Uygulama Geliştirme ve bundan para kazanma birçok kişinin aklına yatsa da bundan ülkemizde ciddi paralar kazanan çok az kişi var.

Aslında Android Uygulama Geliştirme işini web sitesine benzetebiliriz. Birçok web sitesi var ancak Facebook gibi belirli web siteleri büyük başarı gösteriyor. Android Uygulama Geliştirme de aynı mantıkla iş görüyor. Milyonlarca uygulama var ve bunların hepsi iyi para kazanacak diye bir kural yok.

Bu işte başarılı olmak ve gerçekten büyük işler başarmak istiyorsanız Android Uygulama Geliştirme işinde profesyonelce davranacaksınız. Fikir geliştirmeden uygulama ve reklam-tanıtım işlemlerinin hepsinde profesyonel olacaksınız.

Android Uygulama Geliştirme ve mobil uygulamalardan çok para kazanmak deyince Bitaksi uygulamasını örnek verebiliriz. Nazım Salur Bitaksi uygulamasını geliştirmeden önce binlerce mobil uygulamayı incelediğini belirtiyor. Nazım Salur bir iş adamı yani kendisi mobil uygulama geliştirmiyor. Fikri buluyor ve mobil uygulama geliştirme ekibiyle uygulamayı geliştirip piyasa sürüyor.  Uygulamayı kullanarak taksi çağıran bir yolcunun talebini, yakın çevresindeki taksiler görüyor. Müsait olup talebi kabul eden taksici, yolcunun bulunduğu noktayı cep telefonundaki uygulamadan saptıyor ve onu almak üzere yola çıkıyor. Seyahat bittiğinde ise yine mobil uygulamayı kullanarak yolculuk bedelini sisteme giriyor. Yolcu cebinden bu tutara onay verdiğinde ödeme yolcunun kredi kartı üzerinden gerçekleştiriliyor. Yanında nakit parası olmayan yolcular için harika bir sistem.

Android Uygulama Geliştirme için sizin de mobil uygulama yapmayı bilmenize gerek yok. Gerçekten işe yarar bir fikir ve biraz sermaye ile bu işi başarabilirsiniz. Scorp Türkiye’de bulunan ve maddi olarak en yüksek değere sahip uygulama. İki öğrenci tarafından 20 bin liralık sermaye ile geliştiriliyor ve bugünkü değeri 10 milyon dolar. Günde 100.000 kişi Scorp mobil uygulamasını kullanıyor.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik ekip arkadaşlarımızla birlikte projenizi hayata geçirebiliriz.

About Author

Medanis Destek