Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Android Uygulama Fikirleri

Android Uygulama Fikirleri

Türkiye’de akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihaz kullanımı Avrupa ülkelerini geride bırakmış durumda. Mobil uygulama kullanım oranında %2’lik payla önlerdeyken ne yazık ki mobil uygulama geliştirmede binde birlerdeyiz. Tüketim gerçekten iyi ancak bu konuda üretim yok denecek kadar az. Son günlerde Android Uygulama Fikirleri bulmak moda olsa da başarıya ulaşabilen çok az kişi var.

Android Uygulama Fikirleri deyince ülkemizden iki örnek verebiliriz. Scorp ve Bitaksi uygulamaları. Bir de Bitaksi uygulamasını geliştiren Nazım Salur’un Getir uygulaması. Scorp mobil uygulama fikri iki öğrenci tarafından sadece 20 bin liralık sermaye ile piyasaya sürülüyor ve bugünkü değer 10 milyon dolar. Mobil uygulamayı bugün günde 100.000 kişi kullanıyor.

Android Uygulama Fikirleri Bitaksi uygulaması iş adamı olan Nazım Salur’un projesini hayata geçirmesiyle ortaya çıkıyor. Kendi yazılım ekibini oluşturan Salur da bu uygulama sayesinde büyük paralar kazanıyor.

Android Uygulama Fikirleri gerçekleştirmek için sizin mobil uygulama geliştirmenize gerek yok. Fikir bulan kişiler nedense ilk önce kendileri yapmaya çalışıyor ve başaramayınca bundan vazgeçiyor. Girişimci ruhunuzu cesaretlendirin. Sermaye olmadan neredeyse hiçbir işe başlayamazsınız. Biraz sermaye ve profesyonel bir mobil uygulama ajansıyla bu işi başarabilirsiniz. Kendi yazılım ekibinizi tutamayabilirsiniz ama kaliteli bir ajansla çalışarak profesyonel bir şekilde fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Android Uygulama Fikirleri hayata geçirmenin yanında reklam ve tanıtım çalışmaları da önemli bir yere sahip. Çok iyi bir mobil uygulamaya sahip olabilirsiniz. Ancak sanal mağazaya yüklediğinizde milyonlarca uygulamanın arasında kaybolmamak için reklam çalışması yapmanız gerekir. Mobil uygulamanızın indirme linkini sosyal medyadan paylaşabilirsiniz. Teknoloji wp_betawppostslarına uygulamanızı önermeleri için tavsiye verebilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik ekip arkadaşlarımızla birlikte projenizi hayata geçirebiliriz.

About Author

Medanis Destek